Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті.Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра

Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті.Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра

Назва:
Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті.Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
26,75 KB
Завантажень:
212
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті.Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра


Зміст
1. Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою
2. Переривання. Система переривань
3. Сегментна організація пам’яті
4. Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра
1. Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою
Послідовне введення-виведення даних
Найбільш розповсюджений вид зв'язку між різними системами (чи комп'ютерами) - це послідовний обмін. У цьому випадку байт даних передається по єдиному проводі, біт за бітом, із забезпеченням синхронізації між приймачем і джерелом даних. Очевидна перевага послідовної передачі даних полягає в тому, що вона вимагає невеликої кількості ліній зв'язку.
Існує безліч стандартних послідовних протоколів передачі даних, що застосовуються в мікроконтролерах. У деяких мікроконтролерах ці протоколи реалізуються внутрішніми схемами, розміщеними на кристалі, що дозволяє спростити розробку різних програм. 
Асинхронний послідовний обмін
Найбільш розповсюджена форма послідовного зв'язку — асинхронний обмін, при якому байт даних посилається як пакет, що включає інформацію про початок і кінець передачі даних, а також інформацію для контролю помилок.
Першим передається не біт даних, а старт-біт, що вказує на початок передачі даних (початок пакета). Цей біт використовується приймачем для синхронізації процесу читання даних, що випливають за старт-старт-битому (молодший біт даних йде першим). Після бітів даних може випливати біт парності (контрольний біт), що використовується для перевірки правильності отриманих даних. Існує два типи перевірки на парність. Перевірка на непарність (Odd) означає, що число одиниць у пакеті даних, включаючи біт парності, повинно бути непарним (наприклад, 0х55 буде мати біт парності рівним 1, щоб зробити число одиничних бітів рівним п'яти, тобто непарним). Перевірка на парність (Even), навпаки, означає що число одиничних бітів повинно бути парним (наприклад, при передачі числа 0х55 біт парності буде дорівнює 0).
У деяких мікроконтролерах значення біта парності повинне визначатися програмно, а потім міститися в регістр. Простий алгоритм реалізації цієї процедури полягає у виконанні логічної операції « виключне АБО» (XOR) над усіма бітами переданого байта. Для мікроконтролера 8051 дана процедура виконується за допомогою наступної програми: 
mov Count, 8
mov A,0
P_Loop:
xrl A, Char
rrc A
djnz Count,P_Loop | ;Обробити 8 біт
;Очистити регістр «А»
;Адреса повернення після обробки кожного біта
;Операція XOR над молодшими бітами
;Зрушити Char, щоб перейти до наступного біту
; Повторити 8 разів 
Молодший біт регістра «А» буде містити біт парності (Even) для операнда «Char». Кількість одиничних бітів разом з бітом парності буде парним числом. Щоб реалізувати перевірку на непарність, необхідно інвертувати молодший біт у регістрі «А».
За бітом парності випливає стоп-біт, що використовується приймачем для обробки кінця передачі пакета.
Асинхронний пакет даних показаний на рис. 1. Існує набір параметрів, що повинний бути відомий при реалізації обміну. Одним з таких параметрів є число переданих біт даних, що визначається типом прийомного і передавального пристроїв. Пакет на рис. 1 містить тільки 5 біт даних (таке число біт використовувалося в телетайпах), але можливі пакети довжиною до 8 біт.
Поряд з бітами парності («odd») чи непарності («even») можливі інші варіанти контрольних бітів: «no», «mark» і «space». «No» означає відсутність біта парності в пакеті. «Mark» чи «space» означає, що замість біта парності завжди посилається „1” («mark») чи „0” («space»), відповідно. Ці варіанти контрольних бітів використовується досить рідко - у тих випадках, коли необхідно дати приймачу додатковий час на обробку пакета. 
Рисунок 1 Асинхронна послідовна передача даних 
Кількість стоп-бітів також може бути різним. Другий стоп-біт може вводитися для тієї ж мети, що і контрольні біти «mark» і «space» — щоб дати приймачу більше часу для обробки прийнятого пакета.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Інше на тему: Обмін даними між зовнішніми пристроями та мікропроцесорною системою. Переривання. Система переривань. Сегментна організація пам’яті.Завантаження ОС Linux. Ініціалізація ядра

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок