Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> Одержання карбамідної смоли гарячим способом.

Одержання карбамідної смоли гарячим способом.

Назва:
Одержання карбамідної смоли гарячим способом.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Лабораторна робота № 5.
1. ТЕМА: Одержання карбамідної смоли гарячим способом.
2. МЕТА: Вивчити процес поліконденсації карбаміду і формальдегіду на прикладі одержання карбамідної смоли, визначити вихід смоли і розрахувати матеріальний баланс.
Протікання взаємодії карбаміду з формальдегідом залежить від рН середовища і співвідношення реагентів. В нейтральному або слабо лужному середовищі (при рН=7-8) на першій стадії утворюються кристалічні моно- і диметилол карбаміди
При взаємодії молекул монометилолкарбаміду між собою утворюються поліметилол карбаміди
Це розчинні продукти розгалуженої будови, нездатні самостійно переходити в неплавкий і нерозчинний стан.
Диметилольні похідні карбаміду, вступаючи в реакцію між собою, утворюють розчинні поліметилолкарбаміди циклолінійного походження
при нагріванні карбаміду з формальдегідом в нейтральному або слабокислому середовищі (рН=5-7) утворюються смолоподібні гідрофільні продукти, які після обезводнення переходять в неплавкий склоподібний стан. Спочатку продукти конденсації можливо мають лінійну будову. В сильнокислому середовищі (при рН=3) карбамід реагує з формальдегідом із утворенням монометилен- і диметиленкарбаміду
При полімеризації цих сполук утворюється нерозчинний у воді, неплавкий, аморфний полімер. Тому утворення метиленкарбамідів небажане. Таким чином при реакції карбаміду з формальдегідом утворюється суміш поліметилол- і поліметиленкарбамідів лінійної, циклічної та просторової будови.
В залежності від умов реакції переважає той чи інший тип будови.
Карбамідоформальдегідні смоли, що не затверділи, розчинні у воді і утворюють колоїдні розчини. В процесі твердіння утворюється желетиноподібна маса, яка переходить поступово в тверде склоподібне тіло. Каталізаторами твердіння є органічні кислоти (щавелева, мурашина і ін.), мінеральні кислоти (соляна, фосфорна і ін.), або солі (хлорид амонію, хлорид цинку і ін.).
В промисловості карбамідоформальдегідні смоли одержують на установках періодичної або безперервної дії, при перемішуванні, зі зворотним холодильником, в слаболужному середовищі, з постійним контролем рН у зв'язку з чутливістю реакції до кислотності середовища. Внаслідок здатності карбаміду утворювати солі з кислотами додавання його до розчину формаліну призводить до зниження рН реакційної маси, але при конденсації по мірі затрат карбаміду кислотність середовища підвищується, що необхідно враховувати. Водні конденсаційні розчини стійкі при рН=7. В цих умовах вони можуть витримати порівняно тривале зберігання. При зберіганні з розчину поступово випадають кристалічні метилольні похідні карбаміду. Добавки етилового спирту, полівінілового спирту, простих ефірів целюлози, поліметилвінілового ефіру стабілізують розчини.
Одержання розчинних у воді продуктів конденсації карбаміду з формальдегідом здійснюється при мольному співвідношені вихідних речовин 1:2,7; рН=7,6-7,8; t=90-95 °С, на протязі 3-4 годин до рН=5,0-4,6. Процес проводять в реакторі зі зворотнім холодильником.
Водні розчини олігомерів — початкових продуктів конденсації і полімерів, так званих конденсаційних розчинів, можна використовувати для просочування наповнювачів і виготовлення клею. Для одержання твердих смол конденсаційні розчини випарюють у вакуумі.
Сечовиноформальдегідні смоли використовуються для виготовлення прес-порошку, розшарованих пластиків, клеїв гарячого і холодного твердіння, лаків, пінопластів, апретивів для обробки тканин і паперу з метою надання їм водостійкості, незмивання і інших специфічних властивостей.
Продукти конденсації прозорі і дуже світлостійкі, що дозволяє одержувати на їх основі прозорі або опалесцентні вироби, забарвлені в пастельні тони.
3. РЕАКТИВИ І ОБЛАДНАННЯ
3.1. Формалін, аміачна вода, етиловий спирт.
3.2. Обладнання: установка для синтезу карбамідних смол (рис. 1), фарфорова чашка, термостат, азбестова сітка.
4. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОБОТИ
В тригорлу колбу 1 зі зворотним холодильником 4 установки (Рис. 1) через крапельну лійку 2 вливають формалін і аміачну воду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Одержання карбамідної смоли гарячим способом.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок