Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Туризм -> дипломна робота безкоштовно: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю / сторінка 6

Назва:
Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
858,02 KB
Завантажень:
675
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Однак стан рівноваги попиту та пропозиції ніколи не буває статичним через велику кількість факторів, що впливають на його. Наслідком цього впливу є постійний зсув кривих попиту та пропозиції (вправо чи вліво, нагору чи вниз), у результаті чого відбувається порушення рівноваги. Нова рівновага встановлюється в іншій крапці, наприклад, у крапці E1 якої буде відповідати нова ринкова ціна Р2. Практика знає багато випадків, коли «ініціаторами» порушення рівноваги виступають попит та пропозиція.

На практиці графік рівноваги попиту та пропозиції дозволяє в більш зручній формі інтерпретувати ціну рівноваги, якщо він представлений у лінійних функціях типу:

(1.4)

або

(1.5)

де

q - попит (пропозиція) у натуральних одиницях;

р - ціна попиту (пропозиції);

m0, m1 — постійне складові, значення яких розрізняються в залежності від виду товарів (послуг).

Графік рівноваги попиту та пропозиції (Мал..2.2.) наочно ілюструє зони, що характеризують надлишок і дефіцит товару.

Мал.. 2.2. Рівновага ціни, попиту та пропозиції

Якщо ринкова ціна у визначений момент перевищує рівноважну ціну (Р2), то вона стимулює перевищення пропозиції над попитом і формується надлишок пропозиції. Якщо ціна виявляється нижче крапки рівноваги, то створюється дефіцит пропозиції в порівнянні з попитом.

Вплив цінової еластичності попиту на загальний прибуток і реакція покупців.

При аналізі попиту та пропозиції найбільший інтерес, як правило, представляє не їхнє абсолютне значення, а зміна попиту та пропозиції у відповідь на зміну ціни товару чи якого-небудь іншого параметра, що визначає попит та пропозицію. Кількісно вимірити чутливість попиту та пропозиції до зміни факторів, їх визначальних, дозволяє еластичність.

Еластичність - це міра реагування однієї змінної величини на зміну іншої величини. Еластичність показує, на скільки відсотків зміниться одному перемінна в результаті зміни іншої перемінної на 1%.

Підприємцю дійсно необхідна інформація про тім, наскільки зміниться попит під впливом ряду факторів (доходів, цін на інші товари, податків і т.п.).

Особливу важливість представляє еластичність попиту від цін, чи цінова еластичність, яка показує реакцію попиту на зміну ціни і визначає, на скількох відсотків зміниться попит при зміні ціни на 1%. Вона показує чутливість покупців до зміни цін, що впливає на кількість товарів, що вони здобувають.

Ступінь цінової еластичності визначають за допомогою коефіцієнта еластичності Еd по формулі:

(1.6)

де Q1,Q2 - обсяг продажів по старим P1 і новим Р2 цінам відповідно;

У залежності від значення коефіцієнта цінової еластичності розрізняють:

 нееластичний попит – при Ed < 1;

 попит одиничної еластичності — при Еd = 1;

 еластичний попит — при Еd > 1.

Що дає підприємцю знання еластичності попиту?

Якщо маркетингова служба, підрахувавши еластичність попиту, визначила, що попит на товар нееластичний (Еd < 1), то можна дати керівництву фірми рекомендацію про підвищення ціни на цей товар, прибуток при цьому буде рости.

Якщо попит на товар еластичний (Еd > 1), то ціни краще не підвищувати, оскільки прибуток від реалізації буде знижуватися. У даному випадку доцільніше розглянути пропозицію про зниження ціни, і прибуток буде рости у результаті збільшення попиту на товар. Можливий вплив цінової еластичності попиту на загальний виторг і реакцію покупців на зміну цін показаний в таблиці 1.1.

Таблиця 1.1. Вплив цінової еластичності попиту на загальний виторг і реакцію покупців

Значення коефіцієнта еластичності Визначення еластичності попиту Вплив на загальний прибуток Реакція покупців

Якісне Кількісне Підвищення цін Пониження цін На пониження ціни На підвищення ціни

Ed>1 Еластичний Перевищує зміну ціни Зменшується Збільшується Значно підвищують кількість закупок. Попит росте швидше, ніж знижується ціна Значно знижується обсяг покупок. Попит знижується більш швидкими темпами, ніж зростає ціна

Ed=1 Одинична еластичність Рівняється зміні ціни Не змінюється Не змінюється Попит зростає такими ж темпами, якими падає ціна Попит знижується такими ж темпами, якими зростає ціна

Ed

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Дипломна робота на тему: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок