Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Архітектура персонального комп"ютера

Архітектура персонального комп"ютера

Назва:
Архітектура персонального комп"ютера
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
147,12 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Системне програмування
Лекція №2.
2.1.
2.2.
2.2.1.
2.2.2.
2.2.3.
2.3.
2.3.1.
2.3.2 2.4.
2.5.
2.6. 2.1.
2.2.
2.2.1.
2.2.2.
2.2.3.
2.3.
2.3.1.
2.3.2 2.4.

2.5.
2.6.
Архітектура персонального комп'ютера

Об Поняття про архітектуру ЕОМ
Об Архітектурні особливості комп'ютерів на базі i486 і Pentium
LI Опис набору регістрів мікропроцесора
Про Організація оперативної пам'яті комп'ютера
Q Формати і типи даних, що підтримуються мікропроцесором
Об Формат машинних команд
Про Система переривань комп'ютера

При обговоренні поняття машинної мови зазначалося, що її характеристики повністю визначаються особливостями того типу комп'ютера, для якого ця мова призначена. Виникає питання - як оцінити можливості конкретного типу (або моделі) комп'ютера і його відмінні особливості від комп'ютерів інших типів (моделей). Розгляду однієї лише тільки його структурної схеми явно недостатньо, оскільки вона принципово мало чим відрізняється для різних машин. У всіх комп'ютерів є оперативна пам'ять, процесор, зовнішні пристрої. Різними є способи, засоби і ресурси, які використовуються, за допомогою яких комп'ютер функціонує як єдиний механізм. Щоб зібрати воєдино всі поняття, які характеризують комп'ютер з точки зору його функціональних програмно-керованих властивостей, існує спеціальний термін - архітектура ЕОМ. Уперше це поняття стало згадуватися з появою машин 3-го покоління для їх порівняльної оцінки. Ми відмічали в лекції №1, що в цей час спостерігався сплеск розробок як програмного, так і апаратного забезпечення. Нижче ми дамо більш формальне визначення поняття архітектури ЕОМ. Приступати до вивчення мови асемблера будь-якого комп'ютера є резон тільки після з'ясування того, яка частина комп'ютера залишається видимою і доступною для програмування на цій мові. Це так звана програмна модель комп'ютера. Для програмування на мовах високого рівня зовсім необов'язково вникати надто глибоко в ці питання.

Архітектура ЕОМ

Це поняття досить важко визначити однозначно, тому що при бажанні в нього можна включити все, що пов'язано з ЕОМ взагалі і якоюсь конкретною моделлю комп'ютера зокрема. Зробимо спробу формалізувати цей широко поширений термін.
Архітектура ЕОМ - це абстрактне представлення ЕОМ, яке відображає її структурну, схемотехнічну і логічну організацію. Поняття архітектури ЕОМ є комплексним і включає в себе:
(структурну схему ЕОМ;
(засоби і способи доступу до елементів структурної схеми ЕОМ;
(організацію і розрядність інтерфейсів ЕОМ;
(набір і доступність регістрів;
(організацію і способи адресації пам'яті;
(способи представлення і формати даних ЕОМ;
(набір машинних команд ЕОМ;
(формати машинних команд;
(обробку нештатних ситуацій (переривань).
Як видно, поняття архітектури включає в себе практично всю необхідну для програміста інформацію про комп'ютер. Тому перш ніж приступити до вивчення питань, пов'язаних з програмуванням на асемблері для комп'ютерів на базі мікропроцесорів фірми Intel, познайомимося з їх архітектурою.
Всі сучасні ЕОМ володіють деякими загальними і індивідуальними властивостями архітектури. Індивідуальні властивості властиві тільки конкретній моделі комп'ютера і відрізняють її від великих і малих побратимів. Наявність загальних архітектурних властивостей зумовлена тим, що більшість типів існуючих машин належать 4 і 5 поколінням ЕОМ так званої фон-нейманівсьої архітектури. До числа загальних архітектурних властивостей і принципів можна віднести:
(Принцип збережуваної програми. Згідно з ним, код програми і її дані знаходяться в одному адресному просторі в оперативній пам'яті.
(Принцип мікропрограмування. Суть цього принципу полягає в тому, що машинна мова все-таки ще не є тією кінцевою субстанцією, яка фізично приводить в дію процеси в машині. До складу процесора входить блок мікропрограмного управління (див. мал. 1.2). Цей блок для кожної машинної команди має набір дій-сигналів, які треба згенерувати для фізичного виконання необхідної машинної команди. Тут доречно пригадати характеристику ЕОМ 1-го покоління.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Інше на тему: Архітектура персонального комп"ютера

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок