Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Туризм -> Безкоштовно дипломна робота скачати: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю / сторінка 9

Назва:
Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
858,02 KB
Завантажень:
675
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
З усіх перерахованих вище факторів основний вплив на рух цін робить динаміка ціни виробництва товару. Ріст продуктивності праці, зниження витрат знарядь праці і сировини на одиницю продукції викликають зниження ціни виробництва, і навпаки. Тому можна було б очікувати, що з прискоренням темпів науково-технічного прогресу відбудеться зниження ринкових цін. Однак практика показує, що в розвинутих країнах досягнення науково-технічного прогресу не приводять у ряді галузей до зниження вартості товарів. Це порозумівається тим, що дія інших факторів, таких, як політика монополій і інфляція, виявляється більш сильним. Однак по великому колу товарів вплив ціни виробництва на рівень роздрібних цін дуже сильно.

Класифікація витрат

Підприємець робить товари з метою одержання прибутку і намагається максимізувати співвідношення між прибутком і витратами. Однак можливості конкретного продавця у встановленні ціни на ринку обмежені і, як відомо, рівень цін складається під впливом ряду факторів. Тому для будь-якого виробника основним джерелом збільшення прибутку стає зниження витрат. Звідси випливає, що головна мета ринкового аналізу витрат: виявити оптимальне співвідношення між витратами і доходами, що є найважливішою умовою виживання і благополуччя фірми. Для цього в практиці ціноутворення прийнято розрізняти бухгалтерські і підприємницькі витрати.

Бухгалтерські витрати на виробництво і реалізацію продукції відносяться на собівартість продукції, формуються відповідно до Положення про склад витрат на виробництво і реалізацію продукції (робіт, послуг).

До складу витрат входять наступні елементи: матеріальні витрати; витрати на оплату праці; відрахування на соціальні нестатки; амортизація основних фондів; інші витрати.

Однак для того щоб здійснювати діяльність на ринку, підприємство повинне нести, а отже, враховувати при встановленні ціни інші, великі витрати, зв'язані з простим і розширеним відтворенням. Ці витрати називаються підприємницькими. Вони містять у собі:

 бухгалтерські витрати;

 нормальний підприємницький прибуток, що повинна служити джерелом фінансування капітальних вкладень в основні фонди і приросту оборотних коштів, соціальні нестатки, виплат дивідендів по акціях і відрахувань податків, що сплачуються за рахунок прибутку;

 податок на додаткову вартість (ПДВ), якщо він нараховується понад ціну підприємства, і акцизи (якщо товар підприємства — підакцизний);

 мита на експортні товари фірми, якщо вона здійснює ЗЕД;

 альтернативні витрати, тобто грошові втрати, зв'язані з упущеними можливостями найкращого використання ресурсів фірми.

При розрахунку альтернативних витрат в умовах інфляції велике значення для будь-якого суб'єкта, що хазяює, здобуває оцінка впливу інфляційного чекання і темпів інфляції на результати його діяльності. Альтернативні витрати часто носять схований характер, але їхній завжди варто враховувати при прийнятті цінових рішень.

В умовах ринкової економіки перед підприємцем устає задача визначення оптимального обсягу продажів продукції, що випускається на його підприємстві. Різні обсяги випуску товарів вимагають різних по обсязі і структурі витрат. У цьому випадку категорію витрат уже не можна розглядати як деякий моноліт, окремі структурні елементи якого підкоряються тим же законам, що і ціле. Практично стає необхідним виділення з валових (сукупних) витрат постійних і перемінних витрат.

Постійні витрати (FС) не залежать від обсягу випуску продукції в короткі проміжки часу і можуть контролюватися в довгостроковому періоді. Постійні витрати по своїй економічній природі є витратами на створення умов для конкретної діяльності. Це витрати по змісту будинків, приміщень, орендна плата, оплата праці адміністративного апарата, відрахування на обов'язкове страхування майна, амортизаційні відрахування, знос НМА і МБП.

Перемінні витрати (VС) міняються разом з обсягом випуску продукції і звичайно визначаються цим обсягом. Економічна природа перемінних витрат - це витрати на практичне здійснення діяльності, заради якої створена фірма. До них відносяться витрати на сировину, матеріали, паливо, газ і електроенергію, витрати на оплату праці. На кожнім підприємстві розмежування витрат на постійні і перемінні відбувається за допомогою аналізу конкретних статей, що визначають підприємницькі витрати і формують ціну підприємства.

Беззбитковість виробництва, точка беззбитковості

Класифікація витрат на постійні і перемінні має реальний економічний зміст і широко використовується в закордонній практиці при рішенні таких проблем, як оцінка конкурентноздатності, виявлення можливості росту фінансової стійкості, визначення крапки беззбитковості й ін. Усі ці питання розглядаються детально в курсі «Фінансовий менеджмент», однак розрахунок крапки беззбитковості (крайки безпеки, межі безпеки) є прерогативою ціновиків фірми і використовується при ухваленні рішення з питань цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31 
Дипломна робота на тему: Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок