Головна Головна -> Інше українською -> БЖД -> Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Санітарні норми та правила

Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Санітарні норми та правила

Назва:
Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Санітарні норми та правила
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
67,07 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА

з дисципліни “Безпека життєдіяльності”
на тему:
“Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Санітарні норми та правила”


Зміст
Вступ

Розділ 1. Екологічні знання суспільства – гарантія продовження його цивілізації

1.1. Історія екології та безпеки життєдіяльності

1.2. Здорова екологічна ситуація – здоров’я суспільства

Розділ 2. Джерела екологічної кризи в Україні і її вплив на суспільство

2.1. Шляхи вирішення санітарної та епідемічної ситуації в
Україні

2.2. Перспективи розвитку природоохоронних заходів в
Україні

2.3. Вирішення глобальних проблем охорони
навколишнього природного середовища в Україні і
світі

Висновки

Додатки

Список використаних джерел та літератури


Вступ

Кінець ХХ століття – це час усвідомлення суспільством кризи цивілізації, негативних її наслідків при підкоренні природи.
Сучасний каскад актуальних дисциплін сьогодення (“Екологія”, “Безпека життєдіяльності”, “Цивільна оборона”, “Охорона праці” – це наукова база для розробки стратегії і тактики поведінки людства. ЇЇ закони навчають, що людство є частина природи і своїм існуванням залежить від функціонування природних систем.
Суспільству потрібно усвідомити необхідність орієнтування не на боротьбу з наслідками, які руйнують природу, а на усунення самих причин знищення природи.
Закони екології, санітарного та епідемічного стану лежать в основі не лише біологічного, а й соціального буття. З розширенням екологічної кризи вони сьогодні стають більш актуальними.
Серія прогнозів, зроблених різними вченими світу, досить об’єктивно засвідчують, що кризові ситуації в сировинній, продовольчій та екологічних сферах не є тимчасовими, вони зростають і ставлять перед людством серйозні завдання.
Протягом всієї історії свого існування людина спиралася на природоруйнівну структуру господарювання. Але сьогодні, коли уряди і народи світу зрозуміють необхідність включення стану навколишнього середовища до числа пріоритетів розвитку нації, глобальна соціоекологічна катастрофа може не наступити.
Великий вчений В. І. Вернадський вимагає виконання таких важливих умов:
об’єднання всього людства навколо єдиних цілей та задач;
створення єдиної інформаційної мережі;
свобода виконання прийнятих рішень перетворення навколишнього середовища за рахунок необмеженого доступу до ресурсів та енергії;
рівність та високий добробут усіх членів суспільства;
виключення війни як засобу вирішення соціальних конфліктів.
У сучасному суспільстві не всі вимоги виконуються. Людська цивілізація продовжує знаходитися у фазі нестійкого розвитку, коли внутрішні конфлікти перешкоджають вирішенню глобальних проблем. Світовому співтовариству необхідна єдина концепція виживання.6
З розвитком нових технологій та ускладненням умов видобування корисних копалин з кожним роком зростає небезпека в гірничодобувній справі. Яскравим прикладом небезпеки є сотні смертей українських гірників на шахтах Донецької та Луганської областей. Лише за 11 місяців 2001 року загинуло 286 гірників від вибухів метану та інших аварій, пов’язаних з грубими порушеннями техніки безпеки та технології видобування, нехтуванням елементарних контрольних вимірювань концентрації метану в робочих лавах та інших причин, які на перший погляд здаються незначними. Тому сьогодні кожний 1 мільйон видобутого вугілля коштує 5 людських життів.
Розвиток людської цивілізації вносить певні корективи щодо перегляду заходів, які сприяли б безпечному веденню господарської діяльності. У ХХ ст. людство Увійшло в складний період історії свого існування, коли воно у своєму розвитку вже оволоділо величезним науково-технічним потенціалом, але ще не навчилося достатньо обережно та раціонально ним користуватися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Інше на тему: Забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. Санітарні норми та правила

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок