Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Аудит -> Документальне оформлення операцій з постачальниками та покупцями. Облік ТМЦ на підприємстві.

Загрузка...

Документальне оформлення операцій з постачальниками та покупцями. Облік ТМЦ на підприємстві.

Назва:
Документальне оформлення операцій з постачальниками та покупцями. Облік ТМЦ на підприємстві.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,33 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Лабораторна робота
Тема: Документальне оформлення операцій з постачальниками та покупцями. Облік ТМЦ на підприємстві.
Мета: вивчення документів, що супроводжують оприбуткування, списання, ліквідацію та реалізацію ТМЦ на підприємстві. Ознайомлення з порядком оформлення, отримання та видачею документів при операціях з постачальниками та покупцями. Вивчення як бухгалтерського, так і податкового обліку операцій придбання та реалізації.
Теоретичні відомості.
У процесі господарської діяльності підприємство набуває ТМЦ для перепродажу, виробництва та з іншою метою. Для ведення списку ТМЦ призначений довідник ТМЦ, у якому міститься інформація про матеріали, номенклатуру продукції, яку виготовляють, перелік виконуваних робіт і послуг.
Інформація про кожний елемент довідника розміщена на двох закладках - Ціни і Додатково. Кожний елемент довідника ТМЦ має стислу і повну назву. Кожний ТМЦ характеризує низка цін. Закупівельну ціну і ціну продажу зазначають без ПДВ. На відміну від них, роздрібну ціну наводять з ПДВ і тільки в гривнях. Скориставшись кнопкою История/Історія, можна переглянути історію зміни роздрібної ціни кожної ТМЦ, при чому ціни не є сталими і в кожному конкретному документі їх можна змінити.
У реквізиті ПДВ задано ставку ПДВ для конкретної ТМЦ, яка буде використана для розрахунків сум ПДВ у документах. Якщо заповнити реквізит Артикул, то за його допомогою можна виконати швидкий пошук і сортування. Одиницю вимірювання, в якій будуть обліковані залишки ТМЦ, зазначають у реквізиті Базова одиниця вимірювання. Для реквізиту Вид потрібно вибрати одне зі значень: Товар, Послуга, Тара, Продукція, Матеріал, Будматеріал, Паливо, Запчастини або МШП.
Бухгалтерський рахунок обліку, що повинен бути зазначений для кожної ТМЦ, буде використано для формування бухгалтерських проведень. Послуги і матеріали також потребують визначення рахунка і виду затрат; ця інформація буде використана для формування проведень щодо одержання послуг і списання матеріалів у виробництво. Для автоматичного заповнювання сум транспортних затрат у податкових накладних потрібно для відповідних послуг увімкнути прапорець Уважати послугу транспортним видатком.
Операції з надходження в організацію ТМЦ відображені в обліку за допомогою документа Прибуткова накладна. Введені прибуткові накладні зберігаються в однойменному журналі. У випадку одержання від постачальника рахунка-фактури вводять документ Рахунок вхідний. У разі передоплати за ще не отримані ТМЦ цей документ може відігравати роль замовлення.
Якщо передоплати немає (ТМЦ отримані від постачальника і лише потім будуть оплачені), то введення документа Рахунок вхідний необов'язкове. У цьому випадку роль замовлення під час оплати відіграє Угода або ж сама Прибуткова накладна, якою оприбутковують ТМЦ. Однак якщо постачальник виписав рахунок і цей рахунок було оплачено до одержання товару (передоплата), то потрібно обов'язково використати документ Рахунок вхідний. Тоді в разі одержання ТМЦ треба вводити прибуткову накладну на підставі документа Рахунок вхідний.
У разі заповнення рахунка треба вибрати постачальника з довідника Контрагенти, валюту рахунка і курс валюти. Після вибору постачальника реквізит Вид торгівлі буде заповнений автоматично, а його значення буде таке ж, як у довіднику Контрагенти за замовчуванням для цього клієнта. У випадку взаєморозрахунків з постачальником за угодою, коли в довіднику Контрагенти для нього визначена угода за замовчуванням, реквізити цієї угоди відобразяться у полі Замовлення.
Таблична частина документа містить дані про ТМЦ - назву, ціну прид-бання, кількість та ін. Під час проведення документ Рахунок вхідний не формує бухгалтерських проведень. Окрім документа Прибуткова накладна, на підставі його можна ввести документ Запис книги придбання. Відображений цей рахунок у журналі Рахунки вхідні
ТМЦ можна продавати кількома способами. Один з варіантів - коли покупцю виставляють рахунок на оплату придбаного товару. Для відображення цієї операції в типовій конфігурації використовують документ Рахунок-фактура.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Документальне оформлення операцій з постачальниками та покупцями. Облік ТМЦ на підприємстві.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок