Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Скачати: Word. Побудова таблиць і діаграм.

Word. Побудова таблиць і діаграм.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Word. Побудова таблиць і діаграм.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,13 KB
Завантажень:
528
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3 
Лабораторна робота №
Тема: Word. Побудова таблиць і діаграм.
Мета: Уміти створювати в текстовому документів таблиці і діаграми.
План:
Вставити в текстовий документ таблицю і діаграму.
Нарисувати таблицю і вставити діаграму.
Перетворити текст у таблицю.
Відформатувати таблиці.
Теоретичні відомості:
Анкетні чи статистичні дані, дані виробничого характеру тощо часто варто наводити у вигляді таблиць.
Таблиці призначені для наочного подання інформації. Елементами таблиці є клітинки (синон.: комірки, чарунки), рядки, стовпці, рамки (межі) і дані, які є в клітинках.
Таблицю створюють засобами пункту Таблиця основного меню (рис. 1). Є три способи створення таблиці за допомогою таких команд:
Вставити таблицю;
Нарисувати таблицю;
Перетворити текст в таблицю.
Розглянемо перший спосіб. Унаслідок виконання команди Вставити таблицю отримаємо діалогове вікно, де треба задати кількість стовпців і рядків майбутньої таблиці. Після натискання на кнопку ОК порожня таблиця розташується в документі там, де був курсор. Вводять у таблицю дані. Якщо рамки таблиці мають вигляд крапок,
Рисунок 1 – Команда Таблиця.
то таблиця нерозграфлена (такі рамки під час виведення на папір не відображаються). Щоб відобразити всі рамки чи лише деякі, таблицю виокремлюють і застосовують команду Межі і заливка з пункту Формат.
Другий спосіб. Після виконання команди Нарисувати таблицю, з'явиться панель інструментів Таблиці і межі (рис. 2).
Рисунок 2 – Панель інструментів Таблиці і Межі.
Курсор миші набуде вигляду олівця. На цій панелі вибирають тип лінії, її товщину, колір тощо. Розмістивши курсор-олівець у документі, рисують структуру таблиці: спочатку зовнішній прямокутник, а пізніше — усі потрібні лінії. Клацнувши двічі в клітинці, можна вводити дані. Щоб продовжити рисування, треба клацнути на кнопці з зображенням олівця, а щоб витерти нарисоване — вибрати гумку.
Третій спосіб є дуже зручний: спочатку треба ввести дані, не задумуючись над виглядом таблиці. Між даними обов'язково треба набирати розділювач — символ, якого немає в даних, наприклад, пропуск, Tab, кому, крапку чи інше. Введений текст виокремлюють і застосовують команду Перетворити текст у таблицю з пункту меню Таблиця. Отримаємо діалогове вікно, де потрібно правильно зазначити, який був використаний розділювач. Наприклад, якщо розділювачем була кома, то вмикають опцію інше і вводять кому у відповідне текстове поле.
Розглянемо основні дії, визначені над таблицею та її елементами.
Щоб увести дане в клітинку, треба спочатку клацнути у ній мишею.
Щоб переміщатися по таблиці, натискають на клавіші Tab (вперед), Shift+Tab (назад) чи на клавіші зі стрілками.
Щоб змінити розміри клітинок, їх межі (краще на лінійці) перетягують за допомогою миші. Для цього вказівник миші наводять на межу і коли його вигляд зміниться, виконують перетягування.
Можна вставляти чи вилучати рядки і стовпці.
Клітинки можна об'єднати, виокремивши їх і застосувавши команду Об'єднати чи натиснувши на відповідну кнопку на панелі інструментів.
Дані в клітинках (чи у всій таблиці) вирівнюють вертикально до верхньої чи нижньої межі, середини, а також, як звичайно, горизонтально: до лівого краю, правого, центру за допомогою команд Формат Абзац чи кнопок панелі Таблиці і межі. Вигляд таблиці можна змінити засобами команди Межі і Заливка з пункту Формат основного меню. У відповідному діалоговому вікні є три закладки: Межі, Сторінка і Заливка, які дають змогу зробити таке:
вибрати тип рамки, тип, ширину і колір ліній, забрати окремі лінії;
сторінку з таблицею взяти в рамку-рисунок;
клітинки затінити чи залити їх кольором і прикрасити деяким узором.
Якщо таблиця містить числову інформацію про діяльність фірм, рекламу тощо, то її дані можна оформити також у вигляді діаграми. Щоб вставити відповідну до таблиці діаграму у текстовий документ, її треба виокремити (всю або частину) і виконати послідовніть команд Вставити Рисунок Діаграма. Через деякий час (що залежить від швидкодії вашого комп'ютера) на екрані з'явиться таблиця в форматі Excel, а також відповідна діаграма (стовпчикового типу).

Пролистати роботу: 1  2  3 
Інше на тему: Word. Побудова таблиць і діаграм.

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок