Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Туризм -> дипломна робота українською: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю / сторінка 5

Назва:
Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
858,02 KB
Завантажень:
675
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Попит є найважливішою категорією ринкової економіки, тому що саме він у кінцевому рахунку визначає ціну на різні товари, розподіляє сировину і готову продукцію.

Попит — це бажання і можливість споживача купити товар чи послугу у визначений час і у визначеному місці. Варто розрізняти поняття «бажання» і «попит». Не всяке бажання мати товар є попитом. Бажання тільки тоді перетворюється в попит, коли підкріплюється фінансовими можливостями покупця. Іншими словами, ринок не реагує на потребі, не забезпечені платоспроможністю покупця.

Взаємозв'язок між попитом на товар і визначальними його факторами відображається загальною функцією попиту і може бути представлений у виді:

(1.1)

QDx – обсяг попиту на товар х в одиницю часу;

PX - ціна товару;

Ру, ..., Рz - ціни товарів-замінників і взаємодоповнюючих товарів;

I - доход покупця;

W - рівень добробуту, тобто купівельна спроможність споживача;

Tx - потреба покупця в товарі х;

F - думка споживача щодо перспектив його добробуту;

S - сезонність потреби, що задовольняється даним товаром;

q - кількість покупців.

Обсяг попиту — це та кількість товару, що покупець готовий придбати за даних умов протягом визначеного проміжку часу. При зміні хоча б одного з перерахованих факторів зміниться й обсяг попиту на даний товар.

Однак якщо допустити, що в якийсь період часу усі фактори, крім першого, у даному вираженні незмінні і є величиною постійної, то обсяг попиту реально буде залежати тільки від зміни ціни. У цьому випадку здійснюється перехід від загальної функції попиту до функції попиту від ціни:

QDx=f(Рх) (1.2).

Графічно залежність попиту від ціни може бути показана у виді кривої попиту СС (див. Мал. 1.1). По осі абсцис відкладені обсяги продажів деякого товару X, по осі ординат - ціна одиниці даного товару. Крива попиту СС показує відповідність між ціною Р і кількістю товару Q, що буде придбано покупцем за даною ціною. Причому, якщо змінюється ціна товару Рх, то (за інших рівних умов) змінюється попит на нього, і рух йде по кривій попиту. У випадку зміни інших факторів змінюється сам попит і, отже, положення кривої попиту.

Мал. 1.1. Криві попиту СС і пропозиції ПП

Крива попиту встановлює оборотну пропорційну залежність між ціною товару і його кількістю. Чим вище ціна, тим менше товарів за цією ціною може бути куплено. І, як показує практика, збільшення кількості товару в продажі викликає зниження ціни на нього.

Вплив пропозиції на ціну продукції

У встановленні ринкової ціни не менш важливу роль грає пропозиція — кількість товарів, що продавці можуть і бажають запропонувати покупцю у визначений час і у визначеному місці. Крива пропозиції ПП характеризує пропозицію товару прямо пропорційною залежністю між Р і Q, (Мал..1.1). Вона пояснює той факт, що чим вище ціна товару, тим більше буде його запропоновано на ринку.

Фірма-виробник через ціну товару одержує інформацію про те, у якому ступені суспільство має потребу в її продукції. І якщо рівень ціни, що склалася на ринку, відшкодовує витрати підприємства і забезпечує одержання бажаного прибутку, то це служить самим вірним орієнтиром доцільності виробництва і відповідності попиту.

Функція пропозиції показує взаємозалежність між пропозицією товару і визначальними його факторами. Вона може бути представлена наступним вираженням:

(1.3)

де QSx - обсяг пропозиції товару х в одиницю часу;

Рx - ціна пропозиції товару х;

Ру,..., Рz — ціни на товари-конкуренти і товари, вироблені разом з даним товаром;

К — рівень технології виробництва;

L – державна політика в області оподатковування;

N – плата за ресурси;

q – кількість продавців.

Обсяг пропозиції — це та кількість товару, що продавець бажає продати за даних умов. Обсяг пропозиції міняється тільки при зміні ціни. Графічно зміна обсягу пропозиції виражається в русі по кривій пропозиції. У випадку зміни інших факторів, що впливають на пропозицію, зміщається сама крива пропозиції. Так, на рис. 2.2 показано, що збільшення пропозиції відобразилося на графіку зсувом кривої ПП униз по осі ординат у положення П1П1.

Рівновага ціни, попиту та пропозиції

Особливість вільного ринку в тому, що при визначеній кількості запропонованої продукції він як би сам по собі прагне до рівноваги. Таким чином, при відповідності попиту та пропозиції встановлюється ринкова рівноважна ціна в крапці Р1. Рівновага відбиває компроміс між покупцем і продавцем, що реалізується у взаємній згоді здійснити операцію купівлі-продажу. Єдиною урівноваженою ціною, що може зберігатися, тому що задовольняє інтересам покупців і продавців, є ціна, при якій обсяг пропонованого товару дорівнює обсягу запитуваного товару (Qs = Qd). Конкурентна рівновага завжди знаходиться в крапці перетинання графіків попиту (СС) і пропозиції (ПП) і відповідає крапці рівноваги Е.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Дипломна робота на тему: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок