Головна Головна -> Інше українською -> Інформатика, комп'ютери, програмування -> Tелеконференцiї USENET i UNIX

Tелеконференцiї USENET i UNIX

Назва:
Tелеконференцiї USENET i UNIX
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,66 KB
Завантажень:
48
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Новини

Простіше усього набути досвід роботи з Internet, читаючи новини Usenet. (Usenet означає User's Network мережу користувача.) Я знав про новини задовго до того, як взнав об Internet. Ви також, напевно, знаєте про комп'ютерні бюлетені (іноді званих дошками оголошень). Це форма спілкування, коли користувачі викликають один комп'ютер і залишають повідомлення для читання всіма іншими абонентами (дійсно, на зразок "дошки оголошень"). Повідомлення звичайно розділяються по темах.

Новини Usenet це те, що ви отримаєте, якщо наткнетеся на електронний бюлетень з листами по ланцюжку. Замість того, щоб для отримання повідомлень користувачі викликали один комп'ютер, кожний комп'ютер передає повідомлення максимально можливому числу інших комп'ютерів. Після запуску повідомлення про новини зупинити важче, ніж пікантний слух; вони розповсюджуються приблизно однаково. Як користувач ви отримуєте всі ці повідомлення і вам треба тільки вибрати ті з них, які потрібно прочитати.

Суворо кажучи, Usenet і Internet це не одне і те ж;

Usenet являє собою мережу комп'ютерів, які отримують нові статті, а Internet це мережа комп'ютерів, які взаємодіють по протоколу TCP/IP. Деякі комп'ютери Internet не отримують новин, але безліч комп'ютерів отримують новини (і тому входять в Usenet), але не є частиною Internet. (Більшість з них отримують новини через UUCP.) Ця відмінність показує, що ваша система UNIX не обов'язково повинна мати TCP/IP для отримання новин. Ви можете мати Usenet і електронну пошту, але не володіти жодній з інших можливостей Internet, що розглядаються в даному розділі.

Кожний день з'являються тисячі статей. Їх так багато, що якби ваш вузол отримував всі новини Usenet, ви все одно не змогли б все їх прочитати. Необхідно відсіяти те, що для вас не представляє інтересу, і саме для цього призначені групи новин (newsgroups).

Всі повідомлення організуються в групи новин, які схожі на підкаталоги. Вгорі знаходиться приблизно дюжина основних розділів. При необхідності вони розбиваються на підрозділи, які означаються точками замість похилої межі. Наприклад, гес.martial-arts являє собою групу новин в гес (від recreation відпочинок), присвячений військовому мистецтву (martial arts). Аналогічно група новин rec.arts.book присвячена книгам.

Є тисячі груп новин, особливо в розділі ah (від alternative альтернативний). Якщо більшість груп новин створюються через суворо певний процес голосування, який обмежує створення груп новин, то практично будь-який може створити альтернативну групу. З цієї причини багато хто з них має сумнівний присмак. (Серед них виділяється група alt.tasteless.)

Коли ви читаєте новини, то читаєте тільки новини в тих групах, на які ви підписані. (При запуску новин перший раз ви підписуєтеся на всі групи новин. Але це пов'язано з великими втратами часу.) Ви можете відмінити підписку на групу новин і відновити її пізніше.

Повідомлення в кожній групі новин називаються статтями (articles). Стаття дуже схожа на поштове повідомлення. На початку є заголовок, що описує тему статті, потім хто і коли послав її і в яку групу новин, і нарешті саме тіло повідомлення. Набір статей на одну тему в групі новин називається ниткою (thread). Нитки часто відволікаються від теми і розділяються на нові дискусії. У будь-який момент часу в одній групі новин передаються дюжини ниток. Письменник Нейл Гайман одного разу порівняв Usenet з величезною університетською аудиторією, в якій одночасно ведеться дюжина бесід і обговорень. Бесіди варіюються від примітивних до глибоких і всебічно обгрунтованих.

Новини мають свою субкультуру і своя мова. Ви побачите вирази типу IMHO (In My Humble Opinion на мою скромній думку) і flame (агресивно нападати і лаяти когось в повідомленні). Для передачі емоцій багато які автори статей винаходять такі знаки, як: -) і: -(. (Якщо придивитися, то одне зображення усміхається, а інше хмуриться.)

Новини можуть діяти як наркотик. Мені розказували про студентів університетів, які кидали навчання, виявивши цю мережу новин. Проте, Usenet є цінним джерелом чуток і новин, представляє думку багатьох розумних і знаючих людей. Я користуюся новинами для отримання відповідей на питання, коли звичайні способи не допомагають.

Коли до мережі новин підключено так багато людей, хто ж додає всьому цьому значення? Більшість груп новин періодично розсилають повідомлення, звані документами FAQ (Frequently-Asked-Questions що-найчастіше задаються питання). Ці документи покликані обслуговувати частину запитів, що поступають від нових користувачів, відповідаючи на найбільш загальні питання. Крім відправки в свою групу новин багато які документи FAQ прямують в групу новин news.answers. Деякі найбільш важливі (для нових користувачів) документи прямують в групу новин news.newusers.answers. Я настійно рекомендую хоч би ненадовго підписатися на news.newusers.answers.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Tелеконференцiї USENET i UNIX

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок