Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Туризм -> Скачати дипломна робота на тему: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю / сторінка 10

Назва:
Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
858,02 KB
Завантажень:
675
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Економічна сутність розрахунку крапки беззбитковості складається в аналізі взаємодії попиту та пропозиції по конкретному товарі фірми. При цьому треба враховувати, що своєю пропозицією фірма може керувати, тому що його формують витрати підприємства, а попитом керувати неможливо, можна лише до деякої міри вплинути на нього. У процесі такого аналізу визначається крапка беззбитковості, що відповідає обсягу продукції, що випускається, при заданому (чи аналізованому) рівні цін, при якому доход від продажу дорівнює витратам виробництва.

Крапка беззбитковості визначається як відношення постійних витрат виробництва FC до різниці між ціною Р и питомими перемінними витратами VС, тобто:

(1.6)

де X — беззбитковий обсяг виробництва (продажів), шт.

Р - ціна одиниці продукції;

FС — постійні витрати;

VС — перемінні витрати в розрахунку на одиницю продукції.

З цього співвідношення можна визначити максимальну суму витрат виробництва, якщо відомі значення інших величин:

FС=Х(Р— VС) (1.7).

Можна також розрахувати і мінімальну ціну, по якій реалізується продукція, виходячи з заданого обсягу продажів, суми постійних і питомих перемінних витрат виробництва:

(1.8)

Графічний підхід до визначення крапки беззбитковості заснований на так називаній діаграмі беззбитковості (мал. 1.3). Виторг, перемінні витрати і постійні витрати відкладаються по вертикальній осі, обсяг - по горизонтальній. Крапка беззбитковості — це крапка, у якій перетинаються пряма, що відповідає розміру виручки, і пряма, що відповідає загальним витратам. Заштрихована праворуч частина на малюнку відбиває наявний потенціал прибутку від результатів діяльності.

Мал.1.3. Потенціал прибутку від результатів діяльності

У точці перетинання лінії виторгу від продажів і загальної величини витрат прибуток підприємства дорівнює нулю, але фірма не буде зазнавати збитків, що неминучі для неї при менших обсягах виробництва.

На місце розташування крапки беззбитковості великий вплив роблять такі фактори, як зміни цін на продукцію, динаміка постійних і перемінних витрат. При підвищенні ціни на вироблену продукцію мінімальний обсяг виробництва, що відповідає точці беззбитковості, зменшується, а при зниженні ціни — відповідно зростає.

При збільшенні постійних витрат мінімальний обсяг виробництва, що відповідає точці беззбитковості, підвищується.

За допомогою графіка беззбитковості можна визначити, у якому місяці може бути досягнута беззбитковість. Така інформація особливо важлива при розгортанні нового виробництва. Для цього необхідно на осі абсцис проставити місяці, у які ці обсяги виробництва будуть досягнуті.

Використовуючи в аналітичній роботі графік беззбитковості, необхідно мати у виді наступне:

- графік беззбитковості є надійним інструментом при аналізі цінових рішень, але не може служити орієнтиром майбутніх комерційних результатів;

- графік беззбитковості в тім виді, як він представлений на Мал. 1.3., заснований на лінійному нарощуванні обсягів випуску продукції, він не враховує тривалість виробничого циклу і сезонність виробництва. Для цих виробництв графік беззбитковості показаний на Мал. 1.4.

Мал. 1.4. Графік беззбитковості з урахуванням тривалості виробничого циклу

Таким чином, практична цінність класифікації витрат по зв'язку з обсягом виробництва продукції і виділенню постійних і перемінних витрат полягає в наступному:

- допомагає вирішити задачу регулювання маси і приросту прибутку на основі відносного скорочення тих чи інших витрат при росту виторгу;

- дозволяє судити про окупність витрат і дає можливість визначити запас «фінансової міцності» перед прийняттям на випадок ускладнень кон'юнктури на чи ринку інших утруднень. Запас міцності вимірює різницю між фактичним обсягом продажів і обсягом продажів, що відповідають точці беззбитковості, і показує, яка гранична величина зниження обсягу продажів для того, щоб діяльність підприємства залишалася беззбиткової;

- відкриває можливість використання методу граничних (маржинальних) витрат у ціноутворенні.

Визначення оптимальної цінової стратегії підприємства в сформованих умовах ринку можливо тільки при подальшому аналізі зміни витрат у залежності від різних обсягів виробництва товарів.

Сукупні (валові) витрати (ТС) являють собою всі підприємницькі витрати, зв'язані з валовим випуском продукції, це сума постійних і перемінних витрат підприємства.

Граничні (маржинальні чи приростні) витрати (МС) являють собою приріст витрат при збільшенні виробництва на одну одиницю продукції. Тому що зі зміною обсягу випуску на одну одиницю продукції постійні витрати не міняються, те граничні витрати визначаються ростом лише перемінних витрат у результаті випуску додаткової одиниці продукції.

(1.9)

Вони показують, у скількох обійдеться фірмі збільшення обсягу випуску продукції на одну одиницю.

Середні витрати (АС) є витратами на одиницю випуску продукції:

(1.10)

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Дипломна робота на тему: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок