Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗЧИНЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ

ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗЧИНЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗЧИНЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,04 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗЧИНЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ
КАЛІЙНОЇ РУДИ ПРИКАРПАТТЯ В СОЛЬОВИХ РОЗЧИНАХ
Досліджено умови розчинення полімінеральної калійної руди, яка містить ( % ) : лангбейніту – 33,18, ангідриту – 0,62, полігаліту – 5,53, каїніту – 16,69, сильвіну – 0,76, галіту – 30,97, решта – нерозчинений залишок + волога. Для її розчинення використовували воду, насичений розчин NaCl і розчин з хвостосховища. Результати виконаних досліджень свідчать про перспективність процесу розчинення важкорозчинних калійних мінералів у воді.
ЛІТЕРАТУРА
Лунькова Ю.Н., Хабер Н.В. Производство концентрированных калийных удобрений из полиминеральных руд. – К.: Техника, 1980.- 158 с.
Ковалишин И.И., Гребенюк Д.В., Окрепкий И.М. и др. Уточнение степени растворения лангбейнита при переработке полиминеральных руд на КХМК // Технология получения бесхлоридных калийных удобрений : Тр. ВНИИГ – Л. : Химия, 1975.- Вып. 74. – С.75-78.
Морачевський Ю.В., Петрова Е.М. Методы анализа рассолов и солей. – М.: Химия, 1965.- 403 с.
Карпець М.В., Костів І.Ю. Полі мінеральні калійні руди Прикарпаття. Перероблення з розчиненням у воді // Хімічна промисловість України.- 2007.- № 2. - С. 29-32.
Одночасна присутність легкорозчинних і важкорозчинних калійних мінералів, а також наявність легкорозчинного галіту, обумовлює значні труднощі при переробленні полімінеральних калійних руд [1]. Так, при їх розчиненні в обмеженій кількості води або сольових розчинах в рідку фазу переходять легкорозчинні калійні мінерали (сильвін, каїніт), а також частково галіт. В нерозчиненому залишку міститься біля 80 % лангбейніту, галіту і весь полігаліт. Такий залишок потрібно додатково переробробляти з метою більш повного витягу нерозчинених калійних мінералів у добриво.
Розчинення водою і водними розчинами солей є найпростішим і найпоширенішим методом перероблення калійних руд. Полімінеральні калійні руди містять мінерали, які відрізняються розчинністю у воді і водних розчинах. Так, один з основних калійних мінералів полімінеральних руд, каїніт відносно швидко розчиняється у воді, а в присутності хлориду або сульфату магнію швидкість його розчинення знижується. При підвищенні температури швидкість розчинення каїніту зростає, проте за температури вище 70 0С з розчину починає кристалізуватись лангбейніт.
Лангбейніт у воді розчиняється повільно, тому насичення ним розчину досягається протягом довгого часу, при фракції лангбейніту 0,5 мм насичення відбувається тільки через 4 години. У присутності в розчині хлориду і сульфату магнію швидкість його розчинення знижується. Підвищення температури збільшує швидкість розчинення лангбейніту [2], однак вище температури 60 0С вона знижується через його стабілізацію. Розчинність сильвіну у воді і водних сольових розчинах висока і збільшується із підвищенням температури.
Полігаліт через утворення на його поверхні гіпсу має низьку швидкість розчинення у воді, яка дещо підвищується з підвищенням температури і в присутності в розчині деяких солей. Зокрема, позитивно впливають хлорид натрію, нітрати кальцію, магнію і натрію, карбонат амонію, хлориди калію, натрію. Сульфати натрію і калію знижують швидкість розчинення полігаліту. На швидкість розчинення практично всіх мінералів негативно впливають глинисті домішки. При переробленні полімінеральних калійних руд Прикарпаття за галургійним способом в розчин переходить до 98 % каїніту, 92-100 % сильвіну і 22-23 % лангбейніту, розчинність останнього не підвищується при значних розбавленнях. Полігаліт за даних умов практично не розчиняється. Низька розчинність лангбейніту і полігаліту, а також неповне розчинення каїніту і сильвіну є причиною низького ступеня витягу калію з руди в розчин, яка за існуючою технологією не перевищує 60 %.
Породи полімінеральних калійних руд відрізняються також за вмістом глини: лангбейнітова, наприклад, містить 1-2% глини, а галітова, сильвінова, каїнітова є високоглинистими. При одноступеневому розчиненні руди в першу чергу розчиняються легкорозчинні мінерали: сильвін і частково галіт, при цьому вивільняються глинисті домішки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОЦЕСУ РОЗЧИНЕННЯ ПОЛІМІНЕРАЛЬНОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок