Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> Визначення технічних показників води

Визначення технічних показників води

Назва:
Визначення технічних показників води
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,28 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Лабораторна робота № 14.
1. ТЕМА: Визначення технічних показників води.
2. МЕТА: Визначання фізичних і хімічних характеристик води.
Якість води, яка використовується для побутових і технічних цілей визначається відповідними фізичними і хімічними показниками, які показують наявність або відсутність тих чи інших домішок у воді. Головні хімічні характеристики — твердість, окиснюваність, вміст хлорид-іону, оксиду вуглецю (IV) і розчиненого кисню. Важливою фізичною характеристикою є вміст завислих речовин у воді.
Розрізняють твердість тимчасову (карбонатну), яка обумовлена присутністю гідрокарбонатних солей кальцію і магнію, постійну, яка характеризується наявністю сульфатів, хлоридів і нітратів кальцію і магнію. Сума тимчасової і постійної твердості дають загальну твердість, в такій воді присутні всі солі кальцію і магнію. Враховуючи те, що кальцій та магній мають різні атомні маси і їх співвідношення у природних водах не є постійним, твердість води виражають в ммоль-екв/л. Інколи твердість води виражають також у німецьких (10 мг СаО в 1 л води), англійських (1 г СаСО3 в 1 галоні) або французьких (1 г СаСО3 в 100000 г води) градусах.
Під окиснюваністю води розуміють масу кисню в міліграмах, яка йде на окиснення органічних речовин, розчинених в 1 л води при певних умовах окиснення. Отже, окиснюваність - один із показників ступеня забруднення води органічними домішками. Із-за складності аналізу безпосередньо концентрацію органічних речовин у воді не визначають. Окиснюваність північних районів значна, так як в них присутні гумінові сполуки.
Хлориди в природних водах займають перше місце серед аніонів. Вміст їх коливається від десятих долей до тисячі і більше міліграм в 1 л. У побутових стічних водах особливо багато хлоридів. Різке збільшення концентрації хлор-іонів у воді вказує на забруднення водойми стічними водами. При концентрації хлоридів більше 300 мг/л вода набуває солонуватого присмаку. Крім того хлориди посилюють корозію заліза у воді внаслідок утворення добре розчинного хлориду заліза. Хлориди часто містяться у стічних водах деяких підприємств.
Оксид вуглецю (IV), сірководень, оксид сірки (IV) і кисень - найбільш часто присутні у воді шкідливі корозійноздатні гази. Тому воду аналізують на їх вміст. Оксид вуглецю (IV) завжди присутній у воді. Визначення розчиненого кисню у воді – важлива складова частина хімічного аналізу води. Недостатній вміст його або повна відсутність вказує на наявність забруднень, які поглинають із води розчинений в ній кисень. Розчинність газів у воді залежить від температури і атмосферного тиску. Визначення слід робити зразу ж після відбору проби води. Джерелом кисню у воді є атмосферне повітря і фітопланктон. Глибокі ґрунтові води, як правило, не містять розчиненого кисню, вони поглинають його при зіткненні з повітрям.
Більшість промислових стічних вод містять значну кількість завислих у воді твердих частинок і колоїдів різного хімічного складу, обумовленого специфікою виробництва. Вода, призначена для господарсько-побутових потреб, для охолодження агрегатів, паросилового господарства і інших цілей, часто містить частинки глини, піску, мулу, які потрібно видалити. Процес видалення із води завислих частинок і колоїдів називається освітленням і обезбарвленням. Найбільш ефективно цей процес відбувається з застосуванням спеціальних реагентів – коагулянтів і флокулянтів. У якості коагулянта частіше всього застосовують гідросульфат алюмінію, який у воді при рН=7 максимально гідролізується, утворюючи нерозчинний гідроксид алюмінію. Пластівці гідроксиду алюмінію сорбують завислі у воді частинки, утворюючи при цьому крупні флокули, які швидко осідають і розчин освітлюється.
У якості флокулянтів використовують високомолекулярні сполуки які можуть застосовуватися для очистки води як самостійно, так і в якості доповнення до коагулянтів. Перед проведенням освітлення воду перевіряють на вміст завислих частинок з допомогою тих же реагентів.
У водах багатьох природних джерел містяться нафтопродукти.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Інше на тему: Визначення технічних показників води

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок