Головна Головна -> Дипломні роботи українською -> Технічні науки -> Проектування електроприводу підйомного крану, токарного верстату, ліфтової установки

Проектування електроприводу підйомного крану, токарного верстату, ліфтової установки

Назва:
Проектування електроприводу підйомного крану, токарного верстату, ліфтової установки
Тип:
Дипломна робота
Мова:
Українська
Розмiр:
9,42 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Дипломна робота
Проектування електроприводу підйомного крану, токарного верстату, ліфтової установки


Зміст
Вступ…………………………………………………………………………...…….5
1. Методика вибору потужності електродвигуна механізму піднімання крану..6
1.1 Коротка технічна характеристика і технологічні особливості електроприводу підйомного крана……………………………………………………………………6
1.2 Визначення потужності, вибір і перевірка електродвигуна підйомного крана, побудова навантажувальної діаграми……………………………………………..8
2. Методика вибору потужності електродвигуна головного руху токарного верстату……………………………………………………………………………...14
2.1 Технічна характеристика виробничого механізму……………………….…....14
3. Методика вибору потужності електродвигуна ліфтової установки…………27
3.1 Вибір потужності електродвигуна ліфтової установки……………………….27
Висновок………………………………………………………………………..…31
Перелік посилань на джерела………………………………………………...….32
ВСТУП
Електроприводом називається електромеханічний пристрій призначений для електрифікації і автоматизації виробничих процесів. Він складається з перетворюючого електродвигунового, передаючого і управляючого пристроїв.
Електропривод складається з трьох основних елементів:
Передачі між електродвигуном і робочою машиною, системи управління електроприводом.
Пріоритет створенні першого електродвигуна належить російським вченим.
В 1838 академіком Б. С. Якобі разом з академіком Е. Х. Ленцом був створений перший електродвигун постійного струму з обертовим рухом потужністю 0,736 кВт.
Він був малонадійним, вся установка з батареями була громіздкою, тому він не був придатний до використання у промисловості. Створення електродвигуна Б. С. Якобі і рахується початком в історії розвитку електроприводу.
Російський вчений М. О. Доліво-Добровольський (1862-1919) в 1889 році запропонував трьохфазний асинхронний короткозамкнений електродвигун. З нього почалось широке використання асинхронних електродвигунів у всіх галузях промисловості, що пояснюється простотою його конструкції, надійністю в роботі, дешевизною.
Російський вчений Д. А. Пагінов (1842-1902) в своїй праці “Електромеханічна робота” вперше заложив основні теорії електроприводу .
В 1925 році бела видана книга С. А. Зінкевича “Електричний розподіл механічної енергії”.
В. К. Попов (1895-1948) керівник ленінградської школи електриків в 1982 році випустив книгу “Використання електродвигунів в промисловості”.
А. Т. Голован керівник московської школи електриків в 1938 році і в 1959 році видав книгу “електропривод”.
1 Методика вибору потужності електродвигуна механізму піднімання крану
1.1 Коротка технічна характеристика і технологічні особливості електроприводу крана
Піднімальним краном називають машину, призначену для захоплення, піднімання і переміщення в горизонтальному напрямку різних вантажів на порівняно невеликі віддалі, і які характеризуються повторно-короткочасним режимом роботи. Крани класифікують за областю застосування, родом приводу основних механізмів, типом захоплюючого пристрою, конструктивними особливостями, характером і режимом експлуатації.
Вибір системи електроприводу підйомних кранів визначається вимогами технологічного процесу: вантажопідйомністю, точністю зупинки, прискоренням і сповільненням транспортного вантажу, а також допустимими зусиллями в кінематичних ланках і металоконструкціях.
Для вибору, а також перевірочного розрахунку потужності електричного двигуна у відповідності з режимом роботи, будують діаграму навантаження, згідно якої знаходять еквівалентну потужність для повторно-короткочасного режиму роботи.
Основні вимоги до електроприводу механізму піднімання:
1. При включеному електроприводі у випадку виходу з ладу механічного гальма необхідно забезпечити повільне опускання вантажу за рахунок динамічного гальмування.
2. На початку піднімання вантажу при зниженні напруги на затискачах двигуна до 90% номінального значення повинна бути виключена можливість опускання номінального вантажу.
3. При переміщенні рукоятки командоконтролера в напрямку зниження швидкості електроприводу остання не повинна підвищуватись навіть короткочасно
4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Дипломна робота на тему: Проектування електроприводу підйомного крану, токарного верстату, ліфтової установки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок