Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Туризм -> Скачати безкоштовно: Готельне господарство

Готельне господарство / сторінка 21

Назва:
Готельне господарство
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
49,21 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Якщо продукт чи послуга перебувають на стадії впровадження на ринок, їх цінова стратегія буде принципово відрізнятися від стратегії для продуктів чи послуг, які перебувають на стадії зрілості чи старіння.
Етап дослідження цінових факторів є найбільш трудомістким. Від того, наскільки реального здійснюється аналіз, значною мірою зале-жить обгрунтованість стратегічних і тактичних рішень щодо цін. ефективна ціновії подітим включає не лише встановлення вихідної ринкової ціни, але й способи оплати, види знижок, диференціацію цін за ріними ознаками. Наприклад, у зв'язку з тим. турінтустрії прита-манні суттєві коливання попиту, ціни на турпродукти можуть зміню-ватися не лише з урахуванням сезону, але й дня тижня. Отже, ефективна цінова політика повинна бути пов'язаною з перспек-тивними цілями підприємства та загальним напрямом його розвитку, в тому числіі такими як формування кола постійних клієнтів, витіснення конкурентів, проникнення на новий ринок, отримання максимального прибутку тощо. Практика свідчить, що зазвичай турфірми поєднують кілька цінових стратегій [24, c. 50].
Вибір оптимальних стратегій здійснюється на базі прогнозу менеджеджерів із маркетингу щодо цінової еластичності попиту, динаміки цін конкурентів, стадії життєвого циклу послуги, середнього розміру маржинального доходу на аналогічні послуги.
Відомі наступні цінові стратегії:
стратегія „зняття вершків” (стратегія високих цін);
стратегія проникнення на ринок або завоювання ринку (стратегія низьких цін);
стратегія престижних (високих) цін;
стратегія орієнтації на «цінового лідера» (ціни середнього рівня);
стратегія диференційованих (гнучких) цін;
стратегія пільгових (низьких) цін для окремих категорій клієнтів.
Стратегія «зняття вершків» (високих цін) передбачає стартовий продаж нової послуги за найвищою ціною. Цс стає можливим лише за умови відсутності конкурентів, тобто коли послуга є на даному ринку. Застосовуючи стратегію «зняття вершків», туристичні підприємства можуть певний час користуватись своєю монополією, але, як правило, недовго. У подальшому, коли на ринку з'являються аналогічні послуги, підприємства змушені знизити ціни.
У вітчизняній практиці найпоширенішими є дві стратегії ціноутворення: «зняття вершків» та «проникнення на ринок». Крива руху рівня цін залежно від цінового фактора відображена на рис. 3.3.
Цінове «зняття вершків» є рідкісним явищем на міжнародному ринку послуг гостинності, оскільки важко винайти новітні послуги, за які споживачі погодяться платити найвищі ціни. До того ж, конку-ренти швидко дізнаються про такі послуги, і підприємство змушене розробляти нову стратегію, більш придатну для нової ситуації. Тому у міжнародній практиці стратегія «зняття вершків» більше застосо-вується в галузях виробничої сфери з високими витратами на дослід-ження та розробку нових товарів.
Іншою є ситуація для вітчизняних туристичних підприємств. Нині (особливо серед новостворених турфірм) досить популярними є різні екзотичні тури, що обіцяють незабутні відчуття та праження, за які туристи погоджуються сплатити будь-яку ціну. За короткий проміжок часу на таких турах підприємство може отримати значні прибутки («зняти вершки»).
Рис 3.3. Рух рівня цін залежно від стратегії ціноутворення на нові послуги [24, c. 61]
Якщо клієнти залишаються задоволеними від на-даних послуг, імідж підприємства зростає, а конкуренти, як правило, намагаються використати цей самий досвід, і тоді ціни доводиться зни-зити до середніх ринкових. Якщо ж клієнти повертаються зі скаргами, підприємство втрачає імідж і ставить під сумнів своє подальше існування. Тому у вітчизняній практиці частіше застосовується стратегія «проникнення на ринок», яка є більш обачливою й перспективною.
Стратегія «проникнення на ринок» базується на встановленні низь-кого рівня цін з метою залучення якомога більшої кількості споживачів. Низька ціна в даному випадку являє собою своєрідну плату за впровад-ження продукту (послуги) на ринок. Така стратегія застосовується новими підприємствами та підприємствами, які прагнуть захопити більшу частку ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Дипломна робота на тему: Готельне господарство

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок