Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Програмування циклів. Об’єкти: CheckBox, Frame. Робота з меню

Програмування циклів. Об’єкти: CheckBox, Frame. Робота з меню

Назва:
Програмування циклів. Об’єкти: CheckBox, Frame. Робота з меню
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,98 KB
Завантажень:
163
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ЛАБОРАТОРНА РОБОТА №3
Програмування циклів. Об’єкти: CheckBox, Frame. Робота з меню.


Мета роботи. Створити форму для розв’язування задачі табулювання функції. Побудувати в ній головне меню з командами: закінчити роботу програми, табулювати функцію, очистити поля виведення результатів. Результати табулювання вивести у багаторядкове поле редагування (об’єкт типу Text). Передбачити можливість виведення результатів на екран, у файл, у масив. Напрямок виведення задати за допомогою трьох прапорців ( об’єктів типу CheckBox), розташованих у рамці (Frame).
Об’єкт CheckBox використовують для створення незалежного дво- чи трипозиційного прапорця: увімкнено/вимкнено (/недоступний). Для цього об’єкта визначені дві нові властивості:
Властивість | Опис властивості | Приклади значень
Value | Стан прапорця | Grayed(недоступний), Unchecked (вимкнений), Checked (увімкнений)
MousePointer | Вигляд вказівника миші на об’єкті | Arrow (стрілка), Cross (хрест)
Рамка Frame призначена для розміщення у ній групи із кількох об’єктів. Рамку використовують для покращення дизайну вікна програми. Властивості цього об’єкта аналогічні до описаних вище.
Хід роботи
Завантажую середовище Visual Basic.
Вставляю у форму поле редагування Text1.
Збільшую розміри поля. Властивість ScrollBars (наявність смуг прокручування) цього об’єкта задаю Both (будуть обидві смуги – вертикальна і горизонтальна). Властивість MultiLine задаю True – дозвіл об’єкту працювати більш ніж з одним рядком.
Розташовую у формі поля редагування Text2, Text3, Text4 і відповідні їм текстові поля «Ліва межа», «Права межа», «Крок», а також текстове поле для вигляду даної функції y=sin(x) + 1.
Задаю початкове значення для полів редагування лівої і правої меж аргументу функції та для кроку зміни цього аргументу. (у=sin (x)+1)/
Для цього змінюю властивість Text цих об’єктів. Для набору символу десяткової крапки чи коми використовується символ, передбачений операційною системою комп’ютера.
Вставляю у форму рамку (об’єкт типу Frame).
Для цього використовується компонент Frame палітри компонентів. Змінюю значення властивості Caption (підпис) цього об’єкта на слово «Вивести» (без лапок). Збільшую рамку.
Вставляю у рамку 3 прапорці (об’єкти типу CheckBox).
Вирівнюю прапорці і змінюю значення їх властивостей Caption на такі – «на екран», «у файл», «у масив».
Встановлюю прапорці «На екран » та «У масив» у положення «увімкнено».
Для цього виокремлюю ці об’єкти та змінюю значення їхніх властивостей Value на Checked.
Ввожу назви команд головного меню форми.
Команди головного меню, як і інші компоненти VBA, є об’єктами. Для створення команд вибираю елемент головного меню Tools => Menu Editor. У вікні, що з’явиться, ввожу назви команд меню (властивість Caption) і їхні імена (властивість Name), щоразу натискаючи на кнопку «Next». Задаю ієрархію команд за допомогою стрілок: (підпорядкувати) та (вивести із підпорядкування). Змінюю послідовність команд за допомогою стрілок та .
Запрограмовую команду «Протабулювати».
Виконую команду «Протабулювати» з головного меню форми, клацнувши на ній 1 раз.
Виконую програму і експериментую її з різними значеннями лівої, правої межі та кроку зміни аргумента. Закриваю вікно програми «Табулювання функції».
Зберігаю створену програму у своїй папці.
Демонструю створену форму викладачеві. Закінчую роботу.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Програмування циклів. Об’єкти: CheckBox, Frame. Робота з меню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок