Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Пошук інформації в INTERNET

Пошук інформації в INTERNET

Назва:
Пошук інформації в INTERNET
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
9,32 KB
Завантажень:
383
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Пошук інформації в INTERNET
Мета роботи:
практичне застосування різних стратегій пошуку інформації в Інтернет;
набуття практичних навичок використання різних пошукових систем.
6.1 Короткі теоретичні відомості
Що таке пошук інформації в мережі
Пошук інформації в мережі – це послідовність дій, від визначення предмета пошуку до одержання відповіді на наявні питання з використанням усіх пошукових сервісів, що надає сьогодні Internet.
Перелічімо основні переваги використання мережі Internet при пошуку інформації:
використання максимально можливого «простору пошуку» інформації. Жоден з існуючих на сьогодні немережевих ресурсів не володіє тим обсягом інформації, що представлений у Internet;
жодне інше джерело не має таку оперативність і доступність Internet надає доступ цілодобово;
інформацію, отриману через Internet можна легко переслати своїм колегам для обговорення.
Тільки ці, перераховані, властивості вже показують, що в більшості випадків собівартість одержання інформації в мережі буде очевидно нижче, ніж при її одержанні з будь-якого іншого джерела. А у випадку, якщо інформація рідковикористовувана (наприклад, у вузькоспеціалізованій області) чи потрібна терміново, то Internet може взагалі виявитися єдино можливим джерелом її одержання.
І якщо великий бізнес може собі дозволити утримання цілих інформаційно-аналітичних служб, то для малого бізнесу Internet виявляється унікальним інструментом інформаційного забезпечення.
Повнота, достовірність і швидкість пошуку
Для того щоб знайдена інформація дійсно відображала реальне положення справ, пошук повинен задовольняти таким критеріям:
повнота охоплення ресурсів;
достовірність інформації;
висока швидкість проведення пошуку.
Контроль повноти охоплення ресурсів - досить серйозна проблема в тому випадку, якщо необхідно не просто знайти яку-небудь інформацію про цікавий для вас предмет, а потрібно мати повне уявлення про предмет пошуку і стан справ по даному питанню. Для того щоб провести повномасштабний збір інфор-мації, необхідно працювати з усіма відомими каталогами, пошуковими машинами, базами даних, регіональними телеконфе-ренціями, електронними дошками оголошень і аркушами розсилань.
Контроль достовірності інформації. Ще одна важлива і досить складна частина процесу пошуку. В силу своєї специфіки, Internet містить достатню кількість застарілої або недостовірної інформації. Багато в чому це пояснюється можливістю анонімного розміщення матеріалів, особливо на безкоштовних сервісах. В основному, контроль достовірності інформації - це аналітична робота. При цьому важливо зробити звірку знайденого фактичного матеріалу, з'ясувати статус документів, одержати інформацію про компетентність автора матеріалу і т.д.
Результати пошуку. Одержавши потрібну інформацію з мережі, постарайтеся для початку її перевірити.
Якщо це ціни на товарну продукцію чи послуги, обов'язково зв'яжіться з продавцем і уточніть їх (а заодно перевірте наявність необхідної продукції на складі в достатній кількості). Так само перевіряється будь-яка адресна інформація: хай би якими можливостями володіла сучасна техніка, але заносятьінформацію в мережу люди, а їм властиво помилятися, виявляти неакуратність, неоперативність і т.д.
Аналітичну інформацію перевіряють, порівнюючи дані,отримані з декількох джерел. Таким же способом перевіряють різноманітні статистичні дані.
Швидкість проведення пошуку в мережі.
Якщо не брати до уваги технічні характеристики підключення вона залежить в основному від двох факторів:
грамотного планування пошукової процедури;
досвіду роботи з ресурсом обраного типу.
Особливе значення швидкість проведення пошуку має в тому випадку, коли інформація швидко оновлюється.
Планування процесу пошуку
Ефективність будь-якого виду діяльності визначається чітким уявленням того, що, як і в якій послідовності ми збираємося робити, тобто чітким плануванням робіт. Сказане повною мірою стосується і процедури пошуку інформації в мережі Internet.
Розглянемо, з яких етапів складається процес пошуку інформації:
визначення предмета пошуку;
складання списку ключових слів;
вибір інформаційного простору;
визначення інструмента для пошуку;
попередній пошук;
аналіз отриманої інформації;
додатковий пошук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Пошук інформації в INTERNET

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок