Головна Головна -> Інше українською -> Аудит -> інша робота: Індивідуально навчально-дослідна робота

Індивідуально навчально-дослідна робота / сторінка 2

Назва:
Індивідуально навчально-дослідна робота
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,96 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тому проведення такої політики вимагає значної мужності і політичної волі, певних жертв з боку суспільства. Проте вони повністю окупляться завдяки забезпеченню економіки стабільними грошима.
2. Грошово-кредитна політика України у світлі сучасних монетаристських теорій.
Монетаризм - сучасна економічна школа,яка доводить, що зміна пропозиції грошей є головною причиною макроекономічних коливань, Представники монетаризму вважають, що найкраща макроекономічна політика полягає у стабільному зростанні грошової маси постійним темпом.
Грошово-кредитна політика України пройшла складний, звивистий шлях розвитку. Вона поступово трансформувалася від суто кейнсіанського спрямування до монетаристського.
З 1994 р. в економічній політиці відбулися зміни, особливо в монетарній сфері, а саме:
- був проголошений курс на прискорення ринкових реформ та формування ринкового механізму функціонування економіки;
- у фіскально-бюджетній політиці визнавалось за необхідне переорієнтуватися на подолання бюджетного дефіциту, зменшення податкового тиску і переведення суб’єктів господарювання на засади самофінансування;
- у грошово-кредитній політиці було взято курс на формування ринку цінних паперів, відмежування емісійного механізму НБУ від бюджетного механізму і скорочення фінансування бюджетного дефіциту за рахунок сеньйоражу.
Орієнтацією грошово-кредитної політики в Україні на монетаристські підходи економічного регулювання проявилася у багатьох діях і рішеннях Національного банку. Це насамперед перехід до жорсткої грошово-кредитної політики та орієнтація її на регулювання грошової маси в обороті відповідно до динаміки обсягу ВВП. Як адекватну монетаристській концепції можна оцінити послідовну орієнтацію НБУ на утвердження своєї самостійності в проведенні монетарної політики, збереження незалежності від органів виконавчої влади, лібералізацію кредитного і валютного ринків, запровадження режиму плаваючого валютного курсу, розвиток ринку цінних паперів тощо.
Монетарна політика НБУ сприяла досягненню фінансової стабілізації, яка стала відчутною з 1996 р., це дало змогу організовано і оперативно здійснити у вересні 1996р. грошову реформу, яка, поряд з іншим, сприяла підвищенню рейтингу України на фінансових ринках світу. Пом’якшення монетарної політики НБУ сприяло уповільненню темпу скорочення реального ВВП і відновленню зростання вітчизняної економіки у 2000р. Ефективність впливу монетарної політики на обсяг національного виробництва і зайнятість у перехідній економіці залежить не лише від характеру та методів її здійснення, а й від узгодженості з іншими видами економічної політики, так наприклад з фіскальною політикою.
3. Термінологічний словник.
Актив банку - накопиченні упродовж діяльності банку ресурси, які у майбутньому дають економічні вигоди і сприяють припливу грошових коштів у банківську установу.
Активні операції - діяльність, пов’язана із розміщенням і використанням власного капіталу, залучених і позичених коштів для одержання прибутку. Поділяються на кредитні та інвестиційні.
Банк - кредитно-фінансова установа, що зосереджує тимчасово вільні кошти, надає їх у строкове користування у формі кредитів, фінансовий посередник, що виконує одну чи кілька операцій, віднесених законом до банківської діяльності (депозитну, кредитну, розрахункову ).
Банківський кредит - провідна форма кредиту, має місце тоді, коли однією із сторін кредитної угоди є банк, що надає клієнтові у тимчасове користування частину власного або залученого капіталу на умовах повернення зі сплатою банківського процента.
Банківська ліквідність - здатність банку своєчасно виконувати свої зобов’язання. Зрівноваження активу і пасиву балансу банка.
Банківська операція - до них належать кредитування, розрахунки, залучення вкладів, різноманітні послуги (лізингові, факторингові, консультативні, трастові).
Банківський процент - плата за надані в борг гроші; це плата банку за залучені на депозит гроші або плата клієнта-позичальника, який бере кредит.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Інше на тему: Індивідуально навчально-дослідна робота

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок