Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як добавити новий пункт в Головне меню.

Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як добавити новий пункт в Головне меню.

Назва:
Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як добавити новий пункт в Головне меню.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,90 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як добавити новий пункт в Головне меню.


Що таке BIOS, CMOS? Яку функцію вони виконують в ПК?
BIOS- це базова система введення-виведення (Base Input-Output System). Призначенням BIOS є виконання найбільш простих i універсальних послуг операційної системи, що пов’язані зi здiйсненням вводу-виводу.
Іншими словами, BIOS виконує роль "екрану" між програмами і великою різноманітністю конкретних апаратних засобів.
BIOS призначена для:
а) тестування основних компонентів ПК після включення харчування;
б) виклик блоку початкового завантаження BOOT RECORD;
в) обслуговування системних переривань нижнього рівня, тобто тих які вимагають безпосереднього керування апаратними компонентами (дисплеєм, клавіатурою, магнітними дисками, принтерами, комунікаційними каналами). Таким чином, BIOS є програмною оболонкою навколо апаратних засобів комп'ютера, яка надає можливість іншим програмам, у тому числі й самій операційній системі, звертатися до апаратних компонент через механізм переривань.Суть механізму переривань полягає в тім, що поточна робота машини, у чому б вона не складалася, припиняється на короткий проміжок часу визначеним сигналом, що однозначно вказує на виникнення ситуації, що вимагає негайної обробки.
Очевидно, що від того, як саме настроїть BIOS той чи інший пристрій, залежить швидкодія і стабільність усієї системи в цілому. Програма Setup, доступ до якої можна одержати, натиснувши “DEL” (чи “F2”) при завантаженні, саме і дозволяє змінювати ті значення, що завантажуються в регістри різних пристроїв, насамперед чіпсета материнської плати. До речі, зберігаються вони в пам`яті, що харчується від батарейки, а пам`ять цю називають CMOS (Complimentary Metal-Oxide-Semiconductor, що споживає невелику потужність у статичному режимі логіка).
Робота таких стандартних пристроїв, як клавіатура, може обслуговуватися програмами BIOS, але такими засобами неможливо забезпечити роботу з усіма можливими пристроями (у зв'язку з їх величезною різноманітністю та наявністю великої кількості різних параметрів). Але для своєї роботи програми BIOS вимагають всю інформацію про поточну конфігурацію системи. З очевидних причин цю інформацію не можна зберігати ні в оперативній пам'яті, ні в постійній.
Спеціально для цих цілей на материнській платі є мікросхема енергонезалежної пам'яті, яка по технології виготовлення називається CMOS. Від оперативної пам'яті вона відрізняється тим, що її вміст не зникає при вимкненні комп'ютера, а від постійної пам'яті вона відрізняється тим, що дані можна заносити туди і змінювати самостійно, у відповідності з тим, яке обладнання входить до складу системи. Мікросхема пам'яті CMOS постійно живиться від невеликої батарейки, що розташована на материнській платі. У цій пам'яті зберігаються дані про гнучкі та жорсткі диски, процесори і т.д. Той факт, що комп'ютер чітко відслідковує дату і час, також пов'язаний з тим, що ця інформація постійно зберігається (і обновлюється) у пам'яті CMOS. Таким чином, програми BIOS зчитують дані про склад комп'ютерної системи з мікросхеми CMOS, після чого вони можуть здійснювати звертання до жорсткого диска та інших пристроїв.
Для чого потрібні програми – архіватори? Які програми – архіватори ви знаєте?
Один з недоліків магнітних носіїв полягає у тому, що вони не забезпечують абсолютну збереженість інформації. Ця інформація може бути зруйнована частково або повністю внаслідок фізичного псування носія, внаслідок дії зовнішніх магнітних полів, старіння магнітного покриття та ін. Бувають випадки, коли потрібна інформація знищується випадково.
Ці обставини вимагають від користувача мати на дискетах архівні копії документів. При цьому їх необхідно перевіряти та поновлювати не менше ніж один раз на півроку.
Якщо увесь обсяг інформації уміщується на кількох дискетах, то архівні копії можна зберігати в тому самому вигляді, в якому з ними працюють, тобто в початковому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Що таке BIOS, CMOS, програми – архіватори, як провірити якість диску, Norton Comander, вибір дискового пристрою, способи запуску Windows – додатку, як добавити новий пункт в Головне меню.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок