Головна Головна -> Інше українською -> Бухгалтерський облік -> Настройка рахунків, субконто та інших параметрів

Настройка рахунків, субконто та інших параметрів

Назва:
Настройка рахунків, субконто та інших параметрів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
25,96 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Перед тим, як почати ведення бухгалтерського обліку - введення проводок, отримання підсумків синтетичного та аналітичного обліку, формування звітності і т.п., необхідно вибрати план рахунків та класифікатор видів об'єктів аналітичного обліку, які будуть використовуватися, а також задати деякі інші параметри програми. Ці питання будуть обговорюватися в даному розділі.

3.1. План рахунків

Як відомо, в бухгалтерському обліку всі засоби підприємства і всі джерела їх виникнення класифікуються по однорідних ознаках - рахунках бухгалтерського обліку, а всі господарські операції відображаються в обліку шляхом проводок - перерахувань тих або інших сум з одного рахунку бухгалтерського обліку на інший.

В Україні система рахунків встановлена державою та названа Планом рахунків бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності підприємства. Цей план рахунків повинен застосовуватися на всіх підприємствах, крім банків, страховиих організацій, бюджетних організацій, для яких встановлені спеціальні плани рахунків. Крім того, малі підприємства можуть використовувати скорочений план рахунків.

Поскільки план рахунків є основою ведення бухгалтерського обліку, то перед тим, як почати роботу з "1С:БУХГАЛТЕРІЄЮ - ПРОФ.", необхідно визначити по якій системі рахунків буде вестись бухгалтерський облік. В "1С:БУХГАЛТЕРІЮ - ПРОФ." вже закладено систему рахунків, яка передбачена "Планом рахунків бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності підприємств". Ви можете залишиити її без змін або відкоректувати у відповідності зі своїми потребами.

Для перегляду і коректування плану рахунків необхідно вибрати в головному меню групу функцій "Операції", а в ній - функцію "Рахунки". На екран буде виведено план рахунків бухгалтерського обліку . Список рахунків може бути виведений на екран і при введенні даних в журнал операцій для вибору з нього конкретного рахунку або субрахунку.

Формат плану рахунків. План рахунків виводиться у вигляді списку, який має сім граф:

Список впорядковано по кодах ( номерах) рахунків та субрахунків.

Перегляд плану рахунків. Як і для всіх списків, Ви можете переглядати план рахунків за допомогою клавіш  ,  , PgUp і PgDn . Натиснувши Home, Ви переведете курсор на початок списку рахунків, а натиснувши End - в кінець списку рахунків. Натискаючи алфавітно-цифрові клавіші, Ви можете здійснити швидкий пошук рахунку по його коду (номеру). Ви можете отримати довідку (допомогу), натиснувши F1 , а також переглянути або змінити параметри програми, натиснувши клавіші Alt F10 .

Вихід з перегляду. Якщо список рахунків був викликаний з головного меню, то, натиснувши Esc , Ви повернетесь в головне меню "1С:Бухгалтерії-Проф.". Якщо список було виведено на екран для вибору з нього конкретного рахунку або субрахунку, то, натиснувши Enter , Ви вийдете з перегляду з вибраним курсором рахунком або субрахунком, а натиснувши Esc - вийдете з перегляду з відмовою від вибору.

Пошук стрічки. (Слово "стрічка" може замінятись словом "рядок"). Крім швидкого пошуку рахунку по його номеру, при перегляді списку рахунків Ви можете шукати потрібний рахунок по довільній стрічці символів, яка входить в його назву або в назву виду субконто, асоційованого з цим рахунком. Пошук здійснюється з допомогою клавіш:

Зауваження.

Для пошуку стрічки з початку списку слід перед пошуком перейти на початок списку, натиснувши клавішу Home .

Друк плану рахунків можливий при виклику плану з головного меню програми (функція "Рахунки" групи "Операції"). Для друку плану рахунків натисніть клавішу F8 . Програма запише план рахунків в тимчасовий текстовий файл і виведе цей файл на екран. Ви можете продивлятися цей файл з допомогою клавіш  ,  , PgUp і PgDn , Home , End та ін. Закінчивши перегляд, натисніть Esc . Якщо в параметрах програми ( список параметрів можна вивести з режиму перегляду плану рахунків, натиснувши Alt F10 ) заданий друк на принтер, програма запитає, чи потрібно друкувати сформований документ. Якщо друк необхідний, приведіть принтер в стан готовності до друку і натисніть Enter , в противному випадку натисніть Esc .

3.2. Коректування плану рахунків

План рахунків, що входить до складу "1С:Бухгалтерії-Проф.", відповідає затвердженому Міністерством Фінансів "Плану рахунків бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності підприємств", тому, скоріше всього, він не потребує суттєвих змін. Тим не менше, Ви можете повністю поміняти план рахунків: змінити номери (коди) рахунків та субрахунків і їх назви. Однак слід мати на увазі, що форми звітності та типові проводки, які поставляються разом з програмою, орієнтовані на стандартний план рахунків, який поставляється разом з програмою. Якщо Ви вирішите змінити номери рахунків або субрахунків чи їх призначення, Вам необхідно буде відповідним чином скоректувати також форми звітності та типові проводки.

Зауваження.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Інше на тему: Настройка рахунків, субконто та інших параметрів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок