Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Криптографія

Криптографія

Назва:
Криптографія
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
267
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
 
з предмету: Безпека даних
на тему:
Криптографіязміст
Введення в криптографію…………………………………….. 3
Вступ………………………………………………………………3
Базова термінологія…………………………………………….4
Основні алгоритми шифрування……………………………..5
Цифрові надписі………………………………………………….6
Криптографічні хэш-функції…………………………………..8
Криптографічні генератори випадкових чисел……………..8
Захищена шифром ступінь захисту…………………………..9
Криптоаналіз і атаки на криптосистеми……………………..10
 
Введення в криптографию
· Вступ
· Базова термінологія
· Основні алгоритми шифрування
· Цифрові надписі
· Криптографічні хэш-функції
· Криптографічні генератори випадкових чисел
· Захищена шифром ступінь захисту
· Криптоаналіз і атаки на криптосистеми
Вступ
Різні люди розуміють шифрування по різному. Діти граються в іграшкові шифри і секретні мови . Проте це не має нічого спільного з справжньою криптографією. Справжня криптографія (strong cryptography) повинна забезпечувати такий рівень секретності, щоб можна було надійно захистити критичну інформацію від розшифровки великими організаціями --- такими як мафія, транснаціональні корпорації і великі держави. Справжня криптографія в минулому використовувалась лише в військових цілях. Але зараз з становленням інформаційного середовища, вона стає центральним інструментом для забезпечення конфіденціальності.
По мірі росту інформационного середовища, великим державам стають доступні технологічні засоби тотального нагляду за мільйонами людей. Тому криптографія стає одним із основних інструментів які забезпечують конфіденціальність, довіря, авторизацію, электронні платежі, корпоративну безпеку і багато інших важливих речей.
Криптографія не є більше тим що придумали військові. Настала пора зняти з криптографії тайну і використовувати всі її можливості на користь теперішньому суспільству . Велике розповсюдження криптографії є одним з небагатьох способів захистити людину від ситуації, коли вона відчує що, живе в тоталітарнім суспільстві, котре контролює кожний її крок .
Базова термінологія
Припустим, що вам потрібно відіслати повідомлення адресату. Ви хочете, щоб нихто крім адресата не міг прочитати відправлену інформацію. Проте завжди є ймовірність, що хтось може відкрити повідомлення або перехопити повідомлення.
В криптографичній термінології вихідне повідомлення називають відкритим текстом (plaintext або cleartext). Зміна вихідного тексту так, щоб скрити від інших його склад, називають шифрованням (encryption). Зашифроване повідомлення називають шифротекстом (ciphertext). Процес, при якому із шифротексту видаляється відкритий текст називають дешифровкою (decryption). Переажно в процесі шифровки и дешифровки використовується деякий ключ (key) і алгоритм забезпечує що дешифрування можна зробити лише знаючи той ключ.
Криптографія --- це наука про те, як забезпечити секретність повідомлення. Криптоаналіз --- це наука про те, як відкрити шифроване повідомлення, так як відкрити текст не знаючи ключ. Криптографиєю займаються криптографи, а криптоаналізом займаються криптоаналітики.
Криптографія включає аутенфікацію, цифрові підписи, электронні гроші і так далі . Криптологія --- це розділ математики, що вивчає математичні основи криптографічних методів.
Основні алгоритми шифрування
Метод шифрування/дешифровки називають шифром (cipher).Деякі алгоритми шифрування засновані на тому, що сам метод шифрування (алгоритм) є секретним. Сьогодні такі методи представляють лише історичний інтерес і не мають практичного значення. Всі теперішні алгоритми використовують ключ для управління шифровкою і дешифровкою; повідомлення можуть бути успішно дешифровані тільки коли відомий ключ. Ключ, що викоритсовується для дешифрування може не співпадати з ключем, що використовується для шифрування, але в більшості алгоритмів ключи співпадають.
Алгоритми з використанням ключа діляться на два класи: симетричні (або алгоритми секретним ключем) і асиметричні (або алгоритми з з відкритим ключем). Різниця в тому, що симетричні алгоритми використовують один і той же ключ для шифрування і для дешифрування (або ключ для дешифровки просто визначається по ключу шифровки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Криптографія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок