Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Туризм -> Українською дипломна робота: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю / сторінка 12

Назва:
Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
858,02 KB
Завантажень:
675
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Прибуток, до одержання якої прагне фірма, може обчислюватися у відносному чи абсолютному вираженні.

Абсолютний прибуток — це доход, що одержує продавець від реалізації всіх товарів за винятком витрат.

Відносний прибуток розраховується на один виріб. Таким чином, абсолютний прибуток можна одержати і як добуток відносного прибутку на кількість одиниць реалізованого товару. Різний товар має різний відносний прибуток. Так, товари першої необхідності (хліб, молоко, житло) мають низький відносний прибуток, а предмети, що задовольняють престижні потреби, що володіють високою якістю, забезпечують високі відносні прибутки. Такі прибутки, як правило, спираються на престижні цілі. Однак варто помітити, що загальний високий доход одержують компанії, що використовують ціни проникнення.

Вибираючи мету, засновану на максимізації прибутку, фірма дає оцінку попиту і витрат стосовно до різних умов цін і зупиняється на таких цінах, що забезпечують у майбутньому максимальний прибуток.

Ціль, заснована на утриманні ринку, складається в збереженні фірмою існуючого положення на чи ринку сприятливих умов для своєї діяльності. Фірма починає всі можливі міри для запобігання спаду збуту і загострення конкурентної боротьби.

Працюючи в таких умовах, компанії ретельно стежать за ситуацією на ринку: динамікою цін, появою нових товарів, діями конкурентів. Вони не допускають надмірного чи завищення заниження цін на свою продукцію і прагнуть знижувати витрати виробництва і збуту.

Визначення попиту. Це наступний етап установлення ціни Не можна чи усунути відкласти цей важливий етап, тому що зовсім неможливо розрахувати ціну, не вивчивши попит на даний товар. Однак варто мати на увазі, що висока чи низька ціна, призначена фірмою, відразу не відіб'ється на попиті на товар. Залежність між ціною і відповідним їй рівнем попиту відбивається кривої попиту (Мал. 1.8).

а) для більшості товарів б) для престижних товарів

Мал. 1.8. Залежність між ціною і рівнем попиту

Крива попиту (Мал. 1.8.а) показує, що чим вище ціна, тим нижче попит. За інших рівних умов покупець з обмеженим бюджетом відмовиться від придбання товару з високою ціною, якщо йому буде запропонований вибір альтернативних товарів. Однак це співвідношення буде іншим, якщо мова йде про збут престижних товарів (Мал. 1.8.б). Практика показує, що в ряді випадків споживачі престижних товарів вважають, що ріст цін з Р1 до Р2 викликаний поліпшенням якості, відповідністю моді, у результаті попит росте. Але при занадто високій ціні Р3 рівень попиту виявляється нижче, Q1 < Q2, чим при ціні Р2.

Жодна фірма не може не стежити за зміною попиту. Розходження в підходах до визначення попиту обумовлюються типом ринку. В умовах ринку чистої монополії, де на ринку всього один продавець, крива попиту показує назад пропорційну залежність між попитом і ціною, а також обґрунтованість попиту при тій ціні, що установила фірма. З появою конкурентів крива попиту міняється під впливом цінової політики інших фірм.

Визначаючи величину попиту на свій товар, фірма повинна провести його оцінку при різних цінах і спробувати з'ясувати причини його зміни.

Як уже відзначено вище, на попит впливають різні фактори, серед яких виділяються потребу в товарі, відсутність чи замінників товарів-конкурентів, платоспроможність потенційних покупців, купівельні звички і переваги і т.п. Пристосовуючи ціну товару до попиту, варто пам'ятати, що попит по-різному реагує на ціну. Як уже сказано раніше, ступінь чутливості попиту до цін показує коефіцієнт еластичності попиту. Підприємцю при визначенні попиту необхідно обов'язково враховувати значення цього коефіцієнта.

Аналіз витрат. Попит на товар визначає верхній рівень ціни, що може установити фірма. Валові витрати виробництва (сума постійних і перемінних витрат) визначають її мінімальне значення. Це важливо враховувати, якщо фірма знижує ціни. Тоді з'являється реальна погроза понести збитки через установлення рівня цін нижче витрат. Таку політику фірма може проводити тільки короткий період часу (при проникненні на ринок).

Не свідчать про добре продуману політику цін і часті їхні перегляди, викликані коливаннями витрат і попиту. Доцільно враховувати витрати по нормативах.

Аналіз цін конкурентів. Істотний вплив на ціну роблять поводження конкурентів і ціни на їхню продукцію. Кожна фірма повинна знати ціни на продукцію конкурентів і відмітні риси їхніх товарів. З цією метою робляться порівняльні покупки, у результаті яких проводиться аналіз цін, товарів і якості. Фірма може використовувати отриману інформацію як вихідну для ціноутворення і визначення свого місця серед конкурентів.

Вибір методу ціноутворення. Пройшовши всі зазначені етапи, фірма може приступити до визначення ціни на товар. Оптимально можлива ціна повинна цілком відшкодовувати усі витрати на виробництво, розподіл і збут товару, а також забезпечувати одержання визначеної норми прибутку.

Найбільш поширені наступні методи встановлення цін товарів:

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Дипломна робота на тему: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок