Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> Знайомі незнайомці

Знайомі незнайомці

Назва:
Знайомі незнайомці
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
290
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Виховна година
“Знайомі незнайомці” (походження культурних рослин, овочів, фруктів)


Мета: Ознайомити учнів з походженням культурних рослин, овочів, фруктів.
Обладнання: картини природи; вишиті рушники; плоди різноманітних овочів і фруктів;
Фізична карта світу;
Хід виховної години.
Наша виховна година присвячена дужу простим і повсякденним рослинам, які ростуть у кожного на городі, плодами яких кожен ласував не один раз.
Як бачимо корисних рослин ви знаєте! Сьогодні ви ще більше дізнаєтеся про культурні рослини, про таємниці зеленого світу.
Мати – земле моя!.. В біло-рожевому вінку з весняних квітів, у смарагдовій накидці з зелених шат, у золотавому багрянці щедрої осені – у всьому ти завжди прекрасна. Варто лише тобі захотіти, і безкрайні похмурі степи усміхнуться потягнуться до сонця зелені паростки, наповняться соком виноградні грона. Ти божество! Тебе полюбив кожен із тих, хто живе на планеті.
Сьогодні ми відкриваємо свою скарбницю.
Чарівниця роду польових.
Батьківщина картоплі – Південна Америка, де вона росте в Андах, від Чилі до Центральної Америки. В Європі картоплю вперше пізнали близько 400 років тому. У Росію картопля була завезена за часів Петра І., але “заморського гостя” зустріли з недовірою, навіть почалися “картопляні бунти”. Дехто їв картоплю сирою або намагався їсти отруйні зелені плоди. Індіанці називали картоплю “папа”. “Папа” не раз рятувала місцевих жителів від голоду. Довгий час милувалися лише її квітками, прикрашали ними одяг, а жінки ще й зачіски. Квіти ці розводили на спеціальних грядках, і коштували вони дуже дорого.
Сонячна квітка.
Батьківщини – південь Північної Америки. Там ця рослина поважалася, її називали “сонячною квіткою”. До Європи соняшник був завезений іспанськими моряками на початку ХVІ ст. і посаджений у ботанічному саду в Мадриді під назвою “квітка сонця”. Його розводили як декоративну квітку. У Росію він потрапив за часів Петра І з Голландії. В 1826 році в селі Олексіївна Воронезької губернії селянин Б.Бокарьов відкрив людям нову властивість цієї рослини, виявивши в ній джерело смачної олії.
Королівство Зеа Маїс.
Переселилася 500 років тому із Центральної Америки. Індіанці називали її маїсом і обожнювали. Від урожаю маїсу залежав їхній добробут. Свою другу назву “кукурудза” – ця рослина одержала значно пізніш, вже на Європейському континенті. Христофор Колумб з подивом дивився на екзотичні рослини з високими стеблами і качанами, що їх вирощували на своїх полях індіанці.
Індіанці готували з кукурудзи чимало страв: варили суп, начиняли пилком паляниці; із молодих стебел одержували солодкуватий сироп. Зерна їли вареними, а товчені йшли на кашу.
Рис звичайний і незнайомий.
Рис походить з верхів’в Нілу. Сьогодні вирощують у багатьох країнах світу. Перше знайомство людини з рисом відбулося у верхів’ях Нілу, коли первісні землероби почали збирати зерно цієї дикої рослини і вживали його в їжу. Зараз у деяких племен дикий рис – один з основних продуктів харчування.
Хай буде гречка
Серед рослин, знайомих нашим предкам, була і гречка. Уперше людина натрапила на дику гречку в далекій Індії. Її кущики рослин високо в горах Гімалаях. Куці, побувавши в Індії, везли з собою на батьківщину її зерна. Ми не знаємо точно, коли саме гречку почали вирощувати на території нашої країни, проте міцно прожилася вона тут із ХV ст.
Цю рослину ще називали “чорним рисом”, “чорною пшеницею”. Сьогодні гречку вирощують у багатьох країнах Європи, Азії, у США і в Канаді. В її зернах 10% білка, 70% крохмалю, 2-3% жиру, а також фосфор, залізо, мідь. Ось чому гречана каша дієтична. Лікарі радять годувати нею дітей, включаючи до меню дорослих, хворих на розлад серцево-судинної системи, недокрів’я.
Якими смачними та звичайними здаються нам наші овочі і фрукти. Але виявляється, що батьківщина багатьох культурних рослин знаходиться далеко за межами нашої країни. Історія їх переселення зв’язна з цікавими історичними фактами, про що зараз повідомить група учнів-дослідників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Знайомі незнайомці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок