Головна Головна -> Інше українською -> Хімія -> Без назви

Без назви

Назва:
Без назви
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Вступ
На початку ХХ століття було встановлено, що при взаємодії СО і Н2 в присутності відповідних каталізаторів можна одержати вуглеводні. Так, в 1902 р. Сабат’є здійснив синтез метану в присутності металічного нікелю.
а в 1908 р. Орлов доказав, що із СО і Н2 над нікель-паладієвим каталізатором можна одержати вуглеводні з більшою молекулярною масою. Наприклад
Каталітичні синтези на основі оксиду вуглецю і водню розвиваються уже біля 60 років(тобто в п’ятдесятих роках минулого століття). В 1924 р. Фішер і Тропш розробили метод одержання суміші вуглеводнів і кисневовмісних (кисневмісних) сполук при тиску 10-15 МПа і температурі 360-420 °С одержували переважно вуглеводні. Метод Фішера-Тропша одержав розповсюдження в довоєнній Німеччині для виробництва синтетичного палива із-за(в зв’язку з) відсутності нафти.
Поряд із цим було доказано(доведено), що на цинк-хромовому каталізаторі із СО і Н2 можна одержати метанол.
зараз синтез метанолу із оксиду вуглецю і водню – основний промисловий метод його виробництва. При заміні каталізатора і зміні умов процесу одержують суміш більш високомолекулярних спиртів і інших кисневовмісних(кисневмісних) продуктів. І, накінець(нарешті), використання кобальт-торієвого або залізних каталізаторів приводить (призводить) до утворення в порівняно мягких(м’яких) умовах суміш вуглеводнів. В продуктах синтезу на залізних каталізаторах міститься більше олефінів, сполук ізобудови і кисневовмісних (кисневмісних) продуктів (до 20-30%).
Одним із основних синтезів на основі СО і Н2 є оксосинтез – виробництво альдегідів (а подальшим їх відновленням – вищих спиртів) із ненасичених вуглеводнів. На основі СО і Н2 можна одержувати також карбонові кислоти і їх ероіди. [1, с. 326]
За останні (минулі)10 років інтерес (зацікавлення синтезом...)до синтезів на основі оксиду вуглецю і водню зріс в зв’язку з енергетичною кризою, а також із-за(в зв’язку з) загального обмеження ресурсів нафти і газу.
Вияснилось(з’ясувалось), що із СО і Н2 вигідно одержувати не тільки метанол, альдегіди і спирти, але також інші кисневовмісні (кисневмісні) продукти і вуглеводні. Синтез-газ є також одним з основних джерел водню. Ці продукти можуть бути синтезовані безпосередньо із синтез-газу або із метанолу. Нище (нижче) приведена схема і умови синтезів на основі СО і Н2. [1, с.327]
1.1 Методи виробництва готової продукції.
Хімічна технологія володіє рядом методів одержання Синтез-газу із твердого (кам’яновугільний кокс, буре вугілля, торф і інші), рідкого (легкі бензини, мазут, гудрон і інші) і газоподібного (природний, коксовий газ, гази нафтопереробки і інші) палива. [2, с.6]
Незалежно від методу одержання вихідного газу в ньому завжди присутні оксид і диоксид вуглецю. Основною різницею є вміст диоксиду вуглецю СО2, який може змінюватися в широких границях.
Основний метод виробництва синтез-газу – каталітична конверсія вуглеводневої сировини водяною парою при високих температурах.
При каталітичній конверсії метану можуть проходити такі реакції
Реакція (4) має місце у випадку подачі в систему кисню.
Реакції (1) і (3) є сильно ендотермічними, а (2) і (4) екзотермічними. Всі вони зворотні і ідуть із збільшенням об’єму. Відповідно, рівновага реакцій (1)-(4) зрушується вправо при зниженні тиску, а реакцій (1) і (3) при збільшенні температури. Практично в процесі конверсії метану удається (вдається) досягнути виходів близьких до рівноважних.
Розрізняють три різновидності (різновиди) каталітичної конверсії вуглеводнів: конверсія водяною парою, сумішшю водяної пари з диоксидом вуглецю і сумішшю водяної пари з киснем (паро-киснева конверсія).
В останньому випадку необхідне тепло реакції підводиться за рахунок часткового окислення метану і реакція стає автотермічною, що дозволяє знизити енерговитрати. Однак частіше всього паро-кисневу конверсію застосовують при використанні важких видів сировини, зокрема мазуту. [1, с.328]
Конверсію сумішшю водяної пари з диоксидом вуглецю в основному вибирають з метою одержання синтез-газу, призначеного для виробництва метанолу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Без назви

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок