Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> Скачати: Магістерська робота Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу

Магістерська робота Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Магістерська робота Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
32,60 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу
(магістерська робота для здобуття кваліфікації «магістер біології»)


ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ………………………………………...
Анатомічна будова легень людини………………………...
Функції дихальної системи…………….
РОЗДІЛ 2. МЕТОДИ І МАТЕРІАЛИ……………………………………
РОЗДІЛ 3. РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ОБГОВОРЕННЯ……….
3.1. Ембріогенез легень……………………………………………
3.2. Вікові особливості легень у дітей і підлітків……………..
3.3. Характеристика легень на пізніх етапах онтогенезу.………
ВИСНОВКИ………………………………………………………………...
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………...
ДОДАТКИ………………………………………………………………….. | 3
5
6
8
13
17
17
23
34
39
42
44
 


ВСТУП
Актуальність роботи полягає в тому, що ми, спираючись на порівняльний та еволюційний підхід до питання будови та функції органів дихальної системи (і особливо легень), прагнули дати максимально чіткі вікові характеристики будови і функції дихальної системи. Людина досягла найвищого ступеня складності у будові дихальної системи. Тому важливим є детально висвітлити особливості будови легень людини і їх функціонування на всіх етапах онтогенезу.
Легені розвиваються з похідних двох зародкових листків: ектодерми і мезодерми. Непарний ентодермальний зачаток епітеліального характеру виникає в ділянці передньої кишки. Він виявляється вже у ембріона завдовжки 3 мм. У 4-міліметрового зародка (біля 3 тижнів) від каудального кінця зачатка відходять дві нирки, що формують в подальшому два головні бронхи. Потім, деревовидно розгалужуючись, зачаток проникає в целомічну частину тіла. Тут він “одягається” по периферії сомато-плевральною мезенхімою. До кінця першого місяця зачаток легені представлений рихлим мезенхімним синцитієм, усередині якого знаходяться епітеліальні тяжі, що галузяться, і трубки. Через 5 тижнів починається поділ органу на долі.
У розвитку легень в даний час виділяють три основні періоди, або стадії: 1) залозисту, протягом якої розвиваються повітряносні шляхи; 2) каналікулярну, коли формуються респіраторні бронхіоли; 3) альвеолярну, коли утворюються альвеолярні ходи і альвеоли.
Метою дослідження було встановлення шляхів онтогенетичного розвитку легень у людини, детальне вивчення їх морфологічної, цитологічної та анатомічної будови, дослідження їх функціонування.
Для виконання дослідження було поставлено такі завдання:
на основі даних макро-,мікро морфологічного і гістохімічного вивчення розглянути питання ембріогенезу легень, періодизацію їх формування;
визначити основні етапи розвитку легень у людини в постнатальному періоді і їх функціональні зміни;
дати характеристику стану легень на пізніх етапах онтогенезу.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що було взаємозв’язано проведено аналіз ембріогенезу, будови і функцій легень у людини на всіх етапах онтогенезу.
Практичне значення роботи полягає в тому, що проведене дослідження може бути використане у роботі вчителів, при викладанні у школі теми «Дихальна система людини», а також у вищих навчальних закладах, що вивчають «Анатомію людини», «Гістологію», «Педіатрію».


РОЗДІЛ 1. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ
1.1. Анатомічна будова легень людини
Дихання — необхідний для життя процес постійного обміну газами між організмом і навколишнім середовищем. Дихання забезпечує постійне надходження|вступ| в організм кисню, необхідного для здійснення окислювальних процесів, що є|з'являються,являються| основним джерелом енергії. Без доступу кисню життя може продовжуватися|тривати| лише декілька хвилин. При окислювальних процесах утворюється вуглекислий газ, який повинен бути видалений|віддалений| з організму [15].
Дихальна система людини складається з тканин і органів, що забезпечують легеневу вентиляцію і легеневий подих. До повітряносних шляхів відносяться: ніс, порожнина носа, носоглотка, гортань, трахея, бронхи і бронхіоли. Легені складаються з бронхіол і альвеолярних мішечків, а також з артерій, капілярів і вен легеневого кола кровообігу.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Інше на тему: Магістерська робота Структурно-функціональні особливості легень у людини на етапах онтогенезу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок