Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Мережеві можливості операційних систем на основі технологій Windows NT

Мережеві можливості операційних систем на основі технологій Windows NT

Назва:
Мережеві можливості операційних систем на основі технологій Windows NT
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,88 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Мережеві можливості операційних систем на основі технологій Windows NT
Мета роботи:
Ознайомлення та отримання практичних навиків по налаштуванню мережевих засобів.
Навчитися створювати та користуватися мережевими ресурсами
2.1 Короткі теоретичні відомості
Комп'ютерні мережі являють собою варіант співробітництва людей і комп'ютерів. Це співробітництво забезпечує прискорення доставки й обробки інформації.
Мережа забезпечує обмін інформацією і її спільне використання (поділ). Комп'ютерні мережі поділяють на локальні (ЛВС, Local Area Network, LAN), що представляють собою групу близько розташованих комп'ютерів, зв'язаних між собою, і розподілені (глобальні. Wide Area Networks, WAN). З'єднані в мережу комп'ютери обмінюються інформацією і спільно використовують периферійне устаткування і пристрої збереження інформації. Спільне використання ресурсів забезпечить вам істотну економію засобів і часу. Наприклад, ви можете колективно використовувати один лазерний принтер замість покупки принтера кожному.
Компоненти комп'ютерної мережі
Комп'ютерна мережа складається з таких основних компонентів, що повинні працювати узгоджено. Для коректної роботи пристроїв у мережі їх потрібно правильно установити і сконфігурувати. Основними компонентами мережі є:
Концентратори
Мережні адаптери
Кабелі
Роз’єми
Операційна система
Протоколи
Клієнти
Служби
Вибір місця установки концентратора є найбільш важливим етапом планування невеликої мережі. Його розумно розташувати поблизу геометричного центра мережі (на рівному приблизно відстані від усіх комп'ютерів). Таке розташування дозволить мінімізувати витрата кабелю. Довжина кабелю від концентратора до кожного з комп'ютерів, що підключаються до мережі, чи периферійних пристроїв не повинна перевищувати 100 метрів.
Установка адаптерів у комп'ютери
Більшість сучасних адаптерів підтримують програмну установку параметрів чи відносяться до типу plug-and-play і вам, скоріше усього, не буде потрібно встановлювати перемикачі чи перемички на платі.
Кабелі
Після розміщення концентратора на обраному місці й установки мережних адаптерів у комп'ютери, потрібно кабелями з'єднати комп'ютери з концентратором.
Установка параметрів адаптерів і драйверів
До цього етапу організації мережі ви повинні установити концентратор, установити мережні адаптери в усі комп'ютери, з'єднати мережні адаптери Ваших комп'ютерів з концентратором, включити комп'ютери і дочекатися завантаження операційної системи.
Мережні адаптери звичайно продаються в комплекті з драйверами і програмами установки параметрів адаптера. Програма конфігурування дозволить вам установити параметри адаптера, що забезпечують його коректну роботу в мережі.
Більшість операційних систем автоматично встановлюють драйвери (у багатьох випадках це драйвер – RTL8139 сімейства драйверів Realtek) та налаштовують параметри мережевого адаптера (н-д: діапазон переривань, діапазон пам’яті і т.д.). Проте бувають випадки, коли драйвер з цього сімейства працює некоректно, але операційна система не видає ніяких помилок про неправильну роботу драйвера. Це зумовлюється великою кількістю виробників мережевого обладння, і тому фірма постачальник програмного забезпечення (Microsoft) "не встигає" тестувати і "писати" доповнення до драйверів, які інтегровані в операційну систему. В такому разі рекомендується встановити драйвер фірми-виробника мережевого обладнання. На даному етапі фірма Microsoft працює над новою операційною системою (Windows Longhorn), яка буде суттєво відрізнятися від попередніх версій ОС цього виробника, і будемо надіятися візьме кращі риси старих версій ОС.
Мережні операційні системи
Установка або активізація мережної ОС є останнім кроком установки мережі після установки концентраторів, адаптерів і прокладки кабелів. Після установки мережної ОС ви зможете використовувати мережу для поділу ресурсів.
До останнього часу програмне забезпечення для роботи з мережею персональних комп'ютерів виступало як доповнення до існуючих операційних систем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Інше на тему: Мережеві можливості операційних систем на основі технологій Windows NT

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок