Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> Іван-чай. Характеристика

Іван-чай. Характеристика

Назва:
Іван-чай. Характеристика
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,84 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Зміст
Вступ…………………………………………………………………2
Легенда про Іван-чай………………………………………………..3
Ботанічна характеристика…………………………………………..6
Поширення…………………………………………………………...7
Практичне використання…………………………………………....8
Застосування в медицині…………………………………………….9
Збирання, переробка та зберігання……………………………..…10
Лікарські форми…………………………………………………….10
а) для внутрішнього застосування;
б) для загального застосування.
8. Покази до внутрішнього застосування…………………………….12
9. Покази до місцевого застосування…………………………………13
10. Висновок…………………………………………………………….14
11. Додатки……………………………………………………………...15
Вступ.
Chamaenerion angystif oliym ( L ) Holyb., синонім – Chamaenerium angystifolium ( L ) Scop., Хаменерій (іван-чай) вузьколистий .
Рослинна назва: хамерион (іван-чай) вузьколистий, кипрей вузьколистий.
Родина: Onagraceae.
Назва рослини походить від грецького «Хома»- маленький, «неріос»-вогкий.
Хаменерій вузьколистий – це багаторічна трав’яниста рослина, з коренепаростковими пагонами. Листки черешкові, ланцетні з густою сіткою добре помітних жилок. Квітки зібрані в довгі китиці, пурпурово червоні, рідше блідо-рожеві.
Молоде листя і пагони придатні для салатів. Варені корені і молоде листя можна вживати як овочі. Рослина дуже хороший медонос. Мед з неї зеленуватий, а після кристалізації- білий. З пилку бджоли виробляють хороший лікувальний прополіс.
Рослина популярна, серед лісорубів, у тому числі і як заварка для чаю, і як ліки.
 
Копорське питво і кисле і дешеве.
Легенда про Іван-чай
На землі не існує народу, який би не використовував для лікування рослин. «Три зброї є у лікаря: слово, рослини і ніж», так говорив відомий вчений і лікар Х-ХІ століть Авіценна.
Однією з найпопулярніших рослин у нас здавна був Іван-чай. Народна медицина рекомендувала, наприклад, весною, при випіканні хліба додавати до борошна перемелене коріння іван-чаю, кульбаби, лопуха, ягоди горобини, глоду, черемхи. А пух іван-чаю використовували як вату: прикладаючи до рани, ним спиняли кровотечу. Про велику популярність іван-чаю свідчить чимала кількість назв, які надали йому люди, - повідомляє портал Валеолог.
Але найцікавіша історія, пов’язана з назвою копорський чай. Так йменували напій, який в давнину готували з Іван-чаю. Справа в тому, що коли китайський чай потрапив в Росію, він сподобався різним верствам населення. Та оскільки закордонний товар коштував чималих грошей, почали шукати йому заміну. Тоді й згадали про іван-чай, який заварювали ще у ХІІ-ХІІІ століттях.
Почали виробляти з Іван-чаю такий напій, який нагадував за смаком і кольором справжній чай. Виготовляли його так: молоде листя Іван-чаю сушили, обливали окропом, перетирали в ночвах, а потім висипали на деко
і сушили на печі. Найбільше такого чаю виготовляли в селі Копорів під Петербургом. Тому й почали називати напій копорським чаєм.
 
Травознай Іван Носаль вважав, що піддавши траву Іван-чаю ферментативній обробці, випадково чи свідомо люди відкривали чи міняли лікувальні властивості, можливості сировини з рослини. Після особливої обробки іван-чай відправляли морем в Англію та інші країни Європи, де він був так само знаменитий і шанований, як перські килими, китайський шовк і дамаська сталь...
Хаменерій вузьколистий
Іван-чай вузьколистий
:
:
(Onagraceae)
:
E. angustifolium
Epilobium angustifolium.

Ботанічна характеристика:
Багаторічна трав'яниста рослина родини онагрових (50-150 см заввишки) з товстим повзучим кореневищем, що має додаткові бруньки. Стебло прямостояче, циліндричне, слаборозгалужене, голе, як і вся рослина. Листки чергові, середніх розмірів (50-120 мм завдовжки, 7-20 мм завширшки), ланцетні, сидячі або ж на дуже коротких черенках, загострені, майже цілокраї, зверху темно-зелені, зісподу світло-зелені, матові із жилками, що виступають. Квітки і пурпурові, зібрані в довге (10-15 см) верхівкове китицеподібне суцвіття. Квітки неправильні, роздільнопелюсткові, з подвійною оцвітиною. Чашечка глибокочотирироздільна, трохи темніша від віночка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Іван-чай. Характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок