Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> S-елементи ІІ А групи Періодичної системи Д.І.Менділеєва

S-елементи ІІ А групи Періодичної системи Д.І.Менділеєва

Назва:
S-елементи ІІ А групи Періодичної системи Д.І.Менділеєва
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,37 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №
Тема: “S-елементи ІІ А групи Періодичної системи Д.І.Менділеєва”.
Мета роботи: Вивчення властивостей сполук II А групи Періодичної системи.
ТЕОРКТИЧІІА ЧАСТІНА
В другій групі Періодичної системи знаходяться типові елементи (берилій і магній) і елементи підгрупи кальцію (кальцій, сторцюй, барій, радій). Всі елементи є s-елементами.
БЕРИЛІЙ
Електронна формула берилію Is22s2
Берилій володіє високою енергією іонізації (І1 = 9,32; І2 — 18,21 еВ) і істотно відрізняється від s-елементів II групи (виявляється діагональна подібність в періодичній системі до алюмінію). Це типовий амфотерний елемент, за звичайних умов утворює комплексні іони як катіонного так аніонного типу. В усіх стійких сполуках ступінь окислення +2. Найбільш характерна sр3-гібридизація атомних орбіталей і координаційне число 4.
В земній корі берилій знаходиться у вигляді ізотопу 9Ве (0,001 ат.%). Його важливі мінерали: берил Ве3Аl2(SiO3)6; фенакит Be3SiO4 зафарбовані домішками прозорі різновидності берилу (зелений -смарагд, голубий - аквамарин і т.п.) - коштовні каміння.
1. ПРОСТІ РЕЧОВИНИ.
Берилій у вигляді простої речовини - метал з щільною гексагональною кристалічною градкою. На повітрі, як і алюміній, покривається оксидною плівкою. При нагріванні берилій згоряє на повітрі, і взаємодіє з сіркою і азотом
2Ве + О2 = 2ВеО
Be + S = BeS
9Ве + 3N2 = 3Be3N2
З воднем за звичайних умов не реагує. З галогенами реагує за звичайних умов або при нагріванні. Всі ці реакції супроводжуються виділенням значної кількості теплоти.
Захисна оксидна плівка запобігає взаємодії берилію з водою, але як і алюміній він реагує з кислотами і лугами:
Be + 2Н3О+ + 2Н2О = [Ве(ОН2)4]2+ + Н2
Be + 2ОH- + 2Н2О = [Ве(ОН)4]2- + Н2
В концентрованих холодних сірчаній і азотній кислотах, як і алюміній, пасивується. Берилій використовують як легуюча добавка до сплавів, яка надає їм підвищену корозійну стійкість, високу міцність і твердість.
Одержують берилій електролізом ВеС12 або магнійтермічним відновленням BeF2.
МАГНІЙ
У магнію електронна конфігурація Is22s22p63s2. Внаслідок різної будови попередніх електронних шарів і наявності d-орбіталей спостерігається суттєва різниця у властивостях магнію і берилію.
Магній - один з найпоширеніших елементів на Землі (1,4 ат. %). Магній входить до складу силікатних і карбонатних мінералів, міститься у морській воді.
1. ПРОСТА РЕЧОВИНА
Магній - метал, на повітрі окислюється. Він легший і пластичніший від берилію. Магній активний метал, що легко взаємодіє з галогенами:
Mg + С12 = MgCb
при нагріванні згоряє на повітрі:
2Mg + О2 = 2MgO
окислюється сіркою і азотом:
3Mg + N2 = MgsN2
З відповідними металами утворює евтектичні суміші, тверді розчини. Найбільш важливий сплав магнію - електрон застосовується в ракетній техніці. В ряді напруг магній розташований перед воднем.
З холодною водою магній взаємодіє дуже повільно, тому що утворюється Mg(OH)2 який погано розчинний у воді. При нагріванні реакція між магнієм і водою прискорюється.
В кислотах, за винятком HF і Н3РО4, розчиняється енергійно:
Mg + 2НС1 = MgCl2 + Н2
4Mg + 10НNO3 = 4Mg(NO3)2 + N2O + 5H2O
Магній одержують електролізом розплавів його солей. Один з методів добування магнію - відновлення його з оксиду карбідом кальцію, аморфним вуглецем або кремнієм.
MgO + СаС2 = СаО + Mg + 2С (1200°С)
MgO + С - Mg + CO (2000°C)
2MgO + 2CaO + Si = Ca2SiO4 + 2Mg (1200-1300°C)
Для одержання чистого магнію (99,99%) технічний магній багаторазово сублімують в вакуумі. Магній використовують для одержання легких сплавів (дюралюмінію), як відновник для одержання рідких металів. Суміші порошку магнію з окисниками використовують для освітлюючих і запальних ракет, снарядів, в фото і освітлювальній техніці.
2. СПОЛУКИ МАГНІЮ (II)
У всіх стійких сполуках ступінь окислення магнію +2, а координаційне число 6. за хімічною природою сполуки магнію є переважно основними. Деякі з них, наприклад, MgCl2, MgSO4, Mg(NO)2 за звичайних умов гідролізу не підлягають, інші створюють слабке лужне середовище.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: S-елементи ІІ А групи Періодичної системи Д.І.Менділеєва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок