Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> ВПЛИВ Cr6+ НА ПОКАЗНИКИ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ КАРАСЯ СРІБЛЯСТОГО, СARASSIUS AURATUS L.

ВПЛИВ Cr6+ НА ПОКАЗНИКИ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ КАРАСЯ СРІБЛЯСТОГО, СARASSIUS AURATUS L.

Назва:
ВПЛИВ Cr6+ НА ПОКАЗНИКИ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ КАРАСЯ СРІБЛЯСТОГО, СARASSIUS AURATUS L.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ВПЛИВ Cr6+ НА ПОКАЗНИКИ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ КАРАСЯ СРІБЛЯСТОГО, СARASSIUS AURATUS L.
С. І. Данилів, М. А. Мазепа
Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника
Було проведено експериментальне дослідження впливу різних концентрацій Cr6+ протягом 96 год на розподіл лейкоцитарної формули карася сріблястого, Сarassius auratus. Встановлено, що за умов дії іонів хрому в концентрації 5, 10 і 50 мг/л зростає кількість лімфоцитів, моноцитів та мієлоцитів, зменшується вміст нейтрофілів і металієлоцитів. Молоді форми та псевдобазофіли у дослідних груп під впливом іонів Cr6+ не виявлялись. Загальна кількість лейкоцитів також достовірно знижується відносно контролю, найнижчим цей показник є при концентрації 1 мг Cr6+/л.
Ключові слова: БІХРОМАТ КАЛІЮ, ТОКСИЧНІСТЬ, ВОДНІ ЕКОСИСТЕМИ, КИСЛОТНІСТЬ, ПЕРИФЕРІЙНА КРОВ, БЛАСТНІ ФОРМИ, ГРАНУЛОЦИТИ, ЛЕЙКОЦИТИ, ФОРМЕННІ ЕЛЕМЕНТИ КРОВІ, CARASSIUS AURATUS.
Сполуки хром за останні роки займають одне з провідних місць серед забруднювачів довкілля [1, 2]. Залежно від фізичного та хімічного стану Cr, одна й та ж його кількість має різні рухові та реакційні здатності, а тому і спричиняти різні ефекти [3]. Токсичний вплив Cr на водну біоту залежить від різноманітних чинників, зокрема фізичних (твердість, температура, рН та солоність води) та біологічних (вид, вік, захисні можливості даної популяції). Гідроліз та осідання – головні процеси, що зумовлюють долю та ефекти хрому, а адсорбція та біоакумуляція мають відносно менше значення. Cr6+ та Cr3+ можуть знаходитись у воді з низькою концентрацією органічних речовин, Cr6+ переважає у морській воді. В умовах окислення, Cr6+ є домінуючою стабільною формою у водних системах. Шестивалентна форма залежить від рН і може перетворюватись у хромат (CrO42-), гідрохромат (HCrO4-) або дихромат (Cr2O72-) Ці іони є легко розчинні у воді й тому добре рухомі у водному середовищі. Всі стабільні Cr6+ аніонні компоненти окислюються органічними речовинами й утворюється Cr3+. Тривалентний хром утворює стабільні комплекси з негативно зарядженими неорганічними чи органічними компонентами, малоймовірно що не будуть утворюватися комплекси у водних розчинах, якщо присутні аніони чи мікрочастинки (такі як загниваючі рослинні чи тваринні тканини). Гідроксиди тривалентного хрому осідають при аеробних умовах. Проте, при низьких значення рН та аноксії гідроксиди Cr3+ можуть розчинятися і Cr3+ за умов аерації перетворюється у Cr6+. Також на цей процес можуть впливати рН ґрунту (дна водойми) та органічні комплекси [4, 5].
Токсичні ефекти Cr6+ у значній мірі пов’язані з окислювальними властивостями хроматів, які при попаданні в живі організми перетворюються в Cr3+ і сполучаються з органічними молекулами. Сполуки тривалентного хрому менш токсичні, ніж шестивалентного, але значні відмінності можуть відбуватися при поглинанні аніонів чи катіонів Cr3+-вмісних сполук, що впливає на виживання [6]. Cr6+ є більш токсичним для біоти у порівняно м’якій та кислій воді, молоді особини більш чутливими, ніж старші організми, а 96 год вплив є недостатнім для досягнення стабільної моделі зі смертністю. Є щонайменше 5 видів іонів Cr6+, два з яких – гідрохроматний та хроматний іони – домінують і, можливо, виступають токсичними агентами. Однак, рН води негативно впливає на їх концентрацію: зниження рН від 7,8 до 6,5 кількість гідрохроматного іону зростає втричі, а хроматного – зменшується в 6,8 разів [7].
Риби є важливою групою тварин у перспективі вивчення імунітету та екотоксикології. Послаблення імунітету може бути більш вираженим у риб, ніж у ссавців, оскільки адаптивні чи набуті зміни тривають довше у риб. У стічних водах, які містять сполуки хрому в риб значно збільшується продукція слизу і вони гинуть через пошкодження зябрового апарату. В особин, що тривалий час перебувають у слабких розчинах шестивалентного хрому, в черевній порожнині накопичується жовта рідина [8]. Показники імунологічних параметрів риб є чутливими біомаркерами, серед яких стан лейкоцитів периферійної крові посідає одне з чільних місць [9].

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: ВПЛИВ Cr6+ НА ПОКАЗНИКИ ПЕРИФЕРІЙНОЇ КРОВІ КАРАСЯ СРІБЛЯСТОГО, СARASSIUS AURATUS L.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок