Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Аудит -> Первинний облік в цехах

Загрузка...

Первинний облік в цехах

Назва:
Первинний облік в цехах
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,33 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Первинний облік в цехах


Для здійснення виробничо - господарської діяльності підприємства всіх форм власності та галузі економіки використовують товарно-виробничі запаси, які є найбільш важливою і значною частиною підприємства. Товарно-виробничі запаси є складовою частиною групи матеріальних ресурсів, які формують виробничі ресурси.
Облік виробничих запасів на складах має за мету одержання достовірних відомостей про наявність і рух ТМЦ в натуральному в вартісному вимірах за їх видами, місцями зберігання і використання.
Підприємство заздалегідь визначає працівників ,які відповідають за приймання і зберігання цінностей, складають з ними письмову угоду, про повну матеріальну відповідальність головного бухгалтера або заступник з матеріально-відповідальною особою проводить інструктаж про те, якими документами оформляють операції пов’язані з матеріальними цінностями.
Важливою умовою роботи завідуючого складом або комірника є складське приміщення, яке повинно бути належним чином обладнане і спеціально пристосоване для зберігання матеріальних цінностей. Складське приміщення підприємства та місце зберігання цінностей забезпечене необхідним обладнанням для зважування, вимірювання приладом, мірною тарою та іншими контрольними приладами. На складах матеріальні цінності зберігаються на спеціальних стелажах, до яких прикріплені матеріальні ярлики. У цих ярликах зазначена характеристика матеріалів, їх назва, норми запису та інші.
Порядок обліку матеріалів на складі і в бухгалтерії залежить від методу обліку матеріалів. Метод передбачає порядок і послідовність ведення обліку матеріалів, виду облікових регістрів, їх кількість взаємо звіряння працівників.
В даний час найбільш прогресивним, ірраціональним методом обліку матеріалів є оперативно – бухгалтерський метод. Другим методом обліку є кількісно-сумовий метод та звіти матеріально0відповідальних осіб.
Основні принципи сальдового методу такі:
ведення кількісного обліку на складі за допомогою карток сальдового обліку;
систематичний контроль працівників бухгалтерії безпосередньо на складі за правильним і своєчасним документуванням операцій пов’язаних з рухом цінностей;
бухгалтерський облік руху матеріалів тільки у грошовому виразі за групами цінностей і за місцями їх зберігання;
взаємо звірка даних складського й бухгалтерського обліку шляхом співставлення залишків матеріалів у виробничому виразі за даними бухгалтерського обліку.
При оперативно-бухгалтерському методі обліку матеріалів на складах ведуть тільки кількісно-сортовий облік руху матеріалів. Сортовий кількісний обліку руху матеріальних цінностей ведеться в картках складського обліку матеріалів, які ведуться матеріально-відповідальними особами під розписку в реєстрі віддачі. На складі картки зберігаються в спеціальних картотеках за групами.
На кожен номенклатурний номер матеріалів відкривають окрему картку. Картки видається матеріально-відповідальній особі, бухгалтерія, зазначаючи назви предметів, номенклатурний номер, одиниці вимірювання і ціну. В одержаних картках завідувач складу заповнює реквізити, веде записи руху матеріалів і залишків.
Щоденно на підставі оформлених прибуткових і видаткових документів завідувач складу записує в картки всі операції з надходження і вибуття матеріальних цінностей.
Облік необоротних активів
Основні засоби
ОЗ-2 Акт приймання-здачі відрегульованих, реконструйованих та модернізованих об’єктів;
ОЗ-3 Акт на списання ОЗ;
ОЗ-4 Акт на списання автотранспортних засобів;
ОЗ-5 Акт про установку, пуск та демонтаж будівельної машини;
ОЗ-6 Інвентарна картка обліку ОЗ;
ОЗ-7 Опис інвентарних каток по обліку ОЗ;
ОЗ-8 Картка обліку руху ОЗ;
ОЗ-9 Інвентарний опис ОЗ;
ОЗ-14 Розрахунок амортизації ОЗ для промислового підприємства;
ОЗ-15 Розрахунок амортизації ОЗ для будівельних організацій;
ОЗ-16 Розрахунок амортизації ОЗ по автотранспорту.
Рух ОЗ пов'язаний із здійсненням господарських операцій з надходження внутрішнього переміщення та вибуття ОЗ, оформлюють за допомогою типових форм первинної облікової документації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Первинний облік в цехах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок