Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Фізична культура -> Засоби фізичного виховання

Засоби фізичного виховання

Назва:
Засоби фізичного виховання
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,58 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ПЛАН

Вступ
1. Фізичні вправи – основний засіб фізичного виховання.
1.1. Вихідні поняття.
1.2. Фактори, які визначають вплив фізичних вправ.
1.3. Зміст і форма фізичних вправ.
2. Техніка фізичних вправ.
2.1. Загальні поняття про техніку рухових дій.
2.2. Компоненти техніки фізичних вправ.
2.3.Фази виконання фізичних вправ.
3. Характеристика рухів.
3.1. Просторові характеристики.
3.2.Часові характеристики.
3.3. Просторові часові характеристики.
3.4. Динамічні характеристики.
3.5. Ритмічні характеристики.
4. Класифікація фізичних вправ.
5. Природні сили як засіб фізичного виховання.
6. Гігієнічні фактори.




Засоби фізичного виховання
Вступ

Для реалізації завдань, що вирішуються у фізичному вихованні, характерне комплексне використання засобів. Основним засобом є фізичні вправи, додатковими - природні сили (сонце, повітря і вода) та гігієнічні фактори (режим дня і харчування, дотримання правил особистої та громадської гігієни та ін.), а також побутові та професійні дії, що виконуються за відповідною програмою.
Кожна з цих груп засобів має свої специфічні можливості впливу на організм людини. Систематичне і планомірне використання, наприклад, сонячних і повітряних ванн, водних процедур сприяє зміцненню здоров'я, підвищенню захисних функцій організму людини. А розумне поєднання природних сил і гігієнічних факторів з руховими діями дозволяє досягнути найбільшого ефекту в процесі вдосконалення фізичної природи людини.
Знання засобів фізичного виховання дозволять учителю відповідно до поставлених педагогічних завдань використовувати всі види засобів, обирати з них найбільш ефективні, розробляти нові комплекси.

1. Фізичні вправи - основний засіб фізичного виховання
1.1. Вихідні поняття
Поняття «фізична вправа» пов'язане з уявленням про рух, рухові дії, рухову діяльність.
Рух це моторна функція організму, що виражається н зміні положень тіла або його частин.
Характерним для фізичного виховання є формування довільних рухів і вдосконалення вроджених. Кожен довільний рух характеризується трьома ознаками: по-перше, він завжди є функцією свідомості; по-друге, засвоюється людиною в результаті життєдіяльності (включаючи процес навчання); по-третє, навчання рухів підвищує ступінь їх підпорядкованості волі людини.
Окремі рухи є складовими елементами рухової дії. За допомогою кількох логічно пов'язаних між собою рухів можна виконати бажану рухову дію. Наприклад, певна система рухів ногами, руками, тулубом і головою дозволить учневі виконати дію у вигляді стрибка.
Руховою дією називається цілеспрямований: ряд рухів для вирішення конкретного завдання.
Переважна більшість рухових дій формується на основі знань, рухового досвіду і достатньої кількості спроб. Але не всі рухові дії можуть називатися фізичними вправами.
Фізичними вправами називаються лише ті рухові дії, які спрямовані на вирішення завдань фізичного виховання і підпорядковані його закономірностям. Ходьба, наприклад, лише тоді набуває значення адекватного засобу фізичного виховання, коли їй надаються раціональні форми і коли її вплив на організм буде забезпечувати виховання фізичних якостей.
Це стосується і інших рухових дій, які виникли спочатку в сфері побуту чи праці, а потім відповідно видозмінювались і ставали засобами фізичного виховання (наприклад, біг, подолання перешкод, метання, плавання, піднімання вантажів, боротьба та ін.).
Отже, незважаючи на те, що деякі фізичні вправи мають зовнішню схожість з певними формами трудових, бойових і побутових дій, їх не можна ототожнювати з фізичними вправами. Звичайно, оптимально організована фізична праця, особливо в сприятливих умовах зовнішнього середовища (наприклад, робота в лісі, в полі і т.д.) і з відповідним Дозуванням, може в певній мірі давати ефект, який передбачається і у фізичному вихованні, але за своєю суттю вона не тотожна фізичним вправам, оскільки спрямована на зовнішню природу і здійснюється за закономірностями виробництва матеріальних благ.
Найбільша питома вага у вирішенні завдань навчання і виховання припадає на фізичні вправи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 



Дипломна робота на тему: Засоби фізичного виховання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок