Головна Головна -> Інше українською -> Біологія -> Собаки - вірні друзі людей

Собаки - вірні друзі людей

Назва:
Собаки - вірні друзі людей
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,55 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
 
УРОК З біології
на тему:
“Собаки - вірні друзі людей”
 


Виховна година, вечір біології
Тема: «Вірні друзі» (із серії «Брати наші менші»).
Мета: узагальнити знання учнів про значення собак у природі та жит-ті людини, вплив діяльності лю-дини на видовий склад та чи-сельність ссавців; удосконалити вміння школярів розпізнавати породи собак на зоокартинках, листівках, порівнювати їх між со-бою; виховувати чуйне ставлення до братів наших менших.
Обладнання: фонозаписи творів та пісень про природу, виставка ма-люнків «Мій улюбленець», зоокартинки порід собак.
Під час підготовки до заходу можна провести конкурс оповідань, віршів про собак, а якщо дозволяють умо-ви — виставку собак з розповідями учнів про своїх домашніх тварин.
1-й учень. У давні часи в Ірландії го-ворили: «Дім без собаки або кіш-ки — дім без любові та радості». А й справді, для чого люди заводять собак? Є на те різні причини: одні прагнуть мати надійного вартового у дворі, інші — надійного помічни-ка на полюванні, деякі бажають ви-ростити розумного собаку й пере-дати його на службу прикордонни-кам. А люди похилого віку або самотні заводять собаку для того, щоб мати поруч із собою друга.
Тисячі років собака заслужено ко-ристувався славою кращого друга й помічника людини. Письменни-ки, поети, вчені в усі часи та в усіх країнах прославляли собаку за його відданість та любов до людини, яка його виховала.
2-й учень. Собака — перша домаш-ня істота, яка з'явилася біля люди-ни. Предками собаки були різні ви-ди вовків.
Приручення собаки відбувалося приблизно 15 тис. років тому, в епо-ху первісної людини — в кам'яному віці. А нині ми маємо чимало різних порід собак, іноді таких несхожих між собою, що нам важко повірити в те, що вони належать до одного виду. Ну от хоча б для порівняння мексиканська собачка чи-хуа-хуа, яку можна посадити в склянку, й дог або сенбернар величиною з теля.
У наш час усі породи собак поділя-ються на три основні групи: служ-бові, мисливські й декоративні (кімнатні). (Читає вірш про собаку.)
3-й учень. Углиб Альп можна потра-пити через численні перевали. На висоті понад 2 тис. метрів над рів-нем моря протягом восьми-дев'яти місяців панує зима, а холод і лід та сніг можуть бути й улітку. Після сні-гових хуртовин люди брали із со-бою лопати й палки та йшли в гори розшукувати потерпілих або ман-дрівників, які заблукали. І тут на допомогу людям прийшли собаки.
Сенбернари були виведені в XIII-XIV ст. у гірських районах Цен-тральної Європи. Значна заслуга в створенні цієї породи належить монахам монастиря Святого Бернара, від якого собаки й отримали свою назву. Це одна з найбільших порід собак. Вони століттями ви-користовувалися для пошуку й ря-тування людей, які заблукали у го-рах, сенбернари врятували тисячі людей. Нині собак-шукачів дово-зять до місця події на санчатах або вчать стрибати з парашутом з літа-ка — так вони економлять сили й час для пошуку. Серед собак-шукачів є такі, що врятували по 35-40 чоловік. Рекордсменом серед них став Баррі. Він врятував 40 чо-ловік. Про нього писали в газетах, журналах; про нього розповідали легенди.
4-й учень. У 1812 р. Наполеон після своєї поразки в Росії розпочав ра-зом зі своєю армією відступ у Фран-цію. Вимучені солдати почали тіка-ти. Деякі з них тікали через Швей-царію в теплу Італію. Один з дезер-тирів опинився в районі Великий Сен-Бернар. На шляху він упав у за-сніжену розщілину і змучений за-снув під сніговою ковдрою. Там йо-го й відшукав Баррі, відкопав і зі-грів. Коли врятований прийшов до пам'яті та відкрив очі, він побачив перед собою засніжену морду вели-чезного собаки. Чоловік злякався, подумав, що то вовк, вихопив ніж і вдарив ним собаку.
5-й учень. Важкопоранений пес діс-тався до монастиря. Там йому обро-били рану та відправили на лікуван-ня. Пес вижив. Однак після пора-нення, слабкості та старості пес так і не повернувся до рятування лю-дей. У цьому ж році Баррі не стало.
А через кілька десятиріч, у 1899 p., в Парижі було відкрито величезний пам'ятник Баррі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Собаки - вірні друзі людей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок