Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Технічні науки -> Двохдіапазонний приймач УКХ діапазону.

Двохдіапазонний приймач УКХ діапазону.

Назва:
Двохдіапазонний приймач УКХ діапазону.
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,28 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
ЗМІСТ
Вступ
І. Теоретична частіша
Порівняльна характеристика різних типів радіоприймальних пристроїв
Розрахунок структурної схеми радіоприймача
Описання роботи приймача по структурній схемі
Попередня оцінка параметрів радіоприймача
2. Конструкторська частина
2.1 Розробка схеми електричного принципової радіоприймача
2.2 Розрахунок елементів схеми вхідного каскаду підсилювача низької частоти радіоприймача
3. Експериментальна частина
3.1 Методика перевірки селективності радіоприймача
4. Організація виробництва
4.1 Процес виготовлення вузлів радіоприймача на друкованих платах
5 Економічна частина
5.1 Економічна характеристика собівартості продукції
5.2 Розрахунок собівартості ПНЧ радіоприймача
6. Охорона праці
6.1 Основні шкідливі фактори при виробництві радіоприймачів
Висновок
Список використаної літератури
Перелік елементів


Вступ
3 того часу, як А.С Попов в 1875 році в травні продемонстрував на засіданні Російського фізико-хімічного товариства свій "гразоотметчик", пройшло уже понад 100 років.
Цей "грозоотметчик" був першим в історії людства радіоприймачем. Він відкрив нову еру в історії зв’язку. Спочатку зв’язок здійснював-ся з допомогою коду, а пізніше – голосу.
Зараз зв’язок легко і швидко здійсняється на великій відстані, при-чому достовірність приймальної інформації дуже велика. Великий вплив на достовірність прийнятої інформації має приймальна частина – прий-мач. Роль радіоприймача в системі зв’язку збільшити неможливо, так як без радіоприймача радіозв’язок сну вати не може. Перші радіоприймачі були призначені для приймання кодованих повідомлень. Звичайно, що такими радіоприймачами могли працювати тільки люди, яким була ві-дома азбука МОРЗЕ. Тому такий спосіб не міг бути прийнятий широкими масами населення.
Стрибком в розвитку зв’язку була поява системи радіозв’язку, в якій передача повідомлень проводилась голосом. Цей вид зв’язку і те-пер має широке застосування Однак, перші радіоприймачі в цій сис-темі були приймачами прямого підсилення, які не дозволяли получити високу якість приймальної інформації, тому поява супергетеродинних радіоприймачів була рішучим кроком вперед.
В супергетеродинному приймачі радіосигнал прийнятий і підсилений преселектором, перетворюється перетворювачем частоти в проміжну час-тоту, яка має значення 465 кілогерц.
Сигнал проміжної частоти підсилюється підсилювачем проміжної час-тоти, в якому застосовуються неперестроювані високовибірні фільтри, нетроєні на проміжну частоту, що дозволяє суттєво покращити якість приймання інформації в порівнянні з приймачами прямого підсилення, в яких сигнал не перетворюється, а підсилюється на своїй же частоті
Розвиток радіоприймальних засобів проходить в сторону покращення їх технічних характеристик (розширений частотного діапазону, збіль-шення вибірності, чутливості і т.д.), покращення умов роботи з ра-діоприймачами і покращення дизайну
В даний час значного покращення набуло радіомовлення на ультрако-ротких хвилях.
Крім діапазону 64 МГц – 74 МГц інтенсивно освоюється високочастот-ний, або так званий комерційний діапазон 88 мГц – 108 мГц. Наприк-лад, в нашому місті в діапазоні 64 – 74 мГц працює дві радіостанції (І програма українського радіо і "Промінь"), а в діапазоні 88-106 мГц працює чотири радіостанції. Тому проблема розробки радіоприйма-чів УКХ діапазону є досить актуальною. В даному дипломному проекті розроблено двохдіапазонний приймач УКХ діапазону.
Особливістю цього приймача в використання найбільш поширеної і досту-пної елементної бази, що дозволяє значно зменшити затрати на вироб-ництво такого радіоприймача.


1. ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА
1.1 ПОРІВНЯЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РІЗНИХ ТИПІВ РАДІОПРИЙМАЛЬНИХ ПРИСТРОЇВ
1.1.1 Різні типи радіоприймачів, які застосовуються в теперішній час, можна класифікувати по таких основних ознаках:
- по призначенню: професіональні і мовні.
До професіональних відносяться приймачі зв’язку, радіонавігаційні, радіолокаційні, радіотелеуправління і др.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Дипломна робота на тему: Двохдіапазонний приймач УКХ діапазону.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок