Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Surfer

Surfer

Назва:
Surfer
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Етапи великого шляху.
Невелика американська фірма Golden Software (http://www.goldensoftware.com), названа так на ім'я міст Голден в штаті Колорадо, де вона знаходиться, існує з 1983 року і займається розробкою пакетів наукової графіки. Її перший програмний продукт Golden Graphics System, випущений в тому ж році, призначався для обробки і виведення зображень наборовши даних, що описуються двомірною функцією типу z=f(у,x). Згодом цей пакет отримав назву Surfer, яка збереглася за ним до сьогодення. А через два роки з'явився пакет Grapher, призначений для обробки і виведення графіків наборовши даних і функцій типу y=f(x).
Саме ці пакети для DOS були дуже популярні (звичайно ж, у вигляді нелегальних копій) в кінці 80-х серед радянських фахівців, що займаються різними аспектами математичної обробки даних, в першу чергу в рамках широкого круга наук про Землю, таких як геологія, гідрогеологія, сей-смика, екологія, метеорологія, а також в інших суміжних областях.
В цей же час і ми почали активно працювати з пакетом Surfer 4 для DOS. На відміну від наших колег з інших підрозділів (наш інститут проводив дослідження в області інженерних досліджень в будівництві), які займалися рішенням цілком конкретних завдань на конкретних об'єктах і працювали з Surfer як з автономним продуктом для кінцевих користувачів, нас як розробників привернули можливості вбудованого використання цього пакету в наших власних програмах.
Ідея була дуже проста — Surfer міг працювати як в діалоговому, так і в пакетному режимі, виконуючи певну послідовність функцій на підставі даних з командного і інформаційних файлів. Формуючи ці файли в своїх програмах, ми могли примусити зовнішній пакет здійснювати необхідні нам операції. При цьому користувач, проглядаючи, наприклад, зображення карти изолиний або видаючи її на друк, навіть не підозрював, що працює з якимсь іншим пакетом.
В цілому Surfer нам дуже сподобався. Ми і зараз вважаємо його класичним зразком відмінного програмного продукту. Зручний, без архітектурних надмірностей діалоговий інтерфейс, відкритий і зрозумілий інтерфейс для програміста, відпрацьовані математичні алгоритми, дуже компактний код, скромні запити до ресурсів. Коротше кажучи, це був стиль створення ПО, в значній мірі загублений сьогодні, коли не на словах, а на ділі відчувалося шанобливе відношення до майбутніх користувачів. (Нам дуже приємно, що стиль цей зберігся і в подальших розробках Golden Software.)
За версією, почутою в 1994 році на Міжнародній конференції з аналітичних моделей геофильтрации в Індіанаполісе, автором Surfer і засновником компанії був аспирант-гидрогеолог одного з американських університетів. «Геологічне» коріння продуктів фірми представляється майже очевидним фактом.
Взагалі-то, місто Голден — малий та молодецький. У нім знаходяться відомий центр підготовки фахівців в області наук про Землю Colorado School of Mines і його дочірня фірма International Ground Water Modeling Center (Міжнародний центр по моделюванню підземних вод), яка займається також створенням, тестуванням і розповсюдженням гидрогеологических програм (зокрема наданих незалежними розробниками).
Час йде, але, не дивлячись на достатньо гостру конкуренцію, пакети Golden Software (в першу чергу Surfer) продовжують залишатися дуже популярними як в США, так і в інших країнах. Посилання на них є майже в кожному науковому виданні або програмному продукті, пов'язаному з чисельним моделюванням і обробкою експериментальних даних.
У 1990 році фірма оголосила про припинення розвитку версій для DOS і про початок розробки програмних продуктів для Windows. У 1991 році з'явився новий пакет MapViewer (інструмент для аналізу і візуалізації географічно розподіленої числової інформації і побудови інформативних тематичних карт — Thematic Mapping Software), а потім вийшли Windows-версії вже відомих пакетів: у 1993 році — Grapher 1.0, а в 1994 році — Surfer 5.0. У 1996 році був випущений ще один новий продукт — Didger (оцифровка графічної інформації), який дуже вдало доповнював функціональність інших програм Golden Software.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Surfer

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок