Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Фізична культура -> Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення

Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення

Назва:
Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
92,84 KB
Завантажень:
518
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ЗМІСТ

Вступ І. Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що виявляють на дорослих людей. 1.1. Роль фізичних вправ.

1.2. Норма рухової активності. 1.3. Шкідливі звички і здоров’я. ІІ. Вікові особливості різних періодів життя дорослої людини та складові чинники фізичної культури та спорту для цих людей. Методика їх проведення. 2.1. Вікові особливості. 2.1.1. Характеристика вікових змін в похилому віці. 2.2. Складові чинники фізичної культури для дорослих людей. Методика їх проведення. 2.2.1. Ринкова гігієнічна гімнастика. 2.2.2. Пішохідні прогулянки. 2.2.3. Оздоровчий біг. а) Ранкова пробіжка; б) Щоденний лікувальний біг. 2.2.4. Заняття фізичною культурою у групах здоров’я. 2.2.5. Методика загартування. 2.2.6. Раціональне харчування, як фактор здорового способу життя. ІІІ. Лікарсько-педагогічний контроль на заняттях оздоровчої спрямованості з дорослими людьми. ІV. Практична частина. Висновки Список використаної літератури.

Вступ

Неодноразово на загальних, міжнародних і всесвітніх конгресах кардіологів, геронтологів і спеціалістів по спортивній медицині і лікувальній фізкультурі підкреслювалося, що поряд з нераціональною організацією режиму харчування однією з важливих причин передчасного старіння і порушення нормальної функціонування діяльності організму являється недостатня рухова активність. Малорухливий спосіб життя, в першу чергу призводить до зміни стану серцево-судинної системи, яка в похилому віці являється одним з найбільш слабких ланок організму.

Недостатня рухова активність (гіпокінезія) у певній степені обумовлена сучасним способом життя, механізацією і автоматизацією виробництва. Через це і виникає необхідність у вишукуванні найбільш раціональних фізіологічних методах боротьби з недостатком рухової активності. Одним з таких засобів являється фізична культура, яка компенсує недостатню рухову активність, що особливо важливо у старому і похилому віці, коли за рахунок звичайного старіння у визначеній системі обмежуються рухові можливості людини. Найбільш розповсюдженою формою занять фізкультурою для осіб середнього і похилого віку являється групи здоров’я, яка створюється у виробничих колективах, спортивних організаціях, на стадіонах, самостійні заняття оздоровчим бігом, ходьбою; загартування і насамперед ведення здорового способу життя:

 рухова активність;

 наявність або відсутність шкідливих звичок (паління, вживання або не вживання алкоголю, наркотиків і т.п.);

 характер харчування (переїдання, недоїдання, нормальне харчування і т.п.);

 загартування (повітрям, водою);

 режим праці і відпочинок;

 гігієна;

 стрес;

 здоровий сон;

 зовнішнє середовище;

 хобі (захоплення музикою, спортом і т.п.);

 суспільна робота.

Зазначене вище дозволяє дійти висновку про теоретичне і практичне значення даної проблеми. Це й спричинило вибір теми дипломної роботи: “Різновиди оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення”.

Об’єктом дослідження – процес формування знань і вмінь дорослого населення про позитивний вплив оздоровчої фізичної культури на їхній організм.

Предметом дослідження – зміст, форми і методи проведення занять оздоровчою фізичною культурою з населенням різних вікових груп.

Мета дослідження полягає в теоретичному обґрунтуванні та практичній перевірці впливу занять оздоровчою фізичною культурою на організм дорослих людей.

Відповідно до мети дослідження було поставлені такі завдання:

1. Визначити історичні та сучасні тенденції розвитку уявлень щодо занять оздоровчою фізичною культурою дорослого населення.

2. Визначити зміст і форми проведення занять фізичною культурою і спортом різних груп населення.

3. Практично перевірити методику використання оздоровчої фізичної культури, її вплив на організм людей різного віку.

Гіпотеза дослідження. Заняття оздоровчою фізичною культурою, спортом , ведення здорового способу життя людьми старшого і похилого віку сприятиме підвищенню працездатності. Покращенню рухливості, уповільненню процесів старіння, позбавлення вікових фізіологічних недуг.

У практичній частині висвітлено дослідження вчених, медиків, педагогів про позитивний вплив занять фізичною культурою і спортом на організм людини, а особливо дотримання ведення здорового способу життя.

В даній роботі матеріал являється результатами узагальнення даних літератури і багаторічного досвіду систематичних спостережень спеціалістів даного профілю за людьми старшого та похилого віку, які займаються фізкультурою.

Розділ І. Роль фізичних вправ в життєдіяльності організму та фактори, що впливають на здоров’я дорослих людей.

1.1. Роль фізичних вправ.

Фізичні вправи, являючись біологічним стимулятором доброякісних реакцій, в першу чергу здійснюють загальну неспецифічну дію на організм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Дипломна робота на тему: Різновид оздоровчої фізичної культури в системі фізичного виховання різних груп населення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок