Головна Головна -> Інше українською -> БЖД -> Безпека при проведенні підземних ремонтів

Безпека при проведенні підземних ремонтів

Назва:
Безпека при проведенні підземних ремонтів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,78 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Роботи по підземному ремонті свердловин є небезпечними, трудомісткими та різноманітними. Основні причини нещасних випадків при підземних ремонтах свердловин наступні: несправність приймального обладнання та інструменту, недостатня підготовка обслуговуючого персоналу, недостатнє освітлення, невикористання захисних засобів, недотримання норм техніки безпеки.
Важливе значення з точки зору безпеки при проведенні підземних ремонтів є належна підготовка свердловин. Вона включає огляд та при необхідності ремонт спуско-підйомного обладнання, підготовка площадки для пересувного обладнання, перевірка талевого канату та талевої системи, перевірка центрування вежі, доставлення на місце ремонту справних труб та штанг, а при капітальному ремонті ще й бурових станків та бурових труб.
Територія навколо свердловини повинна бути вільною від по сторонніх предметів, не повинна бути заболоченою та залитою нафтою.
Основною умовою безпечної експлуатації веж та щогл є забезпечення їх стійкості. Для цього їх укріплюють відтяжками з стальних канатів, які кріпляться до підйомного обладнання та підземних якорів.
Для проведення поточних і капітальних ремонтів свердловин широко використовують пересувні агрегати типу АзИНМАШ-37, А-50 та “Бакинец”. При експлуатації таких агрегатів повинні дотримуватися наступні правила:
глушники агрегатів необхідно обладнати іскрогасячими пристроями;
агрегати повинні бути обладнані механізмами для згвинчування і розгвинчування труб і штанг та іншими приспособленнями для ремонтних робіт;
важелі керування повинні бути розміщені на окремому пульті, який встановлюється в безпечному місці і має вонтрольно-вимірювальні прилади;
агрегати мають бути обладнані звуковою і світловою сигналізацією.
Важливим питанням при проведенні підземних ремонтів є раціональна схема розміщення обладнання. Рекомендується встановлювати все обладнання з навітряної сторони по відношенню до переважаючого напряму вітрів для того щоб газ з свердловини не потрапляв в місце розміщення агрегатів. Містки стелажі мають розміщуватися на одній осі з площадкою для пересувного агрегату.
Обладнання та інструменти необхідно систематично оглядати, чистити від бруду та змазувати. Потрібно звертати увагу на стан замків, виробітку пальців та втулок, на справність пружин, відсутність тріщин та ін.
До ключів, які використовуються для штанг і труб висуваються наступні вимоги:
міцність і по можливості мала маса;
швидке наведення ключа на трубу чи штангу і його зняття;
надійне захоплення ключем тіла труби чи штанги;
універсальність;
взаємозамінимість та виготовлення з якісних сталей.
Всі вантажопіднімальні пристрої повинні не менше одного разу в рік проходити дефектоскопію, результати якої фіксуються в паспортах.
Через використання громіздкого обладнання і неповної автоматизації процесу спуско-підіймальні операції є найбільш трудомісткими і небезпечними. Проведення СПО при швидкості вітру більше 11 м/с, підчас дощу, сильного снігопаду та тумані з видимістю не менше 50 м.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Безпека при проведенні підземних ремонтів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок