Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Проектуваня бази даних інформаційної системи “ Формування замовлень на товари на фірмі ”

Проектуваня бази даних інформаційної системи “ Формування замовлень на товари на фірмі ”

Назва:
Проектуваня бази даних інформаційної системи “ Формування замовлень на товари на фірмі ”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,98 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Проектуваня бази даних інформаційної системи “Формування замовлень на товари на фірмі”


Лабораторна робота
Порядок виконання роботи:
МS Ассеss - це система управління базами даних під управлінням Windows. МS Ассеss входить в пакет Microsoft Office.
Для запуску програми необхідно:
- виконати - Пуск —> Програми —> Microsoft Office—> Microsoft Ассеss;
- клацнути по значку в панелі Microsoft Office.
Для створення нової бази даних необхідно виконати : Файл —> Створити —> Нова база даних. Після чого появиться діалогове вікно, в якому необхідно вказати назву бази даних, вибрати її розташування і виконати команду Створити. Відкриється вікно бази даних, яке має наступний вигляд:
Таблиця є базовим об'єктом МS Ассеss ; це об'єкт призначений для зберігання даних у вигляді записів (рядків) і полів (стовпців). Таблицю можна створити трьома різними способами, а саме: створити таблицю в режимі конструктора; створити таблицю за допомогою майстра; створити таблицю шляхом введення даних.
Створимо таблиці використовуючи конструктор створення. Для запуску конструктора необхідно натиснути кнопку "Конструктор" на панелі інструментів. Після цього відкриється вікно проектування структури таблиці:
Для створення таблиці "Товари" в стовпці "ім'я поля" вносимо дані В стовпці "Тип даних"
вкаазуємо тип для кожного поля. Вказуємо ключове поле (в даній таблиці це код товару), натиснувши правою кнопкою миші на рядку відповідного поля і вибравши пункт "Ключове поле" меню. Далі зберігаємо таблицю за допомогою команди Файл —> Зберегти, вказавши при цьому назву таблиці.
Аналогічно створюємо ще три таблиці: Покупці, Замовлення, Ціна/знижка. Наступним кроком є внесення даних у таблицю. Для цього відкриваємо таблицю (натиснути кнопку "Відкрити" на панелі інструментів) і вносимо дані.
Перед створенням зв"язків використаємо "Майстер підстановок". Відкриємо таблицю «Замовлення» в режимі конструктора, перейдемо до типу даних "Код категорії" із списку, що розкриється. виберемо "Майстер підстановок". Відкриється діалогове вікно, де буде запропонований
ряд питань про параметри поля, яке підставляємо, що настроюється:
Необхідно вказати наступні параметри:
- об'єкт "стовпець підстановки" використовуватиме значення з таблиці або запиту;
- значення вибиратимуться з таблиці "Товари":
- у стовпець підстановки включаємо поле "Найменування";
- залишаємо запропоновані параметри ширини стовпців;
- залишаємо підпис "Кодкатегоріі" для стовпця підстановок.
Тісля натиснення кнопки "Готово" появиться попередження про необхідність зберегти таблицю. Для створення зв"язків між таблицями необхідно відкрити вікно "Схеми даних", вибравши пункт меню Сервіс— Схема даних. Появиться діалогове вікно схеми даних, в якому необхідно додати таблиці між якими буде створюватися зв'язок.
Після вибору команди "додати таблицю" появиться діалогове вікно, в якому необхідно вибрати таблиці і натиснути кнопку "додати".
Для створення зв'язків між полями необхідно перетягнути мишею ім'я одного поля на ім'я іншого поля. Між даними полями встановиться зв'язок і відразу ж появиться діалогове вікно в якому тонується налаштувати його параметри. Створимо зв'язки між таблицями Товари, Постачальники, Замовлення та Ціна/знижка:
Для збереження макета бази даних необхідно виконати команду меню "Файл —> Зберегти".
Запит як об’єкт бази даних дозволяє одержати потрібні дані з однієї або декількох таблиць.
Для створення запиту необхідно у вікні "База даних" перейти до вкладки "Запити". Запит можна створити 2 способами, а саме: в режимі конструктора, за допомогою майстра.
Створимо запит в режимі конструктора. Для цього виберемо команду "конструктор" на панелі інструментів. Після нього відкриється діаіогове вікно, яке буде складатися з двох частин:
у верхній частині розташовані списки полів тих таблиць, на основі яких ґрунтується запит; у нижній частині міститься таблиця, яка визначає структуру запиту.
Рядок "Поле" заповнюється шляхом перетягуванням назв полів з таблиць у верхній частині, а решта полів заповнюється автоматично.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Проектуваня бази даних інформаційної системи “ Формування замовлень на товари на фірмі ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок