Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> Магістерська робота Структурно-функціональні особливості яєчка у ссавців в умовах загальної гіпотермії

Магістерська робота Структурно-функціональні особливості яєчка у ссавців в умовах загальної гіпотермії

Назва:
Магістерська робота Структурно-функціональні особливості яєчка у ссавців в умовах загальної гіпотермії
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
19,82 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Структурно-функціональні особливості яєчка у ссавців в умовах загальної гіпотермії


Зміст:
Вступ……………………………………………………………………….. 3.
Розділ І Огляд літератури
Клінічні спостереження впливу гіпотермії……………………...... 5.
Вивчення впливу експериментальної гіпотермії……………….... 7.
Розділ ІІ Методика та об`єкти дослідження………………………...... 17.
Розділ ІІІ Практична частина роботи
3.1.Структурні зміни в сім`яниках через одну добу від початку дослі-ду…………………………………………………………………………… 18.
3.2. Структурні зміни в сім`яниках через сім днів після дії холодового фактору…………………………………………………………………... 23.
3.3. Структурні зміни в сім`яниках на 14-ту добу після дії холодового фактору…………………………………………………………………... 26.
Висновки……………………………………………………………….... 35.
Список літератури………………………………………………………. 36.


ВСТУП
Актуальність теми. Людина, існуючи як частина природи, постійно піддається впливові факторів зовнішнього середовища. Одним із них є холод. Його дія супроводжує людину протягом тривалого періоду її життя. Часто людині доводиться стикатися із впливом низької температури, особливо під час деяких видів виробничої діяльності.
Поєднання низької температури з іншими кліматичними факторами (підвищена вологість, перепади атмосферного тиску) створюють несприятливі умови, що призводять до порушення кровоплину в органах і тканинах та розвитку морфологічних змін, які необхідно досліджувати для їх запобігання.
Переважно таким впливам піддаються жителі Півночі, проте, крім них існує велика кількість людей, що прибувають туди з південних районів. Як наслідок недооцінки особливостей клімату в цій зоні, у них спостерігається ураження холодом під час роботи на відкритих майданчиках, що може стати причиною відмороження тієї чи іншої частини тіла або загального переохолодження організму.
Відомо, що холодовий фактор широко застосовується в клінічній практиці при оперативних втручаннях, особливо на відкритому серці, з використанням глибокої гіпотермії всього організму, яка дає можливість на тривалий період відключати кро-вопостачання органів і тканин за рахунок різкого зниження окисно-відновних процесів при охолодженні тіла, а також як один із методів консервації органів і тканин. Вплив загального охолодження вимагає детального вивчення, оскільки під час гіпотермії є і ішемія тканин, яка призводить до значного порушення гемомікроциркуляторного русла і ушкодження структурних елементів.
Наукова новизна. За останні роки з'явились окремі роботи по вивченню впливу загальної глибокої гіпотермії на кровоносні судини, ланки гемомікроциркуляторного русла (ГМЦР) і тканинні елементи, в яких доведено, що на висоті охолодження і, особливо, в ранні строки постгіпотермічного періоду в органах і тканинах виникає комплекс структурно-функціональних перетворень.
Холод є одним із екзогенних патогенетичних факторів, який спричиняє зміни зі сторони судин та паренхіми сім'яників, і може виникнути така ситуація, коли довготривале порушення кровоплину приведе до виникнення незворотних ішемічних змін з пошкодженням сперматогенезу, що, безумовно, може привести до безпліддя. Тому, визначення термінів виникнення цих критичних змін в сім'яниках під впли-вом гіпотермії ще недостатньо обгрунтовані.
Практично відсутні літературні відомості про зміни в кровоносних судинах, ланках ГМЦР, сім'яних звивистих канальцях в умовах загальної глибокої гіпотермії, дані про репаративні процеси постгіпотермічного періоду, що має важливе теоретичне і клінічне значення.
Мета і задачі дослідження. Встановити морфофункціональні закономірності будови кровоносних судин, ГМЦР, паренхіми сім'яників на висоті охолодження до 30 днів для визначення морфологічних основ компенсаторно-відновних процесів у них.
Відповідно до мети дослідження, було поставлено таку задачу:
1.Встановити характер компенсаторно-відновних процесів у кровоносних судинах, ланках ГМЦР, сім'яних звивистих канальцях та гландулоцитах на 1, 7, 30 діб.
Об 'єкти дослідження: сім'яники 10-ти дорослих білих щурів.
Предмет дослідження: кровоносні судини, гемомікроциркуляторне русло, сім'яні звивисті канальці, гландулоцити.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інше на тему: Магістерська робота Структурно-функціональні особливості яєчка у ссавців в умовах загальної гіпотермії

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок