Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> Одержання синтетичних жирних кислот

Одержання синтетичних жирних кислот

Назва:
Одержання синтетичних жирних кислот
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лабораторна робота № 9.
1. ТЕМА: Одержання синтетичних жирних кислот.
2. МЕТА: Одержати в лабораторних умовах синтетичні жирні кислоти, визначити вихід продукту і скласти матеріальний баланс процесу окислення парафіну
Аліфатичні монокарбонові кислоти С5-С6 використовуються парфумерною промисловістю для одержання бутилових, пентилових і інших ефірів, кислоти С7-С9 є сировиною для виробництва пластифікаторів, на основі кислот С10-С16 одержують туалетне мило, що дає можливість виключити із його рецептури імпортне кокосове масло, а кислоти С17-С20 і вище використовують у виробництві господарського мила.
Одним з найпоширеніших методів одержання цих кислот є рідко фазне окиснення твердих парафінів. При окисненні твердих парафінів в результаті основних і побічних реакцій кінцевий продукт представляє собою складну суміш жирних кислот, спиртів, оксикислот, лактонів, карбонільних сполук і неокиснених вуглеводнів. Розділення цих продуктів і одержання їх в товарному вигляді є великим і складним технологічним завданням.
Процес рідкофазного окиснення парафіну - киснем повітря протікає в присутності каталізатора - сполук марганцю (наприклад, перманганату калію), а також солей низькомолекулярних карбонових кислот. Марганцево-калієвий каталізатор грає при окислені парафіну подвійну роль.
На початковій стадії окиснення він прискорює процес, ініціюючи ланцюгову реакцію. В процесі реакції марганцево-калієвий каталізатор, розчинений у окисненому парафіні прискорює і регулює процес подальшого розкладу гідропероксидів і тим самим сприяє швидкому утворенню жирних кислот і мінімальному накопиченню побічних продуктів. Суттєвий вплив на швидкість окиснення і склад оксиду справляє кількість введеного каталізатора. Концентрація каталізатора КМпО4 складає 0,2-0,3 %.
Більш ефективним є гомогенний каталізатор, який представляє собою марганець-натрієві або марганець-калієві солі синтетичних жирних кислот. В якості сировини для одержання компонентів каталізатора використовують 25%- вий розчин сульфату марганцю, 40 %-вий розчин гідроксиду натрію і фракцію синтетичних жирних кислот С5-Сб. Зі зміною концентрації каталізатора в реакційній суміші вихід кислот змінюється. На швидкість процесу рідко фазного окиснення парафіну великий вплив має температура. Реакція окиснення парафіну екзотермічна, на 1 кг перетвореного парафіну виділяється 2090 кДж. Тому для запобігання підвищення температури процесу виділене тепло необхідно відводити.
На початку процесу, коли карбонові кислоти тільки накопичуються, підтримується температура 125-130 °С, а потім її знижують до 105 °С; тривалість окиснення складає 18-24 год. Процес проводиться до ступеня окиснення парафіну не більше 30-35 %, що відповідає кислотному числу 70 мг КОН на 1 г оксидату.
В промисловості окиснення проводять при атмосферному тиску в реакторі барботажного типу. Повітря подається в нижню частину колони через розподільчий пристрій з великим числом дрібних отворів (діаметром 1-2мм). Швидкість подачі повітря складає 66-70 м3/год на 1 т парафіну (лінійна швидкість 0,1 м/с). Збільшення швидкості подачі повітря не впливає на співвідношення продуктів реакції, але при цьому зростає кількість речовин, що виносяться повітрям.
Процес окиснення твердого парафіну у вищі жирні кислоти має суттєві недоліки, які полягають у малій продуктивності, періодичності і утворенню великої кількості побічних продуктів.
Хімізм процесу.
1. Стадія окислення парафіну
2. Стадія омилення окисленого парафіну
3. Стадія розкладу солей
3. РЕАКТИВИ І ОБЛАДНАННЯ
3.1. Парафін, каталізатор — КМпО4 кисень, 5%-вий розчин NаОН, 10%-вий розчин НСl, фенолфталеїн.
3.2. Установка рідкофазного окиснення парафінів (рис. 1), балон з киснем, колби конічні місткістю 100 см3.
4. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОБОТИ
Синтетичні жирні кислоти одержують на установці, схема якої редставлена на рис. 1. Вона складається із чотирьохгорлої колби-реактора 1, оснащеної мішалкою 2, зворотнім холодильником 4 і сифонною трубкою 5 для вводу кисню. Обігрів здійснюється за допомогою бані 7, заповненої силіконовим маслом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Одержання синтетичних жирних кислот

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок