Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Краєзнавство -> Нариси історії села Бортники

Нариси історії села Бортники

Назва:
Нариси історії села Бортники
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
79,67 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 
Дипломна робота
на тему:
Нариси історії села Бортники
Виконала:


Зміст
Розділ І. Географічне розміщення села
Природно – географічні умови
Топоніміка і ономастика
Розділ ІІ. Історія села
. Перша писемна згадка
. Село у XVII- ХIХ ст.
. Село в роки Першої світової війни
. Бортники під владою Польщі
. Село в Другій світовій війні. УПА
. Сучасний розвиток
Розділ ІІІ. Особливості духовно-матеріальної культури населення Бортників.
3.1. Духовна культура
3.2. Матеріальна культура
Висновки
Список використаних джерел та літератури
Додатки
Вступ
Кожна країна має свою історію, яка складається з життєписів безлічі великих і малих сіл, міст, містечок. Подібно до людського роду, міста і села ростять і виховують покоління за поколінням дочок і синів, які власними ділами примножують їхню славу. Однак, міста і села також підвладні невблаганному часу, який перетворює на порох навіть найміцніші мури, долає найнеприступніші твердині. Та без минулого немає майбутнього. Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Необхідно знати історії своєї держави, краю, області, району, населеного пункту, щоб акумулювалася правдива минувшина, героїка боротьби і звершень, поразок і терпінь наших пращурів, які творили цю історію.
Як відомо, все в житті починається з малого, так і історія нашої держави починається з маленьких, можливо незначних і всім відомих околиць, які у нелегкий час гноблення і переслідувань зуміли зберегти нашу мову, культуру і традиції.
Актуальність проблеми: На сьогоднішній день дослідження історії населених пунктів є дуже актуальними, оскільки загальна парадигма історії України не може бути відособленою від конкретних людей, сіл і містечок. Вона не може бути відособленою від загальноосвітнього історичного процесу, як і відірваною і від історії конкретних людей, які її творили. Сьогоднішня тенденція в історії України до переосмислення основних її проблем, висвітлення «білих плям», в ній тісно пов’язане з дослідженням історії “малої Батьківщини кожного українця”.
Нелегка і трагічна доля судилася Україні, зокрема і селу Бортники, що знаходиться у Тлумацькому районі Івано-Франківської області. Адже, як знаємо, наша земля віками була під владою різноманітних чужинців. Впродовж віків – це знедолений, виснажений край злидарів, батраків, наймитів, що конали під тяжким колоніальним гнітом. Події, які відбувалися протягом довготривалих XV – XXI століть, сьогодні не зовсім широко висвітлені в історичній літературі. І тому залишається чимало нез’ясованих питань, різних поглядів на одні і ті ж події.
Всебіне, об’єктивне, наукове дослідження історії населеного пункту допоможе сучасним студентам, вчителям, науковцям і політикам з’ясувати чимало спірних питань з історії села, відповідно сформувати громадську думку щодо подій, які відбувалися на території Бортників.
Дослідження історії населених пунктів, особливо сіл, важливе для підняття рівня національної свідомості кожного українця, для відчуття своєї єдності зі всім народом, дотичності доль близьких людей, односельчан, сусідів, предків до нашого минулого, для відчуття гордості за їх вчинки для Батьківщини, для виховання прагнення рівнятися на них, прагнення бути кращими і зробити ще більше, щоб наші нащадки теж відчували гордість за нас.
Об'єктом дипломної роботи є історія села Бортники на різних етапах його розвитку.
Предметом дослідження виступає висвітлення особливостей природно-географічного становища, історичного розвитку, культурно-духовного життя села Бортники.
Хронологічні рамки проблеми охоплюють період від першої письмової згадки про село, а саме 1427 рік ( перша половина XV ст.) до сучасності (XXI ст.)
Географічні межі охоплюють територію села Бортники, що розміщене в Тлумацькому районі Івано-Франківської області.
Теоретично-методологічною основою для написання дипломної роботи є загально-наукові методи, принципи об’єктивізму, історизму та порівняльного аналізу. В процесі написання роботи використано хронологічно-проблемний метод викладу матеріалу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40 Дипломна робота на тему: Нариси історії села Бортники

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок