Головна Головна -> Інше українською -> Аудит -> Скачати інша робота: Застосування прогресивних форм і методів обліку

Застосування прогресивних форм і методів обліку / сторінка 4

Назва:
Застосування прогресивних форм і методів обліку
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,00 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 

Документальний контроль полягає в тому, що встановлюють суть і достовірність господарських операцій за даними первинної документації, облікових регістрів і звітності, в яких вони знайшли відображення в бухгалтерському, внутрішньогосподарському і статистичному обліку.
Фактичний контроль полягає в установленні дійсного реального стану об'єкта шляхом вимірювання, зважування, підрахунку лабораторного аналізу і тощо. Фактичний і документальний контроль взаємопов'язані, оскільки їх спільне застосування дає змогу встановити дійсний стан об'єктів, розробити заходи щодо усунення недоліків. За формою здійснення економічного контролю розрізняють такі контрольні перевірки:
1. превентивні;
2. поточні;
3. тематичні;
4. ревізії.
Превентивні (запобіжні) контрольні перевірки здійснюють на стадіях попереднього контролю виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємств. Власник перевіряє оптимальність планів і збалансованість ресурсів згідно з технічно-обґрунтованими нормативами. Особливо відповідальна роль головного бухгалтера у превентивних перевірках господарських операцій, які відображаються у системі бухгалтерського обліку. Кожна господарська операція, зафіксована на матеріальних носіях
підлягає повторній превентивній перевірці, яку здійснює головний бухгалтер, або особа, уповноважена ним.
Превентивні перевірки є найбільш ефективним засобом економічного контролю, оскільки дають змогу запобігти виникненню недоліків, перевитрат і втрат ресурсів у господарській діяльності підприємства.
Поточні контрольні перевірки — засіб оперативного систематичного контролю конкретних операцій господарської діяльності підприємств. Поточні перевірки проводять усі контрольні органи з питань, які входять до їх компетенції. Тематичні контрольні перевірки — засіб періодичного оперативного економічного контролю за виконанням підприємствами однорідних господарських операцій (наприклад, використання матеріальних, трудових, фінансових ресурсів, забезпечення збереження майна). Тематичні перевірки подібні до поточних, але проводяться з більш широкого кола показників конкретної теми, із застосуванням методів економічного аналізу та залученням спеціалістів різного профілю. Якщо в процесі поточного обстеження використовують в основному методи фактичного контролю, то при тематичних перевірках використовується: нормативна і договірна інформація, дані обліку, вибіркова інвентаризація, хронометраж.
Ревізія — метод заключного контролю, який дає можливість зробити всебічну оцінку виробничої і фінансово-господарської діяльності підприємства та інших об'єктів підприємницької діяльності щодо виконання виробничих і фінансових планів, витрачання матеріальних і трудових ресурсів, результатів некомерційної діяльності за звітний період, забезпечення збереження власності, виявлення резервів підвищення ефективності виробництва.
2. Перевірка правильності застосування норм і розцінок, оформлення первинної документації з обліку відпрацьованого часу і обсягу виконаних робіт
У сучасних умовах зі збільшенням масштабів виробництва, ускладненням господарських зв'язків, прискоренням НТП підвищується значення кожної хвилини робочого часу, строгого дотримання правил внутрішнього розпорядку, створення стабільних кадрів на кожній ділянці виробництва. Перевіряючи виконання зазначених завдань про подальше зміцнення трудової дисципліни і скорочення плинності кадрів, варто з'ясувати: які заходи, спрямовані на зміцнення трудової дисципліни і закріплення кадрів, у ревізованому періоді передбачалося здійснити, і чи цілком вони здійснені; чи не допускалися випадки необґрунтованого залучення місцевими органами працівників підприємства на різного роду роботи, не зв'язані з виробничою діяльністю ревізованого підприємства, чи не дозволяла адміністрація проводити суспільні заходи (збори, семі нари, спортивні змагання, репетиції виступу художньої самодіяльності, концерти і т.п.) у робочий час, і які були втрати робочого часу в результаті цього; як органі зоване виявлення порушень трудової дисципліни, гласність заходів щодо зміцнення трудової дисципліни; чи впроваджуються прогресивні форми організації й оплати праці і його матеріального і морального заохочення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інше на тему: Застосування прогресивних форм і методів обліку

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок