Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> Полімеризація стиролу

Полімеризація стиролу

Назва:
Полімеризація стиролу
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,16 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лабораторна робота № 18
1. ТЕМА: Полімеризація стиролу.
2. МЕТА: Провести полімеризацію стиролу в емульсії.
3.
Полістирол, один з найпоширеніших полімерів, який отримують полімеризацією стиролу за ланцюговим або іонним механізмом. Механізм реакції полімеризації складається з трьох основних стадій: 1) активація мономеру, 2) ріст молекулярних ланцюгів; 3)обрив ланцюгів. Активація мономеру проходить найважче, вимагаючи затрат великої кількості енергії, та характеризується порівняно невеликою швидкістю, чим і визначається швидкість всього процесу полімеризації. Існують різні методи збільшення швидкості активації мономеру: підвищення температури, використання каталізаторів, використання фото каталітичного ефекту. Найпоширенішим є метод каталітичної полімеризації, як каталізатори використовують органічні і неорганічні пероксиди, метали (Na), солі (AlCl3, BF3). Особливо поширені пероксидні каталізатори або так звані ініціатори. Ці речовини прискорюють процес полімеризації внаслідок їх легкого розпаду з утворенням вільних радикалів, що приєднуються до молекул мономерів та дають початок росту ланцюгів. Полімеризація стиролу може здійснюватися наступними способами:
1) в блоці – полімеризацією чистого мономеру за підвищеної температури в присутності ініціаторів або без них; 2) в розчині, що змішується з мономером і розчиняє полімер; 3) в емульсії, тобто з використанням реагенту, що не змішується з мономером, але утворює з ним емульсію (емульгатор – олеат натрію); 4) в суспензії при енергійному перемішуванні з використанням таких суспендуючи сполук, як желатин.
Найбільш широко використовують емульсійну і суспензійну полімеризації, за якими утворюються найбільш однорідні високомолекулярні продукти. В цих методах на початку процесу існує гетерогенна система із двох не змішуваних рідин, а в ході процесу появляється ще й третя фаза – полімер.
Полімеризацію стиролу проводять при нагріванні в присутності пероксидів. При цьому отримують полімери з різною молекулярною масою в залежності від кількості ініціатора. Ступінь перетворення мономеру в полімер можна встановити, визначивши кількість непрореагованого мономеру або ваговий вихід полімеру. При полімеризації у водному середовищі в присутності емульгатора полімер виділяється в дуже диспергованому вигляді або у формі круглих кульок (суспензійно-бісерна полімеризація). В першому випадку полімер випадає в осад при руйнуванні емульсії. За звичайних умов і відсутності інгібіторів стирол самовільно піддається повільній полімеризації при зберіганні. Тому для досліду слід використовувати свіжоприготовлений стирол. Перегонку здійснюють під вакуумом із невеликої колби з ялинковим дефлегматором. Для запобігання полімеризації необхідно додати гідрохінон або пірогалол в кількості 0,1 % від маси стиролу.
4. РЕАКТИВИ І ОБЛАДНАННЯ
3.1 Круглодонна тригорла колба, зворотний холодильник, мішалка, водяна баня, термометр, піпетка (3-5 мл), фільтрувальна лійка, конічна колба з притертим корком (250-300 см3), бюретка, бюкс.
3.2 Дистильована вода, мило, стирол (мономер), пероксид водню ( розчин 33- 35 %), розчин НСl (5-10 %), титрований 0,1 н розчин брому, 10 % розчин КІ, 0,1 н розчин гіпосульфіту натрію, розчин крохмалю (1-2 %)
4. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОБОТИ
4.1. В круглодонну тригорлу колбу, оснащену тубусом, зворотнім холодильником і швидко працюючою мішалкою, вводять 67 г води і 1 г мила. Після повного розчинення мила в колбу вливають 30 г стиролу (мономер) і нагрівають суміш при працюючій мішалці на водяній бані до 85-90 0С (в бані). Через 10 хв. після досягнення необхідної температури в колбу через тубус вливають із піпетки по краплинах 2 г 33-35 %-го пероксиду водню. При цьому мішалку ні в якому випадку не зупиняти. Зміна кольору рідини до молочно-білого, а також випадання пластівців під час доливання краплі кислоти до проби показує, що іде полімеризація.
Процес полімеризації ведуть протягом 2-3 год., відбираючи проби (2-3 см3 продукту) кожні 30-40 хв. і аналізують на вміст мономеру.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Полімеризація стиролу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок