Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Звіт з виробничої практики

Звіт з виробничої практики

Назва:
Звіт з виробничої практики
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,94 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Звіт з виробничої практики
Операційна система MS-DOS
Операційна система – це програма, яка загружається при виключення комп’ютера. Вона здійснюється діалогом з користувачем, здійснює управління компютера, його ресурсом, запускає інші перекладені програми на виконання.
Операційна система – це набір управляючих програм, що забезпечують роботу обчислювальної системи, які:
- управляють роботу апаратної і програмної системи, координують взаємодії окреми частин цієї системи;
- дають можливість людині здійснювати загальне управління обчислювальної системи,на рівні програм, які заздалегідь занесені до запам’ятовуючих пристроїв комп’ютера.
Основні компоненти ОС:
1. Файлова система – це система програмних засобів, які забезпечують зберігання, викристання і опрацювання файлів програмних текстів закодоваих зображень. Файли реалізують як ділянки на магнітних та інших носіях інформації. За допомогою операційної системи можна ввести деректорії на екран дисплею вивести вміст окремого файла переіменувати окремі фйли скопіювати їх на нове місце.
2. Драйвери зовнішніх пристроїв – це програми, які управляють операціями, приймання інформації від завншніх пристроїв і виведення інформації на зовнішні пристрої.
3. Процесор командного файлу – здійснює завантаження готових програм із файлів в оперативну пам’ятькомп’ютера, і запуск їх на виконання за вказівками корстувача.
Процес завантаження MS-DOS полягає в наступному:
1) активізується програма BIOS, яка перевіряє обладнання. Якщо знаходиться помилка, то виводиться відповідне повідомлення. Якщо помилка кретична то процес завантаження припиняється. Якщо ж помилка не кретична то користувач надає можливість продовжувати процес завантаження;
2) після закінчення текстування програми BIOS завантажується до ОЗП, BOOT RECORDS і передає її управління;
3) завантажувач перевіряє каталог системного диску і знаходить фойл io.sys передає управління модулю MS-DOS.SYS і завантажує до ВЗП;
4) модуль io.sys передає управління модулю MS-DOS.SYS, які встановлюють таблиці, править підготовку до завантаження командного процесора;
5) модуль io.sys завантажує файлкомандного процесора COMAND.com і передає йому управління, файл comand.com виконує камандний файл, AUTOEXEC.BAT в якому записується вказівки і програми, які виконуються при кожному запуску комп’ютера. Після включення файла AUTOEXEC.BAT процес завнтаження MS-DOS і на екрані висвітлюється запрошення, яке вказує, що ОС готова до приймання вказівок.
В MS-DOS використовується спеціальні зарезервовані імена пристроїв.
COM – контроль (дисплей і клавіатура);
PRN – друкуючий пристрій;
NUL – псевдопристрій, який реалізуєзвернення до пристроїв з деяких причин можливо підєднювати до 3-ї системи, але звернення до яких потрібно за логікою роботи ОС.
При зависання комп’ютера, чи
неправельна робота з програмою
1. Потрібно одночасно натиснути на клавіші Ctrl і Backspace, щоб припинити виконання програми або вивести її із стану "записання".
2. Якщо не допомагає то потрібно завантажити DOS. Для цього потрібно одночасно натиснути Ctrl+Alt+Del.
3. Якщо при натисканні Ctrl+Alt+Del комп’ютер не перезавантажується то слід натиснути "RESET" на корпусі комп’ютера.
4. якщо нема цієї кнопки "RESET", то потрібно вимкнути, а потім увімкнути його.
7) вхід із середовищв MS-DOS потрібно клацнути лівою клавішою миші на кнопці, що відпорідає сеансу MS-DOS, або Пуск/Програми/Стандартные, сеанс MS-DOS.
8) вихід з MS-DOS в командному рядку набрати команду AXIT/
Програмна оболонка Norton Commander
Робота з панелями
В панелі може відображатися заноловки каталогів на магнітному диску. NC може виводитися інформація про файли і каталоги в повній короткій формі. виводиться інформація про файли і каталоги і новій короткій формі. При повній формі видачі інформації з права від кожного файла виводиться його розмір в байтах, дата і час створення файла. NC має дві панелі.
Нд файлами візначені такі дії: створення, перейменування, вилучення копіювання, переміщення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Звіт з виробничої практики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок