Головна Головна -> Інше українською -> Аудит -> Документальне оформлення операцій по обліку необігових активів.

Документальне оформлення операцій по обліку необігових активів.

Назва:
Документальне оформлення операцій по обліку необігових активів.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,97 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота
Тема: Документальне оформлення операцій по обліку необігових активів.
Мета: вивчення документів, що супроводжують оприбуткування, списання, ліквідацію та реалізацію необігових активів на підприємстві.
Теоретичні відомості.
Список основних засобів, нематеріальних активів, необігових активів міститься в довіднику Необігові активи. Дані довідника використовують під час уведення документів і для ведення аналітики на рахунках 10-13, 18, 01. Трирівнева структура довідника дає змогу об'єднувати його елементи в різноманітні групи і підгрупи за різними ознаками.
Діалогове вікно редагування реквізитів елемента довідника має дві закладки. Кожний необіговий актив описують передусім видом, який вибирають у реквізиті Вид необігового активу. Цей реквізит однозначно визначає рахунки та методику обліку активу і може набувати таких значень: Основні засоби, Інші необігові матеріальні активи.
Потрібно також увести значення таких реквізитів: повна назва, первісна вартість, шифр, інвентарний номер, дата введення в експлуатацію, одини-ця вимірювання і рахунок обліку. Дата введення в експлуатацію вводиться автоматично під час проведення для цього необігового активу документа Введення в експлуатацію. Одиниця вимірювання для кожного елемента довідника може мати лише одне значення, на відміну від довідника ТМЦ. Рахунки обліку автоматично заповнюються під час вибирання виду необігового активу.
На закладці Додатково містяться реквізити, що визначають параметри нарахування зношеності необігових активів у бухгалтерському і податковому обліку.
У реквізитах Рахунок затрат і Вид затрат треба зазначити рахунок і аналітику затрат, на які будуть зачислені суми нарахованого зношення. У випадку належності активу виробничим фон-дам підприємства, коли нараховують зношення за матеріальним або нема-теріальним активом у податковому обліку, треба увімкнути прапорець Виробниче. Для такого об'єкта також потрібно зазна-чити, до якої групи податкового обліку він належить (для цього є група реквізитів Податковий облік), з метою визначення субрахунка позабалансового рахунка 03 (обігових засобів), де облікуватиметься балансова вартість об'єкта за податковим обліком.
Для відображення документів, пов'язаних з обліком необігових активів, призначений журнал документів Необігові активи і МШП.
З метою проведення операції надходження необігових активів в органі-зацію можна використати документ Прибуткова накладна, задавши в реквізиті документа Що оприбут-ковуємо значення 03, НМА та ін. необігові матер. активи або Інші необігові активи. Решта реквізитів документа заповнюють згідно з накладною постачальника.
Необігові активи не досить оприбуткувати за допомогою прибуткової накладної. Їх потрібно ввести в експлуатацію, бо тільки після цього вони будуть зараховані на баланс. Документ Введення в експлуатацію призначений саме для цього.
Діалогову форму документа Введення в експ-луатацію треба заповнювати від заголовної частини; передусім увімкнути можливість Введення в експлуата-цію необігових активів, що в групі реквізитів Облік не введених в експлуатацію ТМЦ. У цій же групі потрібно задати значення реквізиту Місце зберігання відповідно до місця подальшого розміщення необігових активів або вибрати матеріально-відповідальну особу, за якою вони будуть закріплені.
У групі реквізитів Параметри введення в експлуатацію обов'язково треба заповнити значення єдиного реквізиту Вид необігових активів.
Потрібний набір проведень у випадку введення необігового активу в експлуатацію (прийняття об'єкта на баланс, збільшення балансової вартос-ті основних фондів за податковим обліком та ін.) автоматично формується під час проведення документа Введення в експлу-атацію.
Операції, пов'язані з переведенням необігових активів з одного місця зберігання в інше, виконують за допомогою документа Переміщення. Крім формування відповідних бухгалтерських проведень, цей документ дає змогу оформити акт приймання-передавання необігових активів. Місця зберігання (звідки і куди передають) необігових активів задають в однойменних реквізитах діалогової форми документа шляхом вибирання з довідника Місця зберігання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Документальне оформлення операцій по обліку необігових активів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок