Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Релігієзнавство -> Управління церковними спільнотами

Управління церковними спільнотами

Назва:
Управління церковними спільнотами
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
54,79 KB
Завантажень:
447
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.3


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
УПРАВЛІННЯ ЦЕРКОВНИМИ СПІЛЬНОТАМИ


ЗМІСТ
Вступ |
3
Розділ 1. Парафія як об’єкт управління | 7
1.1. Розвиток поняття „парафія” | 7
1.2. Парафія у катехитичному вимірі | 11
1.3. Сучасне розуміння парафії | 17
1.4. Парафія як релігійна громада в Україні
1.5. Конфесійне сприйняття парафії |
22
27
Розділ 2. Особливості функціонування парафіяльного управління | 27
2.1. Пасторальність парафіяльного управління | 27
2.2. Морально-етичні аспекти парафіяльного управління | 31
2.3. Фінансування парафіяльного управління | 36
2.4. Парафіяльне управління у світлі канонічного права
2.5. Віросповідні особливості парафіяльного управління |
42
Розділ 3. Протестантські підходи до церковного управління |
47
Висновки |
53
Список використаної літератури
Додаток


ВСТУП
Не робіть нічого підступом або з чванливости, але в покорі майте один одного за більшого від себе. Нехай кожен дбає не про своє, але кожен і про інших. Нехай у вас будуть ті самі думки, що й у Христі Ісусі! (Фил. 2: 3-5)
Приналежність проблематики управління парафією доволі непросто визначити. Здавалося б, що такі питання повинні бути чітко врегульовані за стільки років, тобто мали би існувати певні приписи, отже, правила, канони. Тому і проблематику церковного управління можна відносити окрім, як до галузі церковного права (які правила, канони, норми статутів щодо церковного управління), так і до морального (якими етичними принципами послуговується суб’єкт церковного (наприклад, парафіяльного рівня) управління), до пастирського чи пасторального (у який спосіб виконувати пастирю (душпастирю), а також народу Божому свої завдання – провадження до спасіння чи допомога у спасінні ближніх), чи навіть догматичного (чи відповідає той чи інший звичай управління громадою догмам декларованої віри, тобто чи відбувається реалізація догм віри у практичній поведінці, житті, зокрема при управлінні (знамените “lex credendi – lex vivendi”)) чи літургічного богослов’я (більшість різноманітних церковних уставів не розділяли практики молитви від практики поведінки, тобто містять приписи як щодо порядку молитви, так і щодо способу поведінки (знамените “lex orandi – lex vivendi”), а також чи відповідає той чи інший спосіб управління заявленому, зазвичай національно окремішньому, обряду), або ж до галузі церковної історії (які управлінські моделі існували, існують у Церкві і чому, тобто які тому слугували чи слугують причини. Тоді ж виникає необхідність обґрунтування майбутньої моделі управління Церквою, власне для виконання незмінних завдань у змінному світі).
Треба, однак, сказати, що такий напрям світської науки, як управління, у різних освітніх системах різних країн також відносять до різних галузей. В одних управління бачиться через призму права, і звідси навіть основний фінансовий документ, управлінський інструмент нашої країни – державний бюджет також є законом, навіть дають йому таку назву, як “фінансова конституція держави”. Інші вважають управління частиною економічних наук і також мають рацію, виходячи з етимології грецького терміну “економіка”, “економія”. До останньої групи радше можна віднести і церковне розуміння управлінської посади – економа. Проте, коли навіть світська наука, не зважаючи на досить багато праць, наукових шкіл з управлінської проблемати не має єдиного розуміння такого виду діяльності, то тим більше не може цього бути в галузі церковного управління, яке рідко коли описується дослідниками, а сама діяльність і розмова про неї є радше небажаною навіть у вузько-церквоному колі, не кажучи вже навіть про широке обговорення.
Отож бо, як видно, проблематика церковного управління, церковної економіки може цілком заслуговувати на окрему самостійну галузь богословської науки, подібно, як це сталося з церковною історією та церковним правом.
Очевидно, що нашим завданням у даному дослідженні не є вичерпати усю проблематику, але окреслити коло проблем, розпочати процес опрацювання такої галузі, не кажучи про можливість залучення готового опрацьованого досвіду світських досліджень напряму управління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Дипломна робота на тему: Управління церковними спільнотами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок