Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> Скачати інша робота на тему: Магістерська робота Синтез та дослідження високодисперсного Al2O3

Магістерська робота Синтез та дослідження високодисперсного Al2O3 / сторінка 10

Назва:
Магістерська робота Синтез та дослідження високодисперсного Al2O3
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
33,11 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Як правило, температуру підтримували вище 110?С, тому зависання порошку не спостерігалось. Вигрузка продукту здійснювалася в спеціальні збірники. Щоб від’єднати будь-який з них попередньо закривали заставку під відповідним циклоном. В цей час відокремлення дисперсного продукту забезпечувалось за рахунок роботи інших циклонів. Після того, як продукт із відповідного збірника був вигружений для досліджень, збірник встановлювався на місце і робота циклона відновлювалась. Гази після очистки від дисперсного Al2O3 поступають в насадкові абсорбери, що зрошуються водою, де знешкоджуються від HCl, а потім викидаються в атмосферу.
3.1.3. Конструкція і робота парогенератора.
Парогенератор забезпечує потребу реакції гідролізу хлориду алюмінію необхідною кількістю водяних парів сталих параметрів за рахунок використання дозованої кількості дистильованої води. Корпус парогенератора 16 обладнаний електричним обігрівом. Разом з напірним бачком 17 він складає систему Маріотта, робота якої полягає в постійному безперервному підживленню генератора водою по мірі її випаровування. Передбачено також сульфонний насос – 1 (рис. 3.3) з клапанною коробкою 2, за рахунок яких вода з посудини 3 подається в нагрівальну трубку 4. Продуктивність системи регулюється в межах 0,5 - 50 кг пари/год і є співрозмірною з продуктивністю шнекового субліматора, забезпечуючи потрібний надлишок води (10 – 20%), порівняно з вичисленою по стехіометрії, яка становить 3 моль на 2 моль AlCl3. Зразки одержаного продукту були використані для аналізів та досліджень.
3.2. Схема роботи установки полум’яного гідролізу летких сполук алюмінію.
Установка для одержання пірогенних форм оксидів, технологічна схема якої приведена на рис. 3.4, використана нами, з врахуванням її відносної простоти. Дія установки описана в роботі [21] і полягає в спалюванні у воднево – кисневому полум’ї гомогенної суміші парів летких сполук металів чи металоїдів при температурах до 1500?С. Основними елементами установки є спалюючий пристрій 1 оригінальної конструкції, субліматор – випарник 2 і реактор 3. Дальше послідовно задіяні стадії коагуляції і охолодження, розділення суміші і очистка дисперсного продукту шляхом процесу десорбції утримуваних поверхнею оксидів HCl і Cl2.
Рис. 3.4. Принципова технологічна схема установки для одержання дисперсних оксидів полум’яним гідролізом летких сполук металів або металоїдів:
1 – спалюючий пристрій; 2 – субліматор; 3 – реактор-охолоджувач; 4 – коагулятор; 5 – циклон-відділювач; 6 – інжектор; 7 – десорбер з електрообігрівом; 8 – випарник; 9 – теплообмінники; 10 – витратоміри-ротаметри.
В роботі [22] пропонується інша схема установки синтезу дисперсних оксидів, в якій спалюючі пристрої водню, як джерела води і тепла, встановлені в кільцевий ряд почергово з патрубками введення з циклонів, що служать для відокремлення дисперсного продукту від газів.
Практично все обладнання, крім пальника, виготовлено із алюмінієвих сплавів, що досить корозійно стійкі за цих умов, а тому не забруднюють одержуваний Al2O3 сторонніми домішками. Перевагою є також те, що цей матеріал має добру теплопровідність, що є дуже важливо в такому термічно – напруженому процесі, оскільки дає змогу уникати місцевих перегрівів.
Виходячи з витрати на кожний моль одержуваного продукту двох молів хлориду алюмінію, та беручи до уваги максимальну продуктивність субліматора 5 кг/год, продуктивність установки по чистому Al2O3 складає 1,5 – 2 кг/год.
Порошкоподібний AlCl3 поступає в металевих барабанах і загружається в бункер – приймач з мішалкою. З допомогою шнека хлорид переміщується в обоймі з нержавіючої сталі, що постійно нагрівається вище температури сублімації AlCl3.
В обойму підведений кисень з балона або трубопроводу, витрата і тиск якого підтримуються постійними. Пари хлориду транспортуються через тороїдальне кільце з дрібними отворами в середину і поступають у воднево-повітряне полум’я пальника 2, пронизуючи його.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Інше на тему: Магістерська робота Синтез та дослідження високодисперсного Al2O3

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок