Головна Головна -> Інше українською -> Біографії, автобіографії, особистості -> Становлення політичних поглядів Ю. Пілсудського

Становлення політичних поглядів Ю. Пілсудського

Назва:
Становлення політичних поглядів Ю. Пілсудського
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Становлення політичних поглядів Ю. Пілсудського
Україна і Польща – це держави, тісно пов’язані між собою не лише спільними кордонами, а й спільною історією. У новітній час як і на попередніх етапах свого історичного розвитку, вони неодноразово опинялися в центрі подій, що справляли величезний вплив на хід європейської та світової історії.
Взаємини двох країн і народів протягом століть складалися далеко не безхмарно. Не оминули їх впливи оточуючих країн, які географічно та історично виявились спроможнішими і витривалішими в боротьбі у відстоюванні своїх географічних інтересів і прагнень. Історія розпорядилась таким чином, що український і польський народи все своє життя мають перебувати поруч, наближено чи віддалено, але близько одне одного. Проблеми, що виникають в одного, віддзеркалюватимуться в іншого, досягнення і успіхи будуть позначатися і на іншій державі. Так склалося історично і вже ніхто не в змозі подолати цю близькість.
Історичні етапи розвитку за напрямками і структурними перебудовами в сусідах рідко співпадали. Міжвоєнна доба, яка стала історичною епохою відродження польської державності, виявилась проблемним періодом для українського народу. Геополітичні зміни в європейському регіоні диктували необхідність вироблення засад і концепцій розвитку суспільства, яке б формувало відповідну вимогам часу громадську думку.
Особливе місце в українсько-польських взаєминах займалось 20-30 – і рр. 20 ст. Ця складна та важлива тема, яка насичена емоціями і упередженнями вже знайшла своє висвітлення як у польських, так і у вітчизняних наукових і публістичних працях. Серед українських вчених дану проблему досліджували В. Михальчук і М. Павленко, Б. Гудь і В. Голубко, М. Литвин.
Після повалення у 1989 р. комуністичного режиму в Польщі зявилася низка публікацій, присвячених українсько-польським стосункам періоду національно-визвольних змагань 1920 р. Серед них виділяють праці Є. Коко, С. Стемпеня, А. Середніцького, В. Сєрчика. У монографічних дослідженнях Є. Коко („Wolna z wolnymi. PPS wobec kwestij ukrainskch w latach 1918-1925”. (Gdansk, 1994), А. Хойновського („Ukraina” (Warszawa, 1997), М. Прушинського ( „Драма Ю. Пілсудського. Війна 1920 р.” (Київ, 1997) вперше почали розглядатися відносини уряду Польщі з УНР, справжні причини спільного польсько-українського „Київського походу”. Становище західно-українських земель у складі Польщі та методи, якими польські власті здійснювали політику щодо українців, вивчають М. Шва гуляк, З. Баран, М. Кучерепа, В. Чоповський. Суспільно-політичне життя на українських землях у міжвоєнний період досліджували і вчені української діаспори, зокрема В. Кубійович. Однак ще чимало аспектів українсько-польських взаємин залишаються недостатньо дослідженими історичною наукою. А вивчення цього питання неможливе без дослідження політичних поглядів одного з провідних польських діячів Ю. Пілсудського. Тому нашим завданням є з’ясування процесу становлення політичних поглядів Ю. Пілсудського, життя і діяльність якого припадає саме на період міжвоєнного двадцятиліття.
Ю. Пілсудський (1867-1935) – фундатор польської державності, посідає одне з ключових місць в історії українського і польського народів.
Народився в шляхетській сім’ї в м. Вільно. Початкову освіту здобув у віленській гімназії, яку закінчив у 1885 р. А далі навчання на медичному факультеті Харківського університету, з якого був виключений за участь у студентських заворушеннях [2; 534].
В 1887 р. заарештований за звинуваченням у підготовці замаху на царя Олександра ІІІ і засланий на 5 років до Сибіру. Перебування на засланні сформувало у Пілсудського зацікавлення революційною ідеологією. Після повернення з Сибіру приєднується до конспіраційної діяльності в польському повстанському революційному русі.
Серед віленських соціалістів зустрів свою першу дружину, з якою підготував ґрунт для утворення Польської соціалістичної партії (ППС). Пілсудський вступив в цю партію, бо поєднувала у своїй програмі народні і суспільні гасла, закликала до боротьби за незалежність Польщі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Становлення політичних поглядів Ю. Пілсудського

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок