Головна Головна -> Інше українською -> Бухгалтерський облік -> Загальні принципи роботи ПБП

Загальні принципи роботи ПБП

Назва:
Загальні принципи роботи ПБП
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
29,78 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
В даному розділі будуть описані основні технічні прийоми, які використовуються при роботі з ПБП: порядок виклику програми і виходу з неї, отримання допомоги, основи роботи зі списками, використання меню, огляд і редактування документів. Оволодіння цими відомостями і відповідними навиками дозволить Вам швидко і комфортно працювати з ПБП.

1. Виклик програми

Для запуску ПБП для WINDOWS 95 необхідно два рази клікнути мишкою на піктограмі “1С:Бухгалтерія”: Можна також скористатись меню Пуск-Программы-1С.

Примітка.

Якщо попередній сеанс роботи з програмою закінчився аварійно (наприклад, через “зависання" комп'ютера, відключення електроенергії) і т.д., програма при запуску може видавати повідомлення:

Програма була завершена аварійно!

Переіндексувати таблиці Бази Даних?

У відповідь на це повідомлення, як правило, потрібно натиснути клавішу Enter або натиснути мишкою на кнопці Так (Ok), і тоді програма заново створить свої допоміжні файли для пошуку в базах даних (файли індексів).

2. Вихід з програми

Для виходу з програми Ви можете використовувати один із способів:

 вибрати в групі меню “Операції” програми пункт “Вихід”;

 натиснути комбінацію клавіш Alt+F4;

 два рази клікнути мишкою по кнопці системного меню - в лівому верхньому куті вікна програми;

 в операційній системі Windows-95 для виходу з програми можна двічі клікнути мишкою по піктограмі в лівому верхньому куті вікна програми або клікнути мишкою екранну кнопку х в правому верхньому куті.

Увага!

Не виключайте комп'ютер і не виконуйте перезавантаження, не виконавши виходу з програми! Це може привести до втрати інформації!

3. Вигляд екрану

Після запуску програми виводиться титульний екран.

При роботі з даною програмою інформація відображається у вікні — прямокутній області екрана (як це вимагається операційною оболонкою Windows).

Рядок заголовка.

У верхній частині екрану знаходиться рядок заголовка вікна:

 в середині рядка заголовка виводиться назва вікна. У ПБП воно включає назву програми і (якщо це вказано в режимі “Общие параметры” групи меню “Сервис”) назву організації, база даних якої обробляється програмою;

 в лівій частині рядка заголовка знаходиться кнопка системного меню —, якщо двічі клікнути мишкою по цій кнопці - робота з програмою буде завершена;

 в правій частині рядка заголовка знаходяться кнопки згортання вікна (при її натисненні вікно програми згортається в піктограму) і розгортання вікна ( при її натисненні вікно програми розгортається на весь екран, при цьому у розгорнутого вікна кнопка змінюється на кнопку відновлення розміру вікна).

В операційній системі Windows 95 назва вікна притиснена до лівого краю рядка заголовка вікна. Функції кнопки системного меню виконує піктограма в лівому верхньому куті вікна. В правому верхньому куті крім кнопок згортання і розгортання вікна, знаходиться кнопка закриття вікна х .

Рядок меню.

Під рядком заголовка розміщується меню програми, з допомогою якого виконується звертання до основних функцій програми.

У вихідному стані програми меню містить слідуючі групи:

“Операции”, ”Отчетность”, ”Сервис”, ”Окна”, ”Помощь”.

Але при роботі в більшості режимів програми в меню з”являється ще одна група функцій - “Действия”, вона перераховує дії, які є доступними в біжучому режимі роботи.

Лінійка піктограм.

Нижче рядка меню у вікні програми розміщається лінійка піктограм. З її допомогою Ви можете швидко виконати дії, які найчастіше зустрічаються, наприклад, друк, пошук рядка, знищення, копіювання, виклик калькулятора і т.д.

Для виконання дії, яка здійснюється одною з піктограм, необхідно клікнути мишкою дану піктограму. Якщо малюнок на піктограмі виводиться сірим (блідим), значить, дія, що відповідає даній піктограмі в даний момент є недоступною.

Для того, щоб взнати, яка дія відповідає кожній з піктограм, слід вказати мишкою на піктограму. Через дві-три секунди біля вказівника миші з'явиться напис про призначення піктограми. Переміщаючи вказівник миши, Ви зможете вияснити призначення всіх інших піктограм.

Інформаційний рядок.

В нижній частині вікна програми розміщується інформаційний рядок - в ньому виводяться повідомлення про дії виконувані програмою, підказки і т.д.

Робочий простір вікна.

Вся інша частина вікна програми є робочим простором - в ньому виводяться списки, бланки запитів, редаговані документи і т.д.

4. Використання “миші”.

Для більш ефективної роботи з ПБП для Windows комп”ютер повинен бути оснащений мишкою. Хоча з даною програмою можна працювати і без використання миші, але це менш зручно.

Введемо деякі поняття, які зв”язані з використанням миші.

Вказівник миші — значок, що переміщається на екрані при русі мишкою. Звичайно він має форму стрілки, але часом він може приймати і іншу форму (в залежності від ситуації).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Інше на тему: Загальні принципи роботи ПБП

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок