Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своєї “майбутньої фірми”

Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своєї “майбутньої фірми”

Назва:
Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своєї “майбутньої фірми”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,24 KB
Завантажень:
181
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
на тему:
Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своєї “майбутньої фірми”


1. Історія розвитку обчислювальної техніки
Однією з найперших спроб створити обчислювальну машину, скоріш за все, належить великому італійському
художнику, скульптору і винахіднику епохи Відродження Леонардо да Вінчі (1452 - 1519). Серед двотомної збірки рукописів, які майже повністю присвячені механіці, були знайдені рисунки і опис самої обчислювальної машини.
Основою машини являлися стрижні, на яких були прикріплені два зубчасті колеса, велике з одної сторони стрижня і мале з іншої. Ці стрижні були розташовані так, щоб менше колесо на одному стрижні входило в зачіп у великому колесі на сусідньому стрижні. При цьому, менше колесо другого стрижня зачіплялося з великим колесо наступного – третього стрижня і т.д. Десять обертів першого колеса призводили до одного повного оберту другого, і так до самого останнього колеса. Вся ця система приводилася в рух важками. Згодом по малюнкам Леонардо да Вінчі було побудовано машину для обчислення суми чисел.
У 1674 році створюється перша машина для обчислення суми, різниці, добутку, частки і навіть квадратного кореню. Її
винайшов Готфрід Лейбниц, але цією машиною ніхто не користувався, крім його рідних. Ще не прийшов час.
Прогрес невпинно крокує вперед і тепер настав час для більш значущих відкриттів, яким ми завдячуємо і дотепер.
Обчислювальна машина Беббіджа
Ще у першій половині XIX століття англійський математик Чарльз Беббідж намагався створити універсальну обчислювальну машину, тобто комп’ютер. Саме Беббідж вперше здогадався, що комп’ютер повинен мати пам’ять і керуватися за допомогою програми. Беббідж хотів збудувати свій комп’ютер як механічну машину, а програми збирався впроваджувати за допомогою перфокарт – карт з цупкого паперу, на якому містилася інформація, котра заносилася за допомогою щілин. Але довести до кінця свою роботу Беббідж не зміг – вона була занадто складною для техніки того часу.
До речі: перша відома нам клавіатура QUERTY з’явилася у 1874 році, а саме з неї починається відлік переможного параду цієї гучної праці на столах секретарів. А клавішу Shift додали тільки у 1878 році.
Перші комп’ютери
В сорокових роках XX століття одразу декілька груп винахідників повторили спробу Беббіджа на основі техніки ХХ століття. Де які з них, нічого не знаючи про винаходи Беббвджа, створили заново його ідею. Першим з них був німецький інженер Конрад Цузе, який у 1941 році збудував невеликий комп’ютер на основі декількох електромеханізмів. Але внаслідок війни роботи Цузе не були опубліковані. А у США на одному з підприємств фірми IBM американець Говард Ейкен створив більш потужній комп’ютер під назвою “Марк - 1”. Він вже дозволяв проводити розрахунки у сотні раз швидше у сотні раз швидше, ніж в ручну (за допомогою арифмометра), і реально використовувався для військових розрахунків.
Але цей комп’ютер був занадто повільний. Тому, починаючи у США, група спеціалістів під керівництвом Джона Мочлі і Преспера Екерта почала будування комп’ютера ERIAK на базі електронних ламп. Створений ними комп’ютер працював у тисячу разів швидше, ніж “Марк - 1”. Але виявилося, що велику частину часу цей комп’ютер просто стояв, бо для програми у цьому комп’ютері треба було протягом декількох годин, навіть днів, приєднувати дроти . А розрахунок після цього міг зайняти всього лише декілька хвилин чи навіть секунд.
Комп’ютери зі збереженою у пам’яті програмою
Щоб спростити і прискорити процес закладання програм, Мочлі та Екерт розпочали будувати новий комп’ютер, який міг зберігати програму у своїй пам’яті. У 1945 році до роботи приєднався математик Джон фон Нейман, який приготував доповідь про цей комп’ютер. Доповідь була розіслана багатьом вченим і отримала велику популярність, адже в ній фон Нейман елементарно і просто сформулював загальні принципи функціонування комп’ютера, тобто універсальних обчислювальних машин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Історія розвитку обчислювальної техніки. Інтерфейс робочого вікна Windows Керування Windows. Засобами графічного редактора Paint створіть емблему своєї “майбутньої фірми”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок