Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> Магістерська робота Флора урочища “Струмкове” Дністровського регіонального ландшафного парку (с.Сокирчин, Тлумацький р-н)

Магістерська робота Флора урочища “Струмкове” Дністровського регіонального ландшафного парку (с.Сокирчин, Тлумацький р-н)

Назва:
Магістерська робота Флора урочища “Струмкове” Дністровського регіонального ландшафного парку (с.Сокирчин, Тлумацький р-н)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
37,81 KB
Завантажень:
95
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Флора урочища “Струмкове” Дністровського регіонального ландшафного парку (с.Сокирчин, Тлумацький р-н)


ЗМІСТ
Вступ 3
1. Методика та об”єкти досліджень 5
2. Огляд літератури 8
3. Фізико-географічна характеристика території дослідження
3.1.Географічне положення 10
3.2.Геологічна будова 11
3.3. Геоморфологія 12
3.4. Водні ресурси 13
3.5. Грунти 14
3.6. Клімат 16
3.7. Рослинний покрив 17
4.Результати дослідження та їх обговорення
4.1.Конспект флори урочища “Струмкове” 20
4.2. Систематичний аналіз флори 31
4.3. Еколого-ценотичний аналіз флори 36
4.4. Географічний аналіз флори 43
5.Біоекологічна характеристика рідкісних та деяких
лікарських і декоративних видів рослин
5.1. Біоекологічні особливості рідкісних видів рослин флори
урочища“Струмкове” 55
5.2. Біоекологічні особливості деяких лікарських та декоративних
рослин флори урочища “Струмкове” 57
Висновки та пропозиції 63
Література 65
Додатки 69
ВСТУП
Проблема взаємодії людини і природи та охорони навколишнього середовища ще ніколи небула такою актуальною, як тепер. Внаслідок науково-технічної революції геохімічний вплив людини зачепив усі компоненти біосфери і зумовив у ряді випадків появу незворотніх екологічних процесів, що можуть викликати загрозу її деградації. При науковому обгрунтуванні і практичному вирішенні екологічних питань охорони природи, а також заповідних завдань потрібно завжди враховувати регіональну специфіку, залежну від її географічного положення та природно-історичних факторів. Вони надають специфічних біогеографічних рис природним екосистемам і зумовлюють їх відповідність середовищу, визначають кількісні та якісні показники функціонування екосистем, характер міжвидових відносин в них і взаємозв”язків між екосистемами.[36]
Актуальність. Дана робота має велике екологічне значення, оскільки досліджувана нами територія належить до Дністровського регіонального ландшафтного парку, який був створений у 1993 році на території Тлумацького і Городенківського районів площею 19,6 тис. га з метою збереження природних комплексів Середнього Придністров”я. Це найбільш оригінальний в ландшафтному відношенні відрізок Дністра, де він протікає чітко вираженою коньйоноподібною долиною глибиною 80-200 метрів, утворюючи мальовничі меандри. Дністровський каньйон – справжній музей під відкритим небом з унікальними пам”ятками живої і неживої природи [37].
Новизна. Даних в науковій літературі щодо флористичного складу території дослідження немає, оскільки вона досліджується вперше, тому важливо знати, які види рослин тут зустрічаються, з метою збереження рідкісних та зникаючих видів. Також важливо виявити кількість лікарських видів рослин, оскільки дана територія може мати велике фармакологічне значення.
Ми взялася досліджувати цю територію тому що, перебуваючи в гостях у своїх рідних, помітили велике різномаїття рослинного покриву, а також запам”яталися незвичайні краєвиди, які залишають в пам”яті незабутні враження. Також, має важливе значенн наявність на цій території різних угруповань: лісових, лучних, болотних, степових та інших. Лісова смуга займає досить значну частину території і простягається вздовж річки Дністер, яка в межах с. Сокирчин є межею області. Влітку тут багато туристів, які подорожують по руслу річки Дністер і зупиняються в найбільш привабливих місцях для відпочинку. Це, звичайно, негативно впливає на природу даної території і ще раз доводить необхідність її дослідження та вивчення з метою збереження її краси і різномаїття усіх видів рослин.
Мета роботи – вивчити флору північно-західної частини Дністровського регіонального ландшафтного парку (Тлумацький р-н, с.Сокирчин) площею близько 350м2, виявити рідкісні, зникаючі та лікарські види рослин для їх подальшої охорони та використання; визначити стан рослинного покриву даної території.
Завдання:
Зробити перелік видів рослин даної території.
Виявити лікарські, зникаючі та рідкісні види рослин.
Провести флористичні аналізи флори: систематичний, еколого-ценотичний, географічний.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Інше на тему: Магістерська робота Флора урочища “Струмкове” Дністровського регіонального ландшафного парку (с.Сокирчин, Тлумацький р-н)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок